Mi5 global romda root nasıl yapılır? (twrp olmadan)

beytom

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bülent
Konular
0
usta format data yapıp yeniden başlattığımda şimdi de mi ekranında kaldı , mi flash ile fastboot zip dosyasını kurayım dedim unlock kabul etmiyor yeniden mi unlock şifresi almalıyım

Deejay_2006

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Mi4 w
Konular
8
Şuan cihazda twrp war ise xioami eu rom indir ve cihaza twrp açıp dahili hafızaya kopyala romu ve twrp ile kur

browneyes45

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 6
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi
Konular
10
Bnde gecen xiaomi eu gelistirici romdan global stabil rom a gecmek istedim twrp uzerinden flashladim tel acilmadi sonra bikac kez wipe yapip tekrar tekrar flashladim acilmadi mi logoda kaldi tekrar xiaomi eu rom indirdim (6.6.23) flashladim bu kez tel acildi sonra tekrar global stabil rom u flashladim sorunumu bu sekilde hallettim belki yardimci olur yapamayan arkadaslara...

onerozer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
öner
Cihazım
redmi note 3
Konular
2
Sorunu Zenex hocam sayesinde çözdüm.
Son sürüm global stabil rom (miui_MI5Global_V8.0.2.0.MAAMIDG_016150f985_6.0) sorun çıkmıyor.
Yaptığım adımları yazıyorum;

1. Miflash ile orjinal global güncel rom'u yükleyin ve telefonu açın. (bknz: miflash ile fastboot rom yükleme)
Dosya Adı: gemini_global_images_V8.0.2.0.MAAMIDG_20160805.0000.29_6.0_global_c539e9e7b7.tgz (1.54 GB)

2. "twrp-3.0.2-0-gemini.img" dosyasını flashlayın ve recovery de başlatın. Bu dosya forumda diğer konular da mevcut.
fastboot flash recovery twrp-3.0.2-0-gemini.img
fastboot boot twrp-3.0.2-0-gemini.img

Dosya:

Sonraki adımlar diğer konularda yazdığı gibi recovery den supersu.zip yüklenmesi root yapılması vb....
boot.img felan yüklemedim, yeni twrp 3.0.2.0 da gerek yok, zaten bütün işi bozan ve siyah ekranda kalmasına neden olan boot.img dosyasıydı.

Teşekkürler Zenex...

nahsen27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
nahsen
Cihazım
xiaom mi5
Konular
0
hepsiburada dan aldığım ve hıc bır bl root veya twrp işlemi yapmadım cihazıma güncelleme geldi yükledi ve resımdekı ekranda kaldı yardım eder mısınız

Ekli dosyalar

• IMG-20161020-WA0000.jpg
    IMG-20161020-WA0000.jpg
    147 KB · Görüntüleme: 47

Haytaayhan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ayhan
Cihazım
Mi 5 dual
Konular
0
iyi akşamlar;
ben miui romu ilk defa kullanıyorumMi 5 32gb almıştım.Geliştirici romdan global rom a geçeyim dedim
adb , ... kurdum
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash boot boot.img
fastboot boot recovery.img
yaptım telefon mi logosunda kaldı.2 tane telefoncuya götürdüm yapamadı. 1 haftadır uğraşıyorlar. Valla telefonu özledim. Lütfen yadım edin

Haytaayhan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ayhan
Cihazım
Mi 5 dual
Konular
0
Buradan form yöneticilerine sesleniyorum Lütfen yadım edin...

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
hepsiburada dan aldığım ve hıc bır bl root veya twrp işlemi yapmadım cihazıma güncelleme geldi yükledi ve resımdekı ekranda kaldı yardım eder mısınız
Onda yukleme tamamlanmis. Oyle bugda kaliyor. Guc tusuna basili tut kapat ac cihaz acilir

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
iyi akşamlar;
ben miui romu ilk defa kullanıyorumMi 5 32gb almıştım.Geliştirici romdan global rom a geçeyim dedim
adb , ... kurdum
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash boot boot.img
fastboot boot recovery.img
yaptım telefon mi logosunda kaldı.2 tane telefoncuya götürdüm yapamadı. 1 haftadır uğraşıyorlar. Valla telefonu özledim. Lütfen yadım edin

Hocam kusura bakmayın anlayamadım... Geliştiriciden stabile dönmek için neden recovery değiştirmeye çalıştınız?

Neyse bootlader kilidiniz açıksa (kapalıysa açmalısınız) cihazı fastboot'a alıp Mi Flash ile rom yükleyebilirsiniz. SSS bölümünde anlatımlar mevcut.

Üst Alt