Mi4C Alacağım Bir Kaç Sorum Var Yardımcı Olur Musunuz?

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
:)

Hocam üstte yazan tüm mesajları okumadım ama mi4c de bir cacık yok batarya su gibi gidiyor valla edge tab olayı ilk başta hoş gelsede bir süre sonra yanlışlıkla olmadık yerde geri yapınca sinir olup onu da kapatıyorsun. Güncelleme olayı için xiaomi. Eu ya bağlısın şimdiye kadar üç güncelleme yaptım her seferinde romu sıfırdan indiriyor 600mb civarında dosya. Kamera mi4 ile bence yarışamaz bile. Tek göze çarpan artısı çift tik ile ekran açma.

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Üstte yazdıklarına katılıyorum hocam ama kamerayı çok gömmüşsün be. :) Edge Tap olayı kesinlikle öyle. Hele de Kurtlar Vadisi izlerken insanı deli ediyor. :) Normal Global sürümlerde baştan indirmiyor mu? Bak bunu bilmiyordum. :)))

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Batarya da son zamanlarda böyle hocam. İlk çıktığında da kötüydü iki-üç güncelleme sonra halletmişlerdi ama bu ara dediğim gibi berbat. Normal kullanımda öğlen %20 kalıyor :/

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Üstte yazdıklarına katılıyorum hocam ama kamerayı çok gömmüşsün be. :) Edge Tap olayı kesinlikle öyle. Hele de Kurtlar Vadisi izlerken insanı deli ediyor. :) Normal Global sürümlerde baştan indirmiyor mu? Bak bunu bilmiyordum. :)))

Hocam kamerayı şöyle öldürdüm Mi3 kamerası yakında odakta yada hızlı odakta daha iyiydi mi4 ile karşılştırınca ise bana göre geride kalıyor. Ama şunu da söylemek gerek mi4c tasarım olarak ilk başta hoşuma gitmemişti ama biraz kullanıca tasarım olarak gayet başarılı olduğu kanaatine vardım.

Batarya olayı beni sinir ediyor zaten ona değinmek istemiyorum. Normal global romda güncellemeler 10mb ile 60mb arası değişiyor hocam normal uygulama günceller gibi

mustafahezer

Optimus
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5 PRO
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Konular
23
Hocam haklisiniz mi4c tasarım olarak gerek ele oturma gerek duruş olarak iyi ben mavisini kullanmak zorunda kaldığım halde sıkıntı yok. Ama batarya varya o batarya ah o batarya. 2G destekli mi4 ün batarya performansını ozletiyor. İnşallah mi5 batarya konusunda beni üzmez. Eğer olmazsa alicam bi tane redmi3 bakicam bataryasina eğer kullanim suresi iyi ise içime sinerse kullanırım diye kendi kendime söylenmiyor değilim. Yanı batarya yüzünden telefon beni çok üzdü.

kizilirmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Niyazi
Cihazım
Galaxy S6 E
Meslek
Programcı
Konular
22
Hocam haklisiniz mi4c tasarım olarak gerek ele oturma gerek duruş olarak iyi ben mavisini kullanmak zorunda kaldığım halde sıkıntı yok. Ama batarya varya o batarya ah o batarya. 2G destekli mi4 ün batarya performansını ozletiyor. İnşallah mi5 batarya konusunda beni üzmez. Eğer olmazsa alicam bi tane redmi3 bakicam bataryasina eğer kullanim suresi iyi ise içime sinerse kullanırım diye kendi kendime söylenmiyor değilim. Yanı batarya yüzünden telefon beni çok üzdü.
Kardeşim batarya 3080 mah değil mi? Nasıl öğlene yüzde 20 kalıyor anlamadım valla. 5 inç ekran nasıl bitiriyor batarya.

Ben şu an Galaxy s6 edge kullanıyorum 2600 mah ve 2k ekran var akşamı rahat çıkarıyorum.

Mi4c hem fullhd hemen 3080 mah her iki kulvarda s6 dan iyi

SM-G925I cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafahezer

Optimus
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5 PRO
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Konular
23
Özelliklere baktığımız zaman haklisiniz ancak iş optimizasyona geldiği zaman verilen teknik bilgiler uygulamada ise yaramıyor maalesef.Ayrıca SD808 de SD801'e nazaran % bilmem kaç batarya tasarrufu var. Bu arada ben xiaomi.eu rom kullanıyorum. Belki ne.miui üzerindeki rom batarya performansı farklılık gösterebilir.

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kizilirmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Niyazi
Cihazım
Galaxy S6 E
Meslek
Programcı
Konular
22
Bu eu rom ile diğer rom farklı nedir eu rom global olan mı?

Hakikaten batarya hakkında tam bilgi verir misiniz?

meddah58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tayfun
Konular
12
mi4c çok kibar ve güzel bir cihaz...ben çok begeniyorum.ben de hayal kırıklığı yaratan cihaz ise redmi note 3 oldu.hele letv x500 kullandıktan hemen sonra elime geçince yazılım hariç letv 1s in redmi note 3'den oldukça kaliteli olduğunu düşünüyorum.Mi4c malesef ülkemizde pek beğenilmedi.kasasının metal olmaması ile baştan zaten Türk kullanıcılardan bir eksi almıştı...Ve böyle de devam etti.olsun,ben hala çok seviyorum.:D

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Bu eu rom ile diğer rom farklı nedir eu rom global olan mı?

Hakikaten batarya hakkında tam bilgi verir misiniz?

Hocam kullandığım ROM stabil olan ROM değil. Beta olduğu için bu tarz sıkıntılar arada normal. Son 3 güncellemeyi yapmadan önce iyiydi. :)

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
çok gömmüşsünüz hocam mi4c bu kadarda kötü değil, 3 ay kadar oldu ben memnunum. kasa plastik ama kılıf ve kırılmaz camla kullanıyorum sorun değil metalde olsa kılıfla camla kullanacaktım. kamera bana fazlasıyla yetiyor bir galaxy s6 lg g4 değil ama hiçbir telefon değil zaten, gitgidede gelişiyor 4k yoktu kendi kamera uygulamasında artık var mesela. 5.. versiyon numarası ile başlayan xiaomi.eu romlarında 4 saaten az ekran süresi almamıştım 4 buçuk 5 saat ekran süresi alıyordum ortalama siz nasıl öğlen %20 gördünüz anlamadım ben %50 den aşağı eve geldiğimi hatırlamıyordum ki bu son 6... numara ile başlayan romlarda düştü ama toparlar sorun etmiyorum. mi4 ile 7 8 saat ekran süresine alışmış insanlara az gelecektir bu süreler gayet normal ama kitkatla bitti o iş şimdi o süreleri alsın ben hemen satıp mi4 alırım burdan yazıyorum :) rom desteği evet global olarak yok belkide hiç olmayacak ama ben bunu bilerek aldım kendi düşen ağlamaz xiaomi eu bana yeter destek sürecek nasılsa, stabil türkçe romlarda xiaomi eu da var sorun yok. sevmediğim yanları geri tuşu sağda eski nexuscu olarak beni çok zorluyor sağ elle geri yapmak gerçi xiaomi samsung vs hep sağdaydı yapacak bişey yok. ve biraz acele edip 1040 lira gibi bi paraya aldım şuan 800 900 liralara bulunuyor gerçek ederine indi.800 liraya bu telefonu alıp kullanan adam bence hiç pişman olmaz.

Üst Alt