Mi4C Alacağım Bir Kaç Sorum Var Yardımcı Olur Musunuz?

kizilirmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Niyazi
Cihazım
Galaxy S6 E
Meslek
Programcı
Konular
22
Merhaba arkadaşlar bir kaç kez xiaomi rom kullandıktan sonra xiaomi mi4c ye geçmeye karar verdim ama aklıma bir kaç soru takıldı yardımcı olur musunuz?

1- Şimdi telefonu çinden getirmeyi planlıyorum fiyat 250 (3gb ram 32 Rom) verisyonu fiyat nasıl?

2- Cihazı alırken yada aldıktan sonra nelere dikkat etmeliyim. orjinal xiaomi olduğunu nasıl anlarım?

3- Telefonun kayıt işlemi için ille yasal kayıt mı yaptırmak gerek mtk işlemcilerde olduğu gibi elle imei işlemi yapılabiliyor mu?

4- Birde forumda bir konuyu incelerken rast geldim. Bazı yeni mi4c lerde bootlader kilidi varmış bu ne anlama geliyor. cihazı hiç kullanamıyor muyuz? yada kullanıp sadece ingilizce mi oluyor. bu şekilde tam türkçe yapmak mümkün mü?

yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
1- Forumda satısını yapanlar var biri ByKatre ondan ogrenebilirsin.
2- Antifake adlı bir uygulama var forumda bulabilirsiniz o uygulama ile orjinalliği kontrol edebilir veya recovery menusunden veya mi flash tool un telefonu tanıyıp tanımamasından anlayabilirsiniz.
3- Bu telefon çift sim yuvasına tek imei oldugundan dolayı kayıt islemi yapamazsınız diye dusunuyorum. İmei tamiri yapılabiliyor yine ByKatre hocama başvurabilirsiniz.
4- Bootloader kilidi en güncel çin developer surumunde mevcut alacağınız telefonun güncellenmis olacağını dusunmuyorum. Xiaomi eu romuna gecis yapar hem turkce diline sahip olursunuz hemde bootloader kilidinden kurtulursunuz.

Saygılarımla

GT-S7580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafahezer

Optimus
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5 PRO
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Konular
23
Zenex hocam gereken açıklamayı yapmış bana soracak olursanız ya biraz daha bekleyip başka bir model alın derim. Global rom desteği olan bir cihaz. Bu arada bende mi4c kullanıyorum. Batarya performansı beni tatmin etmiyor. Mi4 lte eğer düşünürseniz sizin için daha iyi bir tercih olabilir ya da biraz daha beklerseniz mi5 serisine talip olabilirsiniz. Tabi ki bunlar benim gorusum karar elbette ki sizin. Esenlikle kaliniz.

kizilirmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Niyazi
Cihazım
Galaxy S6 E
Meslek
Programcı
Konular
22
Zenex hocam gereken açıklamayı yapmış bana soracak olursanız ya biraz daha bekleyip başka bir model alın derim. Global rom desteği olan bir cihaz. Bu arada bende mi4c kullanıyorum. Batarya performansı beni tatmin etmiyor. Mi4 lte eğer düşünürseniz sizin için daha iyi bir tercih olabilir ya da biraz daha beklerseniz mi5 serisine talip olabilirsiniz. Tabi ki bunlar benim gorusum karar elbette ki sizin. Esenlikle kaliniz.

Valla üstad baktım araştırdım biraz xiaomi de benim kullanabileceğim seri mi4 yada mi4c, red mi note serisi büyük bu cihazın global desteği yok mu yani sadece çin için bir cihaz mı ben mi4 türkiye ye geldiği için mi4c de gelir diye düşünmüştüm. bu konuda ayrıntılar nedir açıkçası bilmiyorum da

ayrıca mi4c 250 usd civarı ama mi5 in ise 450 -500 dolar olacağı söyleniyor ara çok fark var fiyat olarak hem onun 28 şubat tanıtıltı satışa çıktı bize ulaştı haziranı bulur bu sebeple

mi4c ile mi4 arasında kullanım farkı ney mi4c daha gelişmiş yeni versiyon değil mi

mustafahezer

Optimus
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5 PRO
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Konular
23
450$-500$ olur ama onlar en ust seviye model olur diye düşünüyorum . Eğer olursa benim düşündüğüm model 3gb / 32gb modeli flyat olarak tahminin 2199 veya 2499 yuan TL olarak 1100 TL veya 1250 TL bu fiyat benim butceme fazla ama daha yüksek olmaz diye dusunuyorum. Hayırlısı bakalım normalde xiaomi firmasının amiral gemisi başlangıç fiyatı 1999 yuandir yaklaşım 1000 TL. On sipariş alan firmalar fiyatı net olarak bilmedikleri icin zarar etmemek adına yüksek fiyat istiyorlar fiyat belli olunca fark iadesi yapıyorlar diye biliyorum. Öyle yanı :)

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kizilirmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Niyazi
Cihazım
Galaxy S6 E
Meslek
Programcı
Konular
22
450$-500$ olur ama onlar en ust seviye model olur diye düşünüyorum . Eğer olursa benim düşündüğüm model 3gb / 32gb modeli flyat olarak tahminin 2199 veya 2499 yuan TL olarak 1100 TL veya 1250 TL bu fiyat benim butceme fazla ama daha yüksek olmaz diye dusunuyorum. Hayırlısı bakalım normalde xiaomi firmasının amiral gemisi başlangıç fiyatı 1999 yuandir yaklaşım 1000 TL. On sipariş alan firmalar fiyatı net olarak bilmedikleri icin zarar etmemek adına yüksek fiyat istiyorlar fiyat belli olunca fark iadesi yapıyorlar diye biliyorum. Öyle yanı :)

anladığım kadarı ile mi4c kullanıyorsunuz. buna mi4 lte deki gibi global rom çıkmıyor mu yazılım ve tükçe konusunda sıkıntı yaşar mıyım

mustafahezer

Optimus
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5 PRO
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Konular
23
Benim anladığım kadarıyla modelin uzantısı olan C çin için üretildiğini gösteriyor ki global rom bende bekliyorum ancak zannetmiyorum. Ama cihazı %100 e yakın türkçe kullanabilirsiniz. Siz cihazı alınca bu konuda size yardımcı oluruz ki forumda bunun ile alakalı yeterince konu olduğunu dusunuyorum.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Mi4c pişmanlık bizzat kullanan biri olarak söylüyorum mi4 alın kafanız rahat etsin

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Mi4c pişmanlık bizzat kullanan biri olarak söylüyorum mi4 alın kafanız rahat etsin
Hocam ne yaptın sen ya telefon elime gelmden telefondan soğuttun beni :)

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Hocam ne yaptın sen ya telefon elime gelmden telefondan soğuttun beni :)

:)

Hocam üstte yazan tüm mesajları okumadım ama mi4c de bir cacık yok batarya su gibi gidiyor valla edge tab olayı ilk başta hoş gelsede bir süre sonra yanlışlıkla olmadık yerde geri yapınca sinir olup onu da kapatıyorsun. Güncelleme olayı için xiaomi. Eu ya bağlısın şimdiye kadar üç güncelleme yaptım her seferinde romu sıfırdan indiriyor 600mb civarında dosya. Kamera mi4 ile bence yarışamaz bile. Tek göze çarpan artısı çift tik ile ekran açma.

Son düzenleme:
Üst Alt