Mi5 global romda root nasıl yapılır? (twrp olmadan)

onerozer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
öner
Cihazım
redmi note 3
Konular
2
Merhabalar,
Ben yeni Mi5 kullanıcısıyım ve kısaca bir sorum olacak. Mi5 offical global (dev veya stable) rom nasıl ROOT yapabiliriz?

Deneyimlediğim ve anladığım kadarıyla;
TWRP recovery + Xiaomi.eu custom rom kullanmada sorun yok.
Ama Offical (global) rom'a geçtiğiniz anda twrp recovery unutun. Boot sector dahil bütün disk şifreleniyor. Bu nedenle recovery'den bile offical rom u kurumadım (booting - siyah ekrannda kalıyor). Sadece MiFlash tool ile yükleyebildim ki bütün hafıza siliniyor.Twrp olmadığı içinde supersu.zip yükleyemiyorum. Kingroot.apk da işe yaramıyor.
Eğer root'layamazsan tekrar xioami.eu custom rom'a geçmek zorunda kalacağım. Bu konuda bilgisi veya çözümü olan arkadaş var mı?

daveygrohl

Xiaomi Shop
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
6
TWRP ile düzenlenmiş boot.img dosyasını fastboot modunda miui7 sürümüne flashla, sorun çözülecektir. Orjinal boot.img, twrp'de belirttiğin hatayı veriyor. Aşağıdaki linki indir, sırasıyla şu kodları yaz tamamdır
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash boot boot.img
fastboot boot recovery.img

Ayrıca soran olursa diye, Miui 8 için de bu twrp kullanılmalı

onerozer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
öner
Cihazım
redmi note 3
Konular
2
TWRP ile düzenlenmiş boot.img dosyasını fastboot modunda miui7 sürümüne flashla, sorun çözülecektir. Orjinal boot.img, twrp'de belirttiğin hatayı veriyor. Aşağıdaki linki indir, sırasıyla şu kodları yaz tamamdır
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash boot boot.img
fastboot boot recovery.img

Ayrıca soran olursa diye, Miui 8 için de bu twrp kullanılmalı

Merhaba daveygrohl,

Sanırım ben sorunu anlatamadım. Sİzin dediğiniz yöntem sadece offical rom'dan eu custom rom geçmek için kullanılıyor gibi.(http://forum.miuiturkiye.net/konu/x...orunu-cozumu-wipe-ve-custom-rom-yukleme.5616/)

Bu yöntemle twrp yüklesem , yine hafızadaki dosyaları okuyamıyor.(supersu.zip tıklayıp install edemiyorsun). Bütün hafızayı formatlamak gerekiyor ki o zaman hiçbirşey kalmıyor zaten. Bütün hafızayı twrp ile formatladıktan sonrada sadece eu custom rom kurabiliyorsun, yine official rom kuramıyorsun.(siyah booting ekranında kalıyor).

daveygrohl

Xiaomi Shop
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
6
Hayır, resmî yazılım da kurabilirsiniz. Twrp ile formatlayin, daha sonra resmî yazılımı kurup boot.img dosyasını üzerine yazın. Mi ekranında kalmayıp telefon açılacaktır.

Kısaca şöyle söyleyim telefona supersu kurmak için şu anda tek çare twrp ile format atmak. Twrp ile format atınca da boot ekranında kalmama için resmi sürümü kurduktan sonra düzenlenmis boot.img dosyasını flashlamaniz gerekir.

onerozer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
öner
Cihazım
redmi note 3
Konular
2
Cevabın ve ilgin için teşekkürler daveygrohi;

