Soru Mi5 mi Mi5s mi almalıyım?

Kazzen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
1
Selamlar dostlar.
GM 4G kullanıcısıyım. 2 yıldır bu cihazı kullanıyorum ve artık yeni bir telefon alma gereği duydum. Çok sık telefon değiştiren biri değilim. Fiyat performans cihazları arasında mi5 ve mi5s rakipsiz iki cihaz. Yeni üye olmuş olsam da bu cihazları uzun süredir yakından takip ediyorum. Okuduğum kadarıyla Mi5'in bazı problemler çıkardığını düşünüyorum. Mi5s için ise çok fazla olumsuz yoruma rastlamadım. Cihazı almadan önce kullanan arkadaşların yorumlarını almayı uygun gördüm. Yarın ya bu iki cihazdan birini ya da X compact alacağım. Yorumlarınızı paylaşırsanız ve fikir verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
baba6010 eğer ki alacağınız cihazda orijinal global rom yüklü olursa; güncelleme yayınlandığında telefonunuza bildirim olarak gelir ve onaylarsanız kendiliğinden yüklenir. Başka her hangi bir işlem yapmanıza gerek olmaz. Eğer ki cihazınızda orijinal rom olmaz ise öncelikle forumumuzda yayınlanan rehberleri kullanarak orijinal rom yüklemesi yapmanız gerekir.

Oyla:

Kazzen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
1
Dostlar, site çok güzel bir hal almış. Sanırım materyal dizayn bu olsa gerek hayırlı olsun hepimize. Yaklaşık 1 aydır Mi 5s kullanıcısıyım ve şunu diyebilirim ki telefon istediğiniz herşeyi hatta fazlasını veriyor. En azından benim için durum böyle. O kadar memnun kaldım ki gidip bir adette Mi band2 aldım. Ondan da baya memnunum. Artık tek temennim Xiaomi markasının Türkiye'ye giriş yapması ve şu uçuk fiyatlı, gösteriş amaçlı kullanılan cihazlardan kurtulmak. Bu arada güncelleme olayına kafaya takmış biri olarak daha önce GM 4G de kullandım ama hevesimi aldım. Sonuç olarak; herhangi bir markaya dünyalar kadar para harcayacağıma Xiaomi cihazım ile fazlasıyla mutluyum. Sorusu olan olursa cevaplamaktan zevk duyarım :)

Oyla:

Mr.BozKurt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
S-7390
Konular
9
Dostlar, site çok güzel bir hal almış. Sanırım materyal dizayn bu olsa gerek hayırlı olsun hepimize. Yaklaşık 1 aydır Mi 5s kullanıcısıyım ve şunu diyebilirim ki telefon istediğiniz herşeyi hatta fazlasını veriyor. En azından benim için durum böyle. O kadar memnun kaldım ki gidip bir adette Mi band2 aldım. Ondan da baya memnunum. Artık tek temennim Xiaomi markasının Türkiye'ye giriş yapması ve şu uçuk fiyatlı, gösteriş amaçlı kullanılan cihazlardan kurtulmak. Bu arada güncelleme olayına kafaya takmış biri olarak daha önce GM 4G de kullandım ama hevesimi aldım. Sonuç olarak; herhangi bir markaya dünyalar kadar para harcayacağıma Xiaomi cihazım ile fazlasıyla mutluyum. Sorusu olan olursa cevaplamaktan zevk duyarım :)
Öncelikle telefonun hayırlı olsun. Bende sen gibi ilk defa xiaomi markasına geçiş yapacak olan biriyim. Sana soracaklarım;
1-) OİS olmamasının bir sıkıntısını gördün mü?
2-) Güncelleme geldi mi?
3-) Yazılımla ilgili hiçbirşey bilmiyorum ve cihazın üstünde orijinal global yazılım mı geldi?
4 ve son-) Nereden aldın?

GT-S7390 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

cenk3370

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cenk
Cihazım
gm
Konular
0

Ekran parlaklığı gün içinde sürekli en düşükte ayarlı..
Wi-fi ve hücresel veri gün içinde sürekli kapalı..
Telefon da oyun oynamak Yok..
Sosyal medya, Facebook, twitter, wattsap, mail,GPS, video, müzik dinlemek vs..Yok..

Şöyle düşün..

Gün içinde müsait oldukça, zamanın oldukça internete girip haberleri, gazeteleri okuyup, son dakika haberlerine bakıp,miui Türkiye formu, donanım haber vb.. biraz takılıp İnternet kapatılıp çıkılacak...

Yani gün içinde tahmini maximum 3-4 saat kadar İnternet bağlantısı olacak şekilde düşün...

Ve birde gün içinde yaklaşık 1-2 saat kadar Telefon görüşmesi..

Şimdi lütfen bana tüm samimiyetinle cevap ver..

Bu kullanım şartlarında Mi5S bana MAXİMUM KAÇ SAAT EKRAN SÜRESİ VERİR SENCE?

Teşekkür ederim ilginiz için..

