Soru Mi5 mi Mi5s mi almalıyım?

Kazzen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
1
Selamlar dostlar.
GM 4G kullanıcısıyım. 2 yıldır bu cihazı kullanıyorum ve artık yeni bir telefon alma gereği duydum. Çok sık telefon değiştiren biri değilim. Fiyat performans cihazları arasında mi5 ve mi5s rakipsiz iki cihaz. Yeni üye olmuş olsam da bu cihazları uzun süredir yakından takip ediyorum. Okuduğum kadarıyla Mi5'in bazı problemler çıkardığını düşünüyorum. Mi5s için ise çok fazla olumsuz yoruma rastlamadım. Cihazı almadan önce kullanan arkadaşların yorumlarını almayı uygun gördüm. Yarın ya bu iki cihazdan birini ya da X compact alacağım. Yorumlarınızı paylaşırsanız ve fikir verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Kazzen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
1
Tam olarak Mi5s siyah aldım. Bir 50 lira kadar fazlaydı ama değdi :)

Oyla:

Conconist50

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
67
mi5te probleme rastlamadım daha. sadece şarj olarak 5 saat ekran alıyorum bana yetiyor gibi seni bilemem. mi5se göre artısı hızlı şarj özelliği daha iyi diye biliyorum ve güncelleme daha sık alıyor diye duydum

Oyla:

salihweb

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Salih
Cihazım
Mi 5s
Konular
0
mi5s alacaksan şuanda çift hatlı olarak kullanırken şebeke gidiyor. (Yazılımsal denilmişti) Forumda konu açmıştım bununla ilgili ama forum silinince konu da gitti.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Kılıf ve ekran koruyucular için sitemizin market bölümüne bakabilirsiniz.

https://market.miuiturkiye.net/kiliflar

Cam olarak benim tavsiyem de nano cam. Hatta her türlü ekran koruyucuyu kullanmış biri olarak tek tavsiyem nano cam. :)

Kılıf olarak ise yurt içi olsun derseniz şeffaf kılıf tercih edebilirsiniz. Ancak yurt dışı sipariş vermeyi düşünürseniz bene orijinal kapaklı kılıfa da mutlaka bakın. :)

Oyla:

Kazzen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
1
mi5s alacaksan şuanda çift hatlı olarak kullanırken şebeke gidiyor. (Yazılımsal denilmişti) Forumda konu açmıştım bununla ilgili ama forum silinince konu da gitti.
Dostum cihazı aldığımdan beri herhangi bir güncelleme gelmedi. Sanırım en son sürüm yüklenmiş cihaza. Çok şükür şuana kadar herhangi bir problem yaşamadım. Taş gibi maşallah :)

Kılıf ve ekran koruyucular için sitemizin market bölümüne bakabilirsiniz.

https://market.miuiturkiye.net/kiliflar

Cam olarak benim tavsiyem de nano cam. Hatta her türlü ekran koruyucuyu kullanmış biri olarak tek tavsiyem nano cam. :)

Kılıf olarak ise yurt içi olsun derseniz şeffaf kılıf tercih edebilirsiniz. Ancak yurt dışı sipariş vermeyi düşünürseniz bene orijinal kapaklı kılıfa da mutlaka bakın. :)
Hemen bakıyorum. Fiyatları çok uçuk olmadığı sürece yurt içi olmasından yanayım. Teşekkürler ilginiz için.

Oyla:

Teacher Who

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Teacher Who
Cihazım
Mi 5s
Konular
0
Mi 5s kullanıcısıyım siyah ön yüzü olanını aldım. Gayet başarılı bir cihaz. Kesinlikle tavsiye ederim. Kamerası fiyatına göre çok iyi. Ekran kasa oranı çok iyi. Parmak izi arada bir takılıyor bence düzelir yazılımla. Isınma sorunu yok. Sağlam hissiyatı veriyor. Takılma donma vb birşey daha yaşamadım. Bende mi 5 ve 5s arasında kalmıştım. Daha sağlam diye mi 5s aldım. Bu arada ekran ışığı otomatikte internet devamlı açık sosyal medya vesaire internette gezinme şu bu 6 saat ekran süresi aldım ki daha pilimin bitmesine yüzde 25 varken. Umarım bu bilgiler faydalı olur. Teknoloji ürünü biraz da şans işi.

