Mi5 global romda root nasıl yapılır? (twrp olmadan)

canakan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ersen kilinc
Cihazım
mi5
Konular
0
TWRP ile düzenlenmiş boot.img dosyasını fastboot modunda miui7 sürümüne flashla, sorun çözülecektir. Orjinal boot.img, twrp'de belirttiğin hatayı veriyor. Aşağıdaki linki indir, sırasıyla şu kodları yaz tamamdır
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash boot boot.img
fastboot boot recovery.img

Ayrıca soran olursa diye, Miui 8 için de bu twrp kullanılmalı
selam hocam size ulaşma şansım varmıdır. ücretiyle root attırmak isterim bağlanıp yapabilirseniz.

sezaikoral

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
SEZAİ
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
14
Sorunu Zenex hocam sayesinde çözdüm.
Son sürüm global stabil rom (miui_MI5Global_V8.0.2.0.MAAMIDG_016150f985_6.0) sorun çıkmıyor.
Yaptığım adımları yazıyorum;

1. Miflash ile orjinal global güncel rom'u yükleyin ve telefonu açın. (bknz: miflash ile fastboot rom yükleme)
Dosya Adı: gemini_global_images_V8.0.2.0.MAAMIDG_20160805.0000.29_6.0_global_c539e9e7b7.tgz (1.54 GB)

2. "twrp-3.0.2-0-gemini.img" dosyasını flashlayın ve recovery de başlatın. Bu dosya forumda diğer konular da mevcut.
fastboot flash recovery twrp-3.0.2-0-gemini.img
fastboot boot twrp-3.0.2-0-gemini.img

Dosya:

Sonraki adımlar diğer konularda yazdığı gibi recovery den supersu.zip yüklenmesi root yapılması vb....
boot.img felan yüklemedim, yeni twrp 3.0.2.0 da gerek yok, zaten bütün işi bozan ve siyah ekranda kalmasına neden olan boot.img dosyasıydı.

Teşekkürler Zenex...

kardeşim selamün aleyküm.. dediğin gibi yaptım ama twrp dokunmalara tepki vermiyor sebebi ne olabilir ?

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
TWRP ile düzenlenmiş boot.img dosyasını fastboot modunda miui7 sürümüne flashla, sorun çözülecektir. Orjinal boot.img, twrp'de belirttiğin hatayı veriyor. Aşağıdaki linki indir, sırasıyla şu kodları yaz tamamdır
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash boot boot.img
fastboot boot recovery.img

Ayrıca soran olursa diye, Miui 8 için de bu twrp kullanılmalı

tüm bunları yaptım fakat kaç tane farklı twrp denediysem hepsinde dokunmatik ekran çalışmadı.twrp açıldığı zaman tuşlar çalışıyor fakat dokunmatik ekran çalışmıyor.ne yapmayalım?

yakuza18

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yakuza18
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
1
Merhaba benim cihazım xiaomi mi 5 ben root atmak istiyorum ama King root olmuyor anladığım kadarıyla bilgisayar gerekiyor root İcin bide boother gibi bir şifreleme varmıs bunu kaldırmakçin izin almak lazımmış galiba 10-12 gunde donuyorlarmıs.Ben yukarıda yazılanlardan cok anlamadım rica etsem bana.bilgisayarsız root olurmu olursa nasıl olmazsa bilgisayarla nasıl yaparım anlatırmısınız

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Merhaba benim cihazım xiaomi mi 5 ben root atmak istiyorum ama King root olmuyor anladığım kadarıyla bilgisayar gerekiyor root İcin bide boother gibi bir şifreleme varmıs bunu kaldırmakçin izin almak lazımmış galiba 10-12 gunde donuyorlarmıs.Ben yukarıda yazılanlardan cok anlamadım rica etsem bana.bilgisayarsız root olurmu olursa nasıl olmazsa bilgisayarla nasıl yaparım anlatırmısınız

PC olmadan mümkün değil ilgili konulardan sorunlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz.

Rehber - Mi5 Unlock == Videolu Anlatım==

Rehber - Mİ5 TWRP ve Root Yöntemi [ Android Nougat ]

Üst Alt