İpucu Mi5 den Mi9 SE ye geçiş

irep32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Arkadaşlar kafasında kamera adına soru işareti olanlar için iki tane resim yükledim. Gece modu ile çektiğim daha güzel geldi bana . Gece modu kısa süre de olsa uzun pozlama yaptığı için daha fazla ışık alıyor . O yüzden o daha güzel çıkmış gibi . Ama normal modda çektiğim de gayet güzel .

> Hdr + AI
> gece modu sadece
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar pil konusunda da sürekli kullanımda yani sarjdan 100 de alıp elimde sürekli oyun Instagram vs takılırsam 9 saat civarı ekran süresi veriyor. Günlük kullanımda da minimum 5 saat ekran süresi veriyor. Bu nasıl kullandığınıza göre degisir. Su an imei muhabbetinden dolayi global romdayim rom değiştiremiyorum . Ve ekran süresini çok versin diye herhangi birşey yapmıyorum . Yani gps senkronizasyon , arka plandaki uygulamalar sürekli açık parlaklıkda otoda

Son düzenleme:

AndroKiller

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
s3 mini
Konular
42
Arkadaşlar kafasında kamera adına soru işareti olanlar için iki tane resim yükledim. Gece modu ile çektiğim daha güzel geldi bana . Gece modu kısa süre de olsa uzun pozlama yaptığı için daha fazla ışık alıyor . O yüzden o daha güzel çıkmış gibi . Ama normal modda çektiğim de gayet güzel .

> Hdr + AI
> gece modu sadece

Arkadaşlar pil konusunda da sürekli kullanımda yani sarjdan 100 de alıp elimde sürekli oyun Instagram vs takılırsam 9 saat civarı ekran süresi veriyor. Günlük kullanımda da minimum 5 saat ekran süresi veriyor. Bu nasıl kullandığınıza göre degisir. Su an imei muhabbetinden dolayi global romdayim rom değiştiremiyorum . Ve ekran süresini çok versin diye herhangi birşey yapmıyorum . Yani gps senkronizasyon , arka plandaki uygulamalar sürekli açık parlaklıkda otoda
48 mp foto da yüklermisiniz hocamm

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
Ben de mi5 ten 9se ye geçmek istiyorum. Twrp ile rom değiştirince IMEI silinmez diye biliyorum.

Yeumyang

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yeumyang
Cihazım
Xiaomi redmi 7
Konular
5
Redmi not 7 ye göre ekran boyutu nasıl bu cihaza bir türlü alışamadım ekran çok büyük geliyor bana 7 yi satıp mi 9se ye gecsem mi

beyliceli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ZEKİ
Cihazım
Mİ9T
Konular
74
Ekran küçük gibi geldi bana hocam sanki mi5 kadar anca

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
Mi 9se nin boyu mi5 ten 3 mm daha uzun. Geri kalan ölçüleri aynı

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
mi 9se 19.5:9 87.5 cm2 --- mi 5 16:9 73.1 cm2

inc köşeden köşeye ölçüldüğü için 9se nin inc değeri büyük oluyor ama ekranı uzun. yinede ekran alanı mi5 ten büyük. 16:9 luk 5.5" bi telefon olsaydı heralde aynı olurdu ekran alanları yada daha küçük.

irep32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Arkadaşlar batarya iyice oturmaya başladı aldığım sonuçlar bu şekilde . Devamında %8deyken sarja taktım. Ve totalde aldığım süre 6.30 saatti . Bunun içinde 1 saat pubg , 1 saat youtube , 1.5 saat telefon görüşmesi ve Instagram facebook gibi sosyal medya var . Toplamda bekleme süresi 12 saat . ( Full wifi , 4g açık , senkronizasyon ve gps sürekli açık , parlaklık oto da )

Arkadaşlar Gcam ve stok kamera örneklerini yüklüyorum . Akşam çekimini merak eden arkadaşlar var . O yüzden akşam çekii fotoğraflar. Fotoğraflarda genel olarak tek fark kumlanma olayı . Gcam o konuda daha iyi görünüyor karar sizin yinede . Bu arada Gcam henüz stabil olmadığı için gece modunda çok donuyor . Gece modunda çekim yapabilmek için yaklaşık 10 saniye elimi sabit tutmak zorunda kaldım . Gcam da 48MP çekmek için

Gcam + Gece Modu >
Mi9SE + Gece Modu >

Gcam + 48MP Normal çekim >
Mi9SE + 48MP Mod >

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-05-20-18-08-52-651_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-05-20-18-08-52-651_com.miui.securitycenter.png
    61,7 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Arkadaşlar batarya iyice oturmaya başladı aldığım sonuçlar bu şekilde . Devamında %8deyken sarja taktım. Ve totalde aldığım süre 6.30 saatti . Bunun içinde 1 saat pubg , 1 saat youtube , 1.5 saat telefon görüşmesi ve Instagram facebook gibi sosyal medya var . Toplamda bekleme süresi 12 saat . ( Full wifi , 4g açık , senkronizasyon ve gps sürekli açık , parlaklık oto da )

Arkadaşlar Gcam ve stok kamera örneklerini yüklüyorum . Akşam çekimini merak eden arkadaşlar var . O yüzden akşam çekii fotoğraflar. Fotoğraflarda genel olarak tek fark kumlanma olayı . Gcam o konuda daha iyi görünüyor karar sizin yinede . Bu arada Gcam henüz stabil olmadığı için gece modunda çok donuyor . Gece modunda çekim yapabilmek için yaklaşık 10 saniye elimi sabit tutmak zorunda kaldım . Gcam da 48MP çekmek için

Gcam + Gece Modu >
Mi9SE + Gece Modu >

Gcam + 48MP Normal çekim >
Mi9SE + 48MP Mod >

biris bulanıklaştırıyor diğeride kumlanma yapıyor. bence fark yok sizcede öyle değil mi? fotoğraftam çok anlayan birisi değilim ama bana öyle geldi fark var diyemem o yüzden de. netlik olarak ikiside neredeyse aynı. hatta normal çekim 48 mp de orjinal kamera daha mı iyi ?

Üst Alt