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Sosyal medya, Facebook, twitter, wattsap, mail,GPS, video, müzik dinlemek vs..Yok..

Şöyle düşün..

Gün içinde müsait oldukça, zamanın oldukça internete girip haberleri, gazeteleri okuyup, son dakika haberlerine bakıp,miui Türkiye formu, donanım haber vb.. biraz takılıp İnternet kapatılıp çıkılacak...

Yani gün içinde tahmini maximum 3-4 saat kadar İnternet bağlantısı olacak şekilde düşün...

Üstadım buna kimse tam olarak bir Süre veremez, zira bulunduğunuz Konum, Şebeke vericisine olan uzaklığınız gibi Faktörler etken olmaktadır.....

Oyla:

Kazzen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
1
Öncelikle telefonun hayırlı olsun. Bende sen gibi ilk defa xiaomi markasına geçiş yapacak olan biriyim. Sana soracaklarım;
1-) OİS olmamasının bir sıkıntısını gördün mü?
2-) Güncelleme geldi mi?
3-) Yazılımla ilgili hiçbirşey bilmiyorum ve cihazın üstünde orijinal global yazılım mı geldi?
4 ve son-) Nereden aldın?

1-) Hocam şahsen çok fazla video ve fotoğraf çeken biri değilim. Yani OIS'in olup olmaması benim için çok bir önem teşkil etmiyor. Ama kameradan çok memnunum. Zira Mi 5sten önceki telefonumu önceki mesajlarda paylaşmıştım :)
2-) Henüz bir güncelleme gelmedi cihaza. Bundan da daha önce bahsetmiştim güncelleme hevesimi GM 4G ile aldım. Yani telefon şu haliyle yeterince iyi. He gelse kötü mü olur? Olmaz. Ama çokta değer verdiğim bir olay değil artık.
3-) Cihaz global rom yüklü geldi. Şuandaki gümcelleme numarası MIUI 8.0.3.0 - Kararlı. Ayrıca cihazda Android 6.0.1 sürümü mevcut. Nougatta gelir yakında herhalde.
4-) Telefonu hepsiburadadan aldım, Turuncumarket adlı satıcıdan. Diğer satıcılara nazaran bir 15-20 lira daha fazlaydı ama yorumları okuduğumda bu satıcıdan almayı tercih ettim :)

Şöyle düşün..

Dostum, öncelikle Skorpi arkadaşıma katılıyorum. Ama cihazın 3200 mAh bataryası var. Yani bu batarya ile bir günü çok rahat çıkaracağını düşünüyorum. Şuanda şöyle bir örnek vereyim, Şarjım %70 ve 2 saat 20 dakika 58 saniye ekran süresi almışım %100'den :)

Oyla:

Mr.BozKurt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
S-7390
Konular
9
1-) Hocam şahsen çok fazla video ve fotoğraf çeken biri değilim. Yani OIS'in olup olmaması benim için çok bir önem teşkil etmiyor. Ama kameradan çok memnunum. Zira Mi 5sten önceki telefonumu önceki mesajlarda paylaşmıştım :)
2-) Henüz bir güncelleme gelmedi cihaza. Bundan da daha önce bahsetmiştim güncelleme hevesimi GM 4G ile aldım. Yani telefon şu haliyle yeterince iyi. He gelse kötü mü olur? Olmaz. Ama çokta değer verdiğim bir olay değil artık.
3-) Cihaz global rom yüklü geldi. Şuandaki gümcelleme numarası MIUI 8.0.3.0 - Kararlı. Ayrıca cihazda Android 6.0.1 sürümü mevcut. Nougatta gelir yakında herhalde.
4-) Telefonu hepsiburadadan aldım, Turuncumarket adlı satıcıdan. Diğer satıcılara nazaran bir 15-20 lira daha fazlaydı ama yorumları okuduğumda bu satıcıdan almayı tercih ettim :)

Dostum, öncelikle Skorpi arkadaşıma katılıyorum. Ama cihazın 3200 mAh bataryası var. Yani bu batarya ile bir günü çok rahat çıkaracağını düşünüyorum. Şuanda şöyle bir örnek vereyim, Şarjım %70 ve 2 saat 20 dakika 58 saniye ekran süresi almışım %100'den :)
Yanıtların için çok teşekkür ederim. 1 ay sonra bende mi5s almayı düşünüyorum.

Oyla:

Kazzen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
1
Yanıtların için çok teşekkür ederim. 1 ay sonra bende mi5s almayı düşünüyorum.

Dostum son olarak birşey eklemek istedim, eğer 1500-1750 tl bandına çıkabiliyorsan biraz daha sabredip mi6 alabilirsin :)

Oyla:

Mr.BozKurt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
S-7390
Konular
9
Dostum son olarak birşey eklemek istedim, eğer 1500-1750 tl bandına çıkabiliyorsan biraz daha sabredip mi6 alabilirsin :)
Keşke öyle bir ihtimalim olsa. Maalesef anca mi5s alabiliyorum hocam.

Oyla:

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X