Yardım Mi4S hakkında ve 450$ fiyat çeken satıcılar

• Konbuyu başlatan tr06
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 31
  • Görüntüleme 3K

tr06

m!u!
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tr
Cihazım
discovery
Konular
36
Konuyu bu başlık altında açıyorum ama yanlış bölüm sıkıntısı olmaz umarım. Mi4S'i gözüme kestirdim, kısmetse almayı düşünüyorum inşallah. Şimdiden araştırmaya başladım, yurt dışı cihaz getiren (forumdan değil) bir kişi 450 $ fiyat çekti bana. 260 $ ve GLOBAL fiyatı belirlenen bir cihazı zaten 260$ dan galiba alamayız da, bu kadar uçuk fiyatlar karşımıza çıkıyor. Henüz yeni olmasını göz önünde bulunduruyorum cihazın ayrca, fiyatı da buna paralel olarak görsem de yine de çok uçuk değil mi sizce de? Ve, Mİ4S'in Rom sıkıntısı olduğunu, henüz TÜRKÇE olmadığını, desteklemediğini, cihazın imei kırılmasının henüz güç olduğunu, her şeyin bir ay içinde netleşeceğini duydum. Fiyatı ve rom hakkında. Siz ne düşünüyosunuz bu durum hakkında?

apohan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
abdullah
Cihazım
xiaomi mipad
Konular
5
bi kaç gün önce bende bi araştırma yaptım hatta 1 adet mi4s almak için satıcıya yazdım 2 gün önce 348 usd idi şimdi zam yapmış :) 368 usd olmuş ama sanırım telefonların piyasaya dağılmasından sonra durulur fırsatçılarda imei konusu da umarım çözülür
hocam ne dersiniz bu satıcıya güven olur mu? alınır mı sizce?kutudan hıyar çıkmasın :)

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
hocam ne dersiniz bu satıcıya güven olur mu? alınır mı sizce?kutudan hıyar çıkmasın :)
Gümrüğe takılmasında hocam onu sonra düşünürsünüz :)

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
peki bu aralar gümrükte durumlar ne? sipariş versek gelir mi?
Hocam ne gelmesi sakın diyim öyle bir atraksiyona girmeyin hem psradan hem cihazdan olursunuz. İmei numarasına sahip hiçbir cihaz gümrükten geçmiyor.

Oyla:

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Hocam ne gelmesi sakın diyim öyle bir atraksiyona girmeyin hem psradan hem cihazdan olursunuz. İmei numarasına sahip hiçbir cihaz gümrükten geçmiyor.

Biraz sans isi sanırım geçen ay 2 tane g2 siparis ettim baska bir saticidan ikisinde geldi sikintisiz saticiyla konusursaniz telefonu ayrı kutuyu ayrı yolluyor ama kesin diye birşey yok

Oyla:

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23

Bu satıcıyı bilmiyorum sadece fiyat acisindan paylastim ama başka bi satıcıdan bu ay sonunda sipariş vereceğim anlasabilirsek :) fiyatta

Oyla:

crzypwrx

Superior
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M.Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi3
Konular
21
Herkes insancıl konuşmayı çok iyi biliyor ancak ne hikmetse bu aliexpressten Türkiye ye cihaz yollayan satıcıların adı sır gibi saklanıyor. Sebebi nedir acaba... İnsan "kimse bilmesin de ben getirip burada kâr ederek satayım" şeklinde bir düşünceye sahip olunduğunu düşünmeden edemiyor. Temennim o dur ki umarım bu hümanist(!) insanlar böyle düşünmüyorlardır ve satıcının ismini saklamanın daha makul ve benim gibilerin bilmediği bir cevabı vardır.

Oyla:

madmax59

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Semih
Cihazım
redmi note 2
Konular
11
Herkes insancıl konuşmayı çok iyi biliyor ancak ne hikmetse bu aliexpressten Türkiye ye cihaz yollayan satıcıların adı sır gibi saklanıyor. Sebebi nedir acaba... İnsan "kimse bilmesin de ben getirip burada kâr ederek satayım" şeklinde bir düşünceye sahip olunduğunu düşünmeden edemiyor. Temennim o dur ki umarım bu hümanist(!) insanlar böyle düşünmüyorlardır ve satıcının ismini saklamanın daha makul ve benim gibilerin bilmediği bir cevabı vardır.
Adamlar halkı neden söylesinler ki zaten gümrükte sıkıntı var aliexpress te Türkiye ye telefon satışı yapılmıyor birkaç tane el altından satış yapan var onlara ifşa olursa posta ile satış yapmak hayal olur inan sende öyle bir satıcı bulsan sır gibi saklarsın ben en az 20 satıcıya mesaj attım hep olumsuz oldu

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Farti

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
One Plus 5
Konular
1

Bunlar amne görevi görür gibi yapıyorlar açıkcası bu kişilerden alanların genel olarak çok ucuz cüzzi miktarlardaki telefonları getirdiklerini biliyorum zaten çoğuda artık bu işleri bırakmaya başladı söylememek en mantıklısı olabilir çünkü çok riskli işlemler bunlar kutu ayrı gelir telefon ayrı gelir şarj aleti falan ayrı geliyor. Getirende varmı tanıdığım desem yok o yüzden bu konuda kesin bir şey söylemek imkansız olur.

Oyla:

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23

hocam mesele saklama değil satıcı ile mail yoluyla görüşüyoruz kaldiki ben burdan bana özelden yazan ve soran kişilere satıcının mail adresini verdim.Satıcının özel ricasıdır forumda paylaşmayın ama mail adresimi verin aliexpress üzerinden satış yapıyor ancak aleni şekilde yapmıyor güvenir iseniz size sipariş veriyorsunuz en son gelişmede şuan satışı durdurduk demesi Türkiyeye giden paketlerin %30 geri dönüyor başka bir formül arıyoruz dedi bu yüzden bende satış yapmayan en azından şimdilik satışı durduran bir satıcının bilgilerini paylaşamazdım

Oyla:
Üst Alt