Yardım Mi4 kapandı açılmıyor!!

ahmetaykut

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
mi4 LTE
Meslek
memur
Konular
1
İyi günler arkadaşlar, 8 aydır kullanmakta olduğum ve bu zamana kadar hiç bir