Mi4C Alacağım Bir Kaç Sorum Var Yardımcı Olur Musunuz?

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
ilk zamanalar bataryayı çok test ettim kaydettim artık bıraktım her türlü yetiyor diye buyrun kendiniz bakın merak eden varsa.

kizilirmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Niyazi
Cihazım
Galaxy S6 E
Meslek
Programcı
Konular
22
çok gömmüşsünüz hocam mi4c bu kadarda kötü değil, 3 ay kadar oldu ben memnunum. kasa plastik ama kılıf ve kırılmaz camla kullanıyorum sorun değil metalde olsa kılıfla camla kullanacaktım. kamera bana fazlasıyla yetiyor bir galaxy s6 lg g4 değil ama hiçbir telefon değil zaten, gitgidede gelişiyor 4k yoktu kendi kamera uygulamasında artık var mesela. 5.. versiyon numarası ile başlayan xiaomi.eu romlarında 4 saaten az ekran süresi almamıştım 4 buçuk 5 saat ekran süresi alıyordum ortalama siz nasıl öğlen %20 gördünüz anlamadım ben %50 den aşağı eve geldiğimi hatırlamıyordum ki bu son 6... numara ile başlayan romlarda düştü ama toparlar sorun etmiyorum. mi4 ile 7 8 saat ekran süresine alışmış insanlara az gelecektir bu süreler gayet normal ama kitkatla bitti o iş şimdi o süreleri alsın ben hemen satıp mi4 alırım burdan yazıyorum :) rom desteği evet global olarak yok belkide hiç olmayacak ama ben bunu bilerek aldım kendi düşen ağlamaz xiaomi eu bana yeter destek sürecek nasılsa, stabil türkçe romlarda xiaomi eu da var sorun yok. sevmediğim yanları geri tuşu sağda eski nexuscu olarak beni çok zorluyor sağ elle geri yapmak gerçi xiaomi samsung vs hep sağdaydı yapacak bişey yok. ve biraz acele edip 1040 lira gibi bi paraya aldım şuan 800 900 liralara bulunuyor gerçek ederine indi.800 liraya bu telefonu alıp kullanan adam bence hiç pişman olmaz.
Üstad ben öyle rom yükleyecek falan değilim fabrika dan ne geliyorsa GSM stabil olarak onu kullanmak istiyorum. Stabil güncelleme de çıkanlar gelsin.

Bu şekilde hem Türkçe hemde imei işleminde sorun yaşarmiyim bunların tam adım çözümü nedir. Şimdi almış olsam bootloader kilidi ile mi gelecek. Gelmiş olsa onu çözerbilir miyim ben

SM-G925I cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
ben aldığımda kilitli değildi aldığım arkadaş türkçe rom vs hepsini halledip yolları saolsun ama şimdi alınanlar kilitli olur diye tahmin ediyorum ve kilidi açmak biraz zormuş diye okudum yabancı forumlarda uzmanı değilim tam bişey söylemek istemem. rom yükleyecek değilim kilitle uğraşamam demişsiniz iyi güzelde çinden cihaz alıyorsunuz ister istemez biraz bunlarla uğraşmanız gerekecek mi4c almasanız atıyorum mi5 alsanız yine bu kilittir romdur biraz uğraşacaksınız bence. imei hiç sorun olmadı bana bilgisayar ve telefon bilgim az buçuk vardır adı lazım değil bir sitede okuduklarımda 5 dakikada hallettim imei işini ben. ben anlamam derseniz bu sitede de size yardımcı olacak insanlar vardır sorun etmeyin. unutmadan yazayım mi4c yada herhangi bir cihaza stabil yazılım var ama bu cihaz çin için üretilmiş bir cihaz o yüzden stabil sürümde çince sıkıntı orda. ama dediğim gibi xiaomi eu da stabilde betada romlar var türkçe.

kizilirmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Niyazi
Cihazım
Galaxy S6 E
Meslek
Programcı
Konular
22
ben aldığımda kilitli değildi aldığım arkadaş türkçe rom vs hepsini halledip yolları saolsun ama şimdi alınanlar kilitli olur diye tahmin ediyorum ve kilidi açmak biraz zormuş diye okudum yabancı forumlarda uzmanı değilim tam bişey söylemek istemem. rom yükleyecek değilim kilitle uğraşamam demişsiniz iyi güzelde çinden cihaz alıyorsunuz ister istemez biraz bunlarla uğraşmanız gerekecek mi4c almasanız atıyorum mi5 alsanız yine bu kilittir romdur biraz uğraşacaksınız bence. imei hiç sorun olmadı bana bilgisayar ve telefon bilgim az buçuk vardır adı lazım değil bir sitede okuduklarımda 5 dakikada hallettim imei işini ben. ben anlamam derseniz bu sitede de size yardımcı olacak insanlar vardır sorun etmeyin.
Üstad anladım. Cihazı almak istiyorum. Ancak korkular elimde patlaması. Tamam imei işini hallettik peki bu cihaz herhalde sadece cin için üretilmiş. Ona Türkçesini yüklemek için başka bir cihaza ait rom mu portlaniyor. Yada cihaz için Türkçe dilini içerir resmi yazılım çıkıyor mu.

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
başka cihaz için değil bu telefon için yazılan orjinal yazılımlar çıkıyor diğer telefonlar için nasıl çıkıyorsa aynı ama çinçe ve ingilizce dil olarak, tükçe yok. xiaomi eu denilen sitede bunlara türkçe ve diğer dilleri vs ekleyip yayınlıyor olay bu. bu sitede ne idüğü belirsiz bir site değil miui yan sitelerinden biri.

kizilirmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Niyazi
Cihazım
Galaxy S6 E
Meslek
Programcı
Konular
22
başka cihaz için değil bu telefon için yazılan orjinal yazılımlar çıkıyor diğer telefonlar için nasıl çıkıyorsa aynı ama çinçe ve ingilizce dil olarak, tükçe yok. xiaomi eu denilen sitede bunlara türkçe ve diğer dilleri vs ekleyip yayınlıyor olay bu. bu sitede ne idüğü belirsiz bir site değil miui yan sitelerinden biri.
Anladım hocam Eyvallah o zaman alıyorum cihazı cok yardımcı oldunuz sağolasın. Şimdi aklımda tek sorun kaldı acaba bootloader işini nasıl hallederiz onun dışında sorun yok orjinal eu romu atıp ingilizce bile kullanabilirim

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
xiaomi rom mecbur atacaksınız çünkü çinde google yasaklı yanı telefonlarda google ile ilgili hiçbirşey yok kullanılamaz halde plat store bile yok. eu romlarda herşey halledilmiş kullanıma hazır ister stabil sürüm ister beta. boatloader işini bilmiyorum çok tepki aldı bu işle xiaomi biraz zormuş açmak, açmak için gerekli kodu almak vs. ama android bu halledilmeyecek şey aşılmayacak engel ben göremiyorum kendi açımdan.

kizilirmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Niyazi
Cihazım
Galaxy S6 E
Meslek
Programcı
Konular
22
xiaomi rom mecbur atacaksınız çünkü çinde google yasaklı yanı telefonlarda google ile ilgili hiçbirşey yok kullanılamaz halde plat store bile yok. eu romlarda herşey halledilmiş kullanıma hazır ister stabil sürüm ister beta. boatloader işini bilmiyorum çok tepki aldı bu işle xiaomi biraz zormuş açmak, açmak için gerekli kodu almak vs. ama android bu halledilmeyecek şey aşılmayacak engel ben göremiyorum kendi açımdan.
Bu eu romlarin da geliştiricisi Xiaomi değil mi.
Yani doğru mu anladım cin versiyonların google dahil bir şey yok
Ancak eu versiyonları yine Xiaomi yapıyor ve için google ürünleri var doğru mu

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
geliştirici xiaomi çin developerları yani kendi ülkelerine göre yapıyorlar eu sitesindeki geliştiricilerde bu romları alıp gereksiz şeyleri atıp gereklileri yükleyip dilleride ekleyip sunuyorlar olay bu.

mustafahezer

Optimus
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5 PRO
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Konular
23
Hocam Türkçe rom konusunda sorun yasamayacaginizdan emin olunuz.. Ayrıca bootloader kilidi açılmaz veya zor açılır diye bisey olduğunu tahmin etmiyorum. Kilidi bildigim ve okuduğum kadarı ile mi account hesabın aracikigi ile mail yardımı ile actiryorsun. Sure olarak ne kadar sürer onu bilmiyorum.Zaten bu yakınlarda bende mi4c mi satıp mi5 için çalışmalara baslayacagim :)

Üst Alt