Mİ5 GOLD renk telefonun arka kapağındaki baskı etiketi hakkında

LeventMi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Levent
Cihazım
Mi5
Konular
0
Ben teşekkür ederim kendi adıma IMEI probleminin halledilmesini bekliyorum gerisine çok da takılmamak lazım diyorum

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Arkadaşlar bu lazer işi maalesef olmak zorunda... Farklı yöntemler deniyoruz ama olmayacak gibi görünüyor.
Ben teşekkür ederim kendi adıma IMEI probleminin halledilmesini bekliyorum gerisine çok da takılmamak lazım diyorum

Nasıl bir problem hocam? Özel mesajla biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

halil.ibrahim.96

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
H.Ibrahim
Cihazım
MI 5 32gb
Konular
1
Arkadaşlar benim cihazın arkasındaki şeffaf çıkartma şeklindeki sembollerinden olduğu çıkartmayı söktüm bi sıkıntı olur mu bu durumda? Arka kapağı merak edip çıkarmıştım, kapak gerçekten sağlam esneme yok hatta esnemek çalışmak çatlaması a neden olur kesinlikle plastik değil hb den aldım ben de aliexpresste arka kapak 15 dolardan satılıyor her renk mevcut rahatsız olan değiştirebilir

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
aliexpress'te gerçek orijinalleri 32 dolardan aşağı değil, 10 15 dolara alıp kazıklanmayın zira sahteleri plastik tamamen ve 2 5 dolar arasında.

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
tırnakları olmayan kapakları almayın. eskisinden yenisine tırnak aktarımı imkansız el yordamı ile.

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17

no frame olanı almayın.

with frame olanı almanız lazım.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Bu olaydan sonra satıcıya (cepporta) mesaj da attım ancak elemanlar cevap verme ya da bilgi verme zahmetinde bile bulunmadılar.
Benim için arka kapağın plastik olması ya da cam olması hiç önemli değil. Plastik olması da işime gelir. O konuda bir sıkıntım yok.

Ancak mi5 hakkında yapılan bir çok incelemede, facebook gruplarında, forumlarda..vs arka kapağın cam olduğu hatta ve hatta gorilla glass olduğu belirtiliyor. Ne zaman ki bu CE damgası ortaya çıktı cam kaplama,cam değil yorumları yapıldı hatta yukarda gördüğünüz üzere testi de yapıldı. Hiç değilse olay birazcık da olsun tartışmaya açılarak insanların aklındaki soru işaretleri giderildi.

Bu arada ben telefonu kullanmaya devam ediyorum. Ayrıca cepport firması hakkındaki olumsuz görüşlerimi de her platform da dile getireceğim.

MiuTürkiye'nin de bu satıcı ile ilişkilerini gözden geçirmesi dileklerimle. Zira xiaomi imajını zedeliyor !

Hocam cepport'ta kiminle görüştünüz veya görüşemediniz bilemiyorum ama konunun gelişimini size aktarayım, değerlendirmeyi siz yapın. Siz bu konuyu açtıktan hemen sonra biz durumu kendilerine ilettik. Hatta yanlış hatırlamıyorsam mesai dışı bir saatti ve cepport ortaklarından Burak Bey'e kişisel cep telefonundan ulaştık. Ertesi sabah erkenden birden fazla cihazın kapaklarını kendisi söktü ve resimleri bana attı. Ancak resimlerden tam anlamıyla anlaşılamıyor. casibao hocam yönetim ekibimizden cepport adresine en yakın kişi olarak cepport'a gitti ve cihazların arka kapaklarını sökerek yeniden inceledi. O tarihte elimizde siyah ve beyaz kapak olmadığı için karşılaştırma yapamadık ve Cumartesi günü kaçak getirilen cihazlardan temin ederek karşılaştırdık. Kapakta her hangi bir sorun olmadığına bizler emin olduk ancak sizlerin de içini rahatlatmak adına gold renk bir cihazın kapağını kırarak (oldukça zor kırıldı, gerçekten gorilla glass) bu testi gerçekleştirdik.

Cepport yetkilileri bu süreçte her türlü maddi gideri üstlendi. Burak Bey her gün telefon ederek bizlerden bilgi aldı, süreci takip etti. Ekibimizin yol masraflarına kadar karşıladı. Süreç içerisinde bizlere söylediği "sizler bu cihazları bizlerden daha iyi tanıyorsunuz, dolayısıyla testleri siz yapın oldu" yani kişisel anlamda süreci değerlendirdiğimde bu konudaki her hangi bir iletişimsizlik probleminde de suçlu cepport değil bizler oluyoruz çünkü bu konudaki iletişimi biz sağladık, kendileri ellerinden gelen her türlü desteği sundu. Cepport'un nasıl ilgilendiğini birebir gözlemlemiş biri olarak ben her hangi bir art niyetleri olmadığına eminim. Ancak elbette ki yaşanan sorunlardan ders çıkartmamız lazım ki yeniden aynı şeyler yaşanmasın. Siz bana özel mesajla şikayetlerinizi iletebilirseniz tekrar edilmemesi için cepporttaki arkadaşlarımızla görüşüp gerekli bilgilendirmeleri yapmaya çalışacağım :)

Son düzenleme:

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Samsung note ve galaxy serilerinde arkası cam olan cihazlarda da var bu lazer baskısı.

Cep port o zaman iki seri yapsın, arada fiyat farkı olsun,

ithalatı yapılan cihazların belirli bir kısmına ithalat aşamasında dandik plastik kapaklar takılıp lazer baskıları yaptırılıp Türkiye'de orijinal kapakları yeniden takılsın ve fiyat farkı ile lazer yazısız seri satılsın.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Samsung note ve galaxy serilerinde arkası cam olan cihazlarda da var bu lazer baskısı.

Cep port o zaman iki seri yapsın, arada fiyat farkı olsun,

ithalatı yapılan cihazların belirli bir kısmına ithalat aşamasında dandik plastik kapaklar takılıp lazer baskıları yaptırılıp Türkiye'de orijinal kapakları yeniden takılsın ve fiyat farkı ile lazer yazısız seri satılsın.

Bu durum sıkıntı yaratır hocam ama her cihazın yanında bir adet de plastik kapak verilebilir. Aslında.

Acaba bu plastik kapak hediyesi hakkında kullanıcılarımız ne düşünürler?

Üst Alt