Soru Mi5 mi Mi5s mi almalıyım?

Kazzen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
1
Selamlar dostlar.
GM 4G kullanıcısıyım. 2 yıldır bu cihazı kullanıyorum ve artık yeni bir telefon alma gereği duydum. Çok sık telefon değiştiren biri değilim. Fiyat performans cihazları arasında mi5 ve mi5s rakipsiz iki cihaz. Yeni üye olmuş olsam da bu cihazları uzun süredir yakından takip ediyorum. Okuduğum kadarıyla Mi5'in bazı problemler çıkardığını düşünüyorum. Mi5s için ise çok fazla olumsuz yoruma rastlamadım. Cihazı almadan önce kullanan arkadaşların yorumlarını almayı uygun gördüm. Yarın ya bu iki cihazdan birini ya da X compact alacağım. Yorumlarınızı paylaşırsanız ve fikir verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

erkan176

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erkan
Cihazım
mi 6
Meslek
memur
Konular
36
Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim. Kameradan yana sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum malum kullandığım telefonun kamerası rezalet. Parmak izi okuyucusu çok mu sorunlu acaba?
parmak izi okuyucu sorunu yazılımsal çünkü hassasiyet var dokunmayı hissediyor ama sanırım donanım uykuda kalıyor yazılımla düzelir diye düşünüyorum.

Oyla:

Kazzen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
1
Dostlar bu parmak izi okuyucusu çok mu sıkıntı? Siparişi verdim. Bu fiyata bu donanım beni uzun yıllar götürür ama servislerde de sürünmek istemiyorum. Siparişi iptal edip x compact a mı yönelsem?

Oyla:

piyanist79

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sadık
Cihazım
mi5s
Konular
0
Ben olsam vazgecmem. Note5 te bile parmak izi bazen calismiyodu. Mi5s in normalde cok hizli parmak izi performansi var ama nedense bi yazilimsal sorun var belliki. Bende xiaomi nin eski redmi note2 modelide var. Onun sürüm güncelleme daha yüksek onda gecen sene bir suru hatalar vardi son guncelleme ile süper bi telefon oldu. Menü olsun, üst bar olsun, ayarlar olsun mi5s inkinden daha iyi. Eski redmi note 2 ye bile 15 gunde bir guncelleme geliyodu. Buna daha gelen giden yok. Guncellemelerle mi5s harika bir telefon olabilir.

Oyla:

mustafadaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa Ada
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Meslek
Antrenör
Konular
9
Ben 2 ay mi5 kullandım daha sonra mi5s e geçtim. Mi5s in kötü yanları yazılım desteği daha kötü çünkü muhtemelen sadece çin için düşünülmüş bir telefon kaç aydır piyasada ama ancak geçen hafta çıkabildi global beta sı. Hala nougat yok beta da bile bunu da belirtmekte fayda var. Diğer kötü tarafı kimse bahsetmemiş ama parmak izi okuyucu rezalet ve miui nin global forumuna da bakarsanız ortak bir sorun olduğunu görürsünüz. Kamerası bence ikisinin aşağı yukarı aynı mi5s in kamerası daha fazla ışık alsa da fotoğraflarda bazen çekme falan yapabiliyor(bazı arkadaşlar yok öyle bi şey diyecek olabilir mezuniyet fotoğrafları için kullanmayı denedim ve zoomsuz güzel olan fotolar yakınlaştırdığında garip şekilde bozuyor, kesinlikle yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum.) yazacaklarım bu kadar sanırım günlük hayatımı en çok etkileyen kamera ve parmak izi okuyucusu ve yazılım desteğinin zayıf olması.
parmak izi okuyucusunda kullandığınız parmağınızı farklı iki şekilde okutmanızı kayıt etmenizi tavsiye ederim bence de kötü bir performansı vardı ben sağ başparmağımı bir yan birde düz tutarak okuttum birkaç parmağım daha kayıtlı artık sorun yaşamıyorum yazılımsal sorunları bencede var güncelleme gelir mi bilmiyorum ben ümitli değilim güncelleme getirmek yerine mi 6 ya yöneltecekler herhalde maşallah benimki sorunsuz kamera tabiki mükemmel değil ama çok detaya inmezseniz gün gelecek aynı pozda iphone 7 kullanıcısına benimki daha iyi çıkmış diye gösterirsiniz :D eski telefonumda olup bunda olmayan özelliklerin yokluğunu yaşıyorum mesela mesaja oyundayken açılır pencereyle cevap veremiyorum bikaç bişey daha var ama bununla telefonu suçlayamam oda öteki telefonun babalığıydı sadece size cevap olarak yazmadım genel oldu :)

Oyla:

ilgazcirasi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilgazcirasi
Cihazım
Xiaomi mi 4
Konular
38
biraz daha sabredip mi6 alın bence, youtube dayanıklılık testlerine bakınca mi5 ve mi6 arasında çok fark var gerçekten.

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Selamlar dostlar.
GM 4G kullanıcısıyım. 2 yıldır bu cihazı kullanıyorum ve artık yeni bir telefon alma gereği duydum. Çok sık telefon değiştiren biri değilim. Fiyat performans cihazları arasında mi5 ve mi5s rakipsiz iki cihaz. Yeni üye olmuş olsam da bu cihazları uzun süredir yakından takip ediyorum. Okuduğum kadarıyla Mi5'in bazı problemler çıkardığını düşünüyorum. Mi5s için ise çok fazla olumsuz yoruma rastlamadım. Cihazı almadan önce kullanan arkadaşların yorumlarını almayı uygun gördüm. Yarın ya bu iki cihazdan birini ya da X compact alacağım. Yorumlarınızı paylaşırsanız ve fikir verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.
Kardeş çok sık telefon değiştiren biri değilsen 5s plus al.ben 10 gün önce sefa hocadan 5s plus aldım.telefon canavar gibi.şarjı kamerası sesi hızı parmak izi herşeyi harika.5s alacağına üstüne biraz daha para koy 5s plus al 10 sene kullan teli

Oyla:

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Mi5 özellikleri bakımından her ne kadar aynı seviyede de olsa sağlamlık bakımından gofret gibi. Telefonu kılıfsız kullanmaya korkuyorum. Mi5 in mi5s den + yönü kamerasında OIS var mi5 de. Mi5s de yazılım olarak sıkıntılı. Ama benim tercihim mi5s olurdu.

Son olarak Mi6 yı bekleyin derim.

Oyla:

drgood

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi5
Konular
5
Mi5s in bu haftaki global beta sürümüyle parmak izi oldukça düzgün çalışıyor hala düşünüyorsan

Oyla:

Katsumoto

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ilhan
Cihazım
Mi5
Konular
1
Bende yaklaşık bir aydır mi5 aldım ama anlamadığım bu telefonda müthiş bir şekilde ram tüketimi var örneğin Facebook açayım çıktıktan sonra 700 megabayt ram kullanmış oluyor hepsimi böyle bunların anlamadım bi telefon bu kadar ram tuketirmi anlamadım

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

hburakersan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Burak
Cihazım
.
Konular
4
Ben mi 5 prime kullanıyorum. Parmak izi okuyucusu tek kelimeyle mükemmel, sadece şarj ederken biraz ısınıyor. Şarjı başta çabuk tükeniyordu birkaç ayarlamayla 5 saatlik ekran süresine ulaştım, benim için yeterli. Prime ve 5s arasında aman aman donanım farkı yok, mi 5 in en büyük sıkıntısı heralde korkunç bend test videosu :) Üzerine 200 tl koyup 5s de alabilirdim ama hiç de pişman değilim açıkçası

Oyla:
Üst Alt