Mİ5 GOLD renk telefonun arka kapağındaki baskı etiketi hakkında

LeventMi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Levent
Cihazım
Mi5
Konular
0
Hocam kapak değiştirilme gibi bir durum yok zaten satıcı firma avrupa için ürettiği cihazları bu şekilde üretmekte biliyorsunuz belki cepport ile biz direk temastayız ben şimdi Burak beyi aradım durumu belirttim hatta direk kapak değişimimi oldu mevzusunu sordum bu kesinlikle mümkün değil diye kendisi belirtti.

Belki şu olabilir bu konuyu da araştıracaz Avrupa için üretilen bu cihazlar için bu şekilde bir üretim yapılmıştır diye düşünüyorum yoksa kullanıma yada farklı bir şeye zararı olan bir durum yok ortada.

Ayrıca açıklama olarak yarın ilk işim bu bilgiyi ekletmek olacak, müşteri her zaman haklıdır diyorum.

Arka kapak Üzerindeki yazı ve kapağın cam mı plastik mi (ürün özelliklerine göre sertleştirilmiş cam olmalı) olduğuna dair satıcıdan bir açıklama olacak mı acaba? Bekliyoruz..

sadik170

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sadık
Cihazım
Mi5
Konular
0
Arka kapak kalitesiz ve plastik malzemeden ayrıca cam yok. Yazılar silik. Xiaomi gibi bir firmanın fabrikasından bu kapağın çıkacağını kesinlikle sanmıyorum. Fason olarak üretilip arka kapaklar değiştirilmiş büyük ihtimalle.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Arkadaşlar sizlerden gelen eleştirilerin haklı mı haksız mı olduğuna karar verebilmek için en sağlıklı yöntemin kapağı kırmak olduğuna karar verdik. Aşağıdaki resimlerde ve konuda da görebileceğiniz üzere kapaklar kesin olarak cam. Umarım olumsuz yorum yazan arkadaşlar bu yorumlarını art niyetli olarak yazmamışlardır...

ebe1f70b-0d98-4c0b-8402-0e53d3ddf6de-jpg.7993
0d41ddd9-6a22-465a-915e-3e141735b4ef-jpg.7994
7f6cbc59-92ad-4e89-b13a-15ee8b6d11f2-jpg.7996

https://forum.miuiturkiye.net/konu/...degil-mi-buyurun-testimize-alalim-sizi.11125/

sadik170 kapağın kalitesiz, plastik, fason vs. olduğuna nasıl karar verdiniz acaba?
LeventMi hocam resimlerden de görebileceğiniz üzere kapak diğer Mi5 modellerde de olduğu gibi cam kaplama
orcun hocam telefonlar ilanda belirtilen özelliklerle birebir uyuşmaktadır.
benkimim hocam tweetlerden takip edebildiğim kadarıyla bu konu sizin de ilginizi çekmişti, sizi de etiketleyeyim istedim :)

Son düzenleme:

Waxa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Mi Max 64 GB
Konular
3
satıcı son noktayı koymuş :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arka kapak kalitesiz ve plastik malzemeden ayrıca cam yok. Yazılar silik. Xiaomi gibi bir firmanın fabrikasından bu kapağın çıkacağını kesinlikle sanmıyorum. Fason olarak üretilip arka kapaklar değiştirilmiş büyük ihtimalle.
Kendiniz mi gördünüz yoksa kulaktan dolma bilgilerle mi yazıyorsunuz? Kendiniz gördüyseniz cam olmadığını nasıl anladınız?

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

TheMax

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Mi Max Prime
Konular
19
2017 itibari ile ithal edilen cihazlarda model numarası üretici firma ve ce numarası yazma zorunluluğu olduğu için 2017sonrası ithal edilen tüm ürünlerin arkasında lazer baskı olmak zorundadır.

Arkadaşlar merhaba, ülkemize getirilen cihazlarda CE logo su ve cihaz model numarası eskiden küçük bir sticker ile yapışık geliyordu ve bu gümrükten geçiyordu yeni cihazlarda maalesef ki lazer ile yazma zorunluluğu getirildi aksi takdirde gümrükten cihazlar geçmiyor.

8 inci Maddede Belirtilen ‘CE’ Uygunluk İşareti

‘CE’ uygunluk işareti aşağıda gösterildiği şekilde ‘CE’ harflerinden oluşmalıdır:

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

‘CE’ işaretinin yüksekliği en az 5 mm olmalıdır. ‘CE’ işareti küçültüldüğünde veya büyütüldüğünde yukarıdaki bölüntülü resimde verilen oranlara uyulmalıdır.