Fakat defalarca farklı şekillerde denememe rağmen olmadı... Can sıkıcı bir durum, özetlemem gerekirse;
Telefonda official (miui_MI5Global_V7.3.5.0.MAAMIDD_bda19e067c_6.0.zip) rom yüklü. Yönergeyi izleyerek twrp kurulumunu birkaç defa sıfırdan yaptım.
Yönergedeki son komut olan "fastboot boot recovery.img" komutunu verdikten sonra fastboot ekranında kalmaya devam ediyor.
Kapatıp recovery girmeye çalıştığım zaman mi siyah ekranda kalıyor. (twrp gelmiyor) System reload yaptığımda telefon çalışıyor ama ekranda görüntü yok. (dokunmaya, aramaya, tuşlara tepki veriyor.) Muhtelemen boot dosyası görüntüde bir sorun oluşturuyor.

global rom miflash (tgz) dosyasında orjinal boot.img ve recovery.img dosyalarını değiştirip, miflash ile fastboot dan yükleme yaptım ama yine aynısı oldu. Telefon açılıyor, çalışıyor ama ekranda görüntü yok ve yine twrp girmiyor.

Dana önce xiaomi.eu rom ve twrp yüklü iken; yönergedeki ve videodaki gibi tüm sistemi formatlayı, global rom zip'den yüklediğimde ilk yükleme (siyah mi logosu) ekranında kalmıştı.

TWRP+BOOT_gemini.zip dosyası xioami.eu tarafından derlenmiş ve sanırım sadece xioami.eu romlarala uyumlu çalışıyor. official rom da çalıştırmayı beceremedim.

Global official rom ile twrp recovery kullabilen var mı?

onerozer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
öner
Cihazım
redmi note 3
Konular
2
Tekrar xiaomi.eu_multi_gemini_6.5.26_v7-6.0 + twrp geçtim. xda ve miui forumda da aynen benim yaşadıklarımı yaşayanlar var ama kesin bir sonuç bulamadım. Teşekkürler...

daveygrohl

Xiaomi Shop
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
6
Boot.img eski resmî sürümle uyumlu olabilir, daha önce ben resmi sürümü bu şekilde root yapmıştım. Farklı twrp sürümleri ve farklı supersu sürümleri deneyerek de sonuca ulaşmaya çalışabilirsiniz

rezn0v

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Konular
5
Tekrar xiaomi.eu_multi_gemini_6.5.26_v7-6.0 + twrp geçtim. xda ve miui forumda da aynen benim yaşadıklarımı yaşayanlar var ama kesin bir sonuç bulamadım. Teşekkürler...
Aynısını bende yaşıyorum ses var görüntü yok tabiri caizse farklı twrp denemek lazım belliki. Splash veya boot ta sorun oluşuyor mevcut. Twrp ı flashlayınca

Deejay_2006

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Mi4 w
Konular
8
Merhabalar,
Ben yeni Mi5 kullanıcısıyım ve kısaca bir sorum olacak. Mi5 offical global (dev veya stablekurulum nasıl ROOT yapabiliriz?

Deneyimlediğim ve anladığım kadarıyla;
TWRP recovery + Xiaomi.eu custom rom kullanmada sorun yok.
Ama Offical (global) rom'a geçtiğiniz anda twrp recovery unutun. Boot sector dahil bütün disk şifreleniyor. Bu nedenle recovery'den bile offical rom u kurumadım (booting - siyah ekrannda kalıyor). Sadece MiFlash tool ile yükleyebildim ki bütün hafıza siliniyor.Twrp olmadığı içinde supersu.zip yükleyemiyorum. Kingroot.apk da işe yaramıyor.
Eğer root'layamazsan tekrar xioami.eu custom rom'a geçmek zorunda kalacağım. Bu konuda bilgisi veya çözümü olan arkadaş var mı?

olmuyor olmuyor olmuyorrr

hocam sen bunu yaptın dimi?
twrp kuruluyor fakat şifreli kirmak icin wipeler gerekiyor internal dahil ve sistem yine acilmiyor...

twrp üzerinden global stabil veya developer kurulur mu?

beytom

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bülent
Konular
0
ben dede twrp açılıyor enter pasword diyor birşey yazılamıyor

Üst Alt