Oyla:

fa757

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferit
Cihazım
Mi5s
Konular
0
Bende 3 gün önce Mi5s aldım. Daha önce redmi note 3 pro kullanıyordum.Mi5s çok güzel telefon her yönüyle kamera, işlemci, dış görünüş ,batarya vs. ama parmak izi okuyucusunda hayal kırıklığı yaşadım. O kadar kötüki note 3 pro yu sattığıma pişman oldum biran. Neredeyse 10 denemede 7 sinde acmiyordu.Bazen uzun sure hic acmiyordu.Üzerinde gelen rom 8.0.3 global kararlı romdu. Bugün sabah son gelen ve daha sonra geri çekilen 8.2.1 güncellemesini indirip recovery ile kurdum. Çok şükür baya düzeldi diyebilirim. Hatta bugün sadece 1 kere açamadım takıldı o kadar.Forumlarda bir sürü çözüm aradım ama ne yazıkki kimse bu güncelleme ile duzeldiginden bahsetmemis. Belki tamamen 100% duzelmemistir ama eski sürüme gore 10 kat daha iyi oldu diyebilirim. Bu konularda pek tecrubeli değilim ama belki faydası olur diye yazıyorum.Sizin telefonda da miu global kararlı 8.0.3 sürümü ise 8.2.1 e geçmenizi tavsiye ederim. Sadece parmak izi değil bir kaç iyileştirmeler ve yenilikler gelmiş

Oyla:

ferhattoker33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Mİ 5 prime
Konular
0
Merhabalar bende mi5 prime var yaklaşık 1 hafta önce aldım, kamerası mi5s ten daha iyi olabilir diye 5s i almadım ve kızılötesi benim için önemli nitekim tercihim bu yönde oldu. Parmak izi okuyu gayet hızlı sorun yaşamadım. Kasa sağlamlığına gelince mi5 alüminyum olduğundan çelik kasalara göre daha zayıf ve o yüzden hafif zaten. Çeliğin mukavemeti aluminyumun yaklaşık 3 katıdır. Artı yuvarlatilmis profiller mukavemeti arttırır keskin köşeler azaltır. Kasa sağlamlığına etki eden faktörler aslında çokta neyse, önemli olan ihtiyacınıza göre sağlamlık vb. Seçenekleri belirlemek zaten.

Oyla:

baba6010

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
0
Arkadaşım öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullan. Bende 4/128 lik modelini kullanıyorum. Üst mesajlarda bahsedilen parmak izi sorunu tamamen yazılımsal, yeni gelen global beta romla bu sıkıntı büyük oranda çözülmüş gayet başarılı çalışıyor. Bana göre bu telefon görünüşü, ve fiyat/performans anlamında rakipsiz. ;)
Güncelleme gelince telefon otomatik yapıyormu yoksa indiripmi yapıyoruz bunu internet sayfalarından ben xiaomi mi5s 4/32 alıcam galia global romla gelcek cevaplarsanız sevinirim

Oyla:

baba6010

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
0
Bende 3 gün önce Mi5s aldım. Daha önce redmi note 3 pro kullanıyordum.Mi5s çok güzel telefon her yönüyle kamera, işlemci, dış görünüş ,batarya vs. ama parmak izi okuyucusunda hayal kırıklığı yaşadım. O kadar kötüki note 3 pro yu sattığıma pişman oldum biran. Neredeyse 10 denemede 7 sinde acmiyordu.Bazen uzun sure hic acmiyordu.Üzerinde gelen rom 8.0.3 global kararlı romdu. Bugün sabah son gelen ve daha sonra geri çekilen 8.2.1 güncellemesini indirip recovery ile kurdum. Çok şükür baya düzeldi diyebilirim. Hatta bugün sadece 1 kere açamadım takıldı o kadar.Forumlarda bir sürü çözüm aradım ama ne yazıkki kimse bu güncelleme ile duzeldiginden bahsetmemis. Belki tamamen 100% duzelmemistir ama eski sürüme gore 10 kat daha iyi oldu diyebilirim. Bu konularda pek tecrubeli değilim ama belki faydası olur diye yazıyorum.Sizin telefonda da miu global kararlı 8.0.3 sürümü ise 8.2.1 e geçmenizi tavsiye ederim. Sadece parmak izi değil bir kaç iyileştirmeler ve yenilikler gelmiş
İlk defa bir xiaomi cihaz kullancam 5s fakat bu güncelleme işleri nasıl oluyor bilmiyorum cevaplarmısınız

Oyla:
Üst Alt