‘CE’ işareti cihaza veya bilgi plakasına iliştirilmelidir. Bunun mümkün olmadığı veya cihazın yapısı gereği sağlanamadığı durumlarda varsa ambalajına veya varsa beraberinde verilen belgelere iliştirilmelidir.

Cihaz, ilgili Avrupa Direktiflerini uyumlaştıran, başka hususları kapsayan ve ‘CE’ uygunluk işaretini öngören başka yönetmeliklerin de konusuna giriyorsa, ‘CE’ uygunluk işareti cihazın söz konusu başka yönetmeliklere de uygun olduğunu gösterecektir.

Bununla birlikte, bu yönetmeliklerden bir veya daha fazlasının geçiş döneminde imalâtçıya hangi düzenlemeleri uygulamayı seçme imkanını verdiği durumlarda, ‘CE’ uygunluk işareti yalnızca imalâtçının uyguladığı yönetmeliklere uygunluğu gösterecektir. Bu durumda, Avrupa Birliği Resmi Gazetesi’nde yayımlandığı şekliyle, uygulanan yönetmeliklerle ilgili bilgiler, yönetmeliklerin öngördüğü ve cihazla birlikte verilen dokümanlarda, bildirimlerde veya talimatlarda verilmelidir.

resmi gazete ek V böyle diyor.illa lazerle yazmak gerekmiyor. kutusuna, içerisindeki herhangi bir belgeye veya yapışkan olarakta yazılabilir bence. lazerle cihaza yazmak mantıklı değil.

orcun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
orcun
Cihazım
mi 9t
Konular
2
Arkadaşlar sizlerden gelen eleştirilerin haklı mı haksız mı olduğuna karar verebilmek için en sağlıklı yöntemin kapağı kırmak olduğuna karar verdik. Aşağıdaki resimlerde ve konuda da görebileceğiniz üzere kapaklar kesin olarak cam. Umarım olumsuz yorum yazan arkadaşlar bu yorumlarını art niyetli olarak yazmamışlardır...

ebe1f70b-0d98-4c0b-8402-0e53d3ddf6de-jpg.7993
0d41ddd9-6a22-465a-915e-3e141735b4ef-jpg.7994
7f6cbc59-92ad-4e89-b13a-15ee8b6d11f2-jpg.7996

https://forum.miuiturkiye.net/konu/...degil-mi-buyurun-testimize-alalim-sizi.11125/

sadik170 kapağın kalitesiz, plastik, fason vs. olduğuna nasıl karar verdiniz acaba?
LeventMi hocam resimlerden de görebileceğiniz üzere kapak diğer Mi5 modellerde de olduğu gibi cam kaplama
orcun hocam telefonlar ilanda belirtilen özelliklerle birebir uyuşmaktadır.
benkimim hocam tweetlerden takip edebildiğim kadarıyla bu konu sizin de ilginizi çekmişti, sizi de etiketleyeyim istedim :)

Değerli bilgi için teşekkürler. Demek ki bir yanıltma vs. yokmuş.

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Hocam geçmiş olsun kimse telefonunun arkasında böyle kocaman bir etiket görmek istemez. Ki ürünü alırken böyle bir şeyden haberdar olmamak dahada kötü. Artık kullanırmısınız iade mi edersiniz bilmem ama tekrardan geçmiş olsun.

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Fotoğraflarda görülen kesinlikle orijinal kapak.
bu modelin,
mi note
mi note pro
modellerinin arkasında süper ince bir cam ile süper ince plastik katman bir arada üretilen incecik iki malzemeli bir kapak var ve konuyu açan arkadaşın attığı kapak da orijinal olduğunu gösteriyor. Yani mi5 cam olan arka kapağı o kadar da kaliteli ve kırılmaz çizilmez değil.

seramik olan çizilmez ve bir miktar daha zor kırılır durumda. TR kanunlarını aşmak isteyenler:
ya 35 dolara orijinal kapak alır CE logosuz olarak takar kullanır,
ya kılıf alır kullanır,
ya da yurtdışı kaçak cihaz alır.

Samsung note5 modellerinde de aynı çekilde bir lazer yazı var. Şaşırmamak gerek.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Hocam geçmiş olsun kimse telefonunun arkasında böyle kocaman bir etiket görmek istemez. Ki ürünü alırken böyle bir şeyden haberdar olmamak dahada kötü. Artık kullanırmısınız iade mi edersiniz bilmem ama tekrardan geçmiş olsun.

Evet hocam ben de böyle bir yazı görmek istemem ancak bu durum yasal bir sorunluluk... Ya Türkiye'de yaşamayacağız, ya kaçak telefon alacağız ya da farklı kapak takacağız. Yani bu lazer yazılar olmadan artık ülkemizde yasal olarak telefon ithal edilemiyor.

Üst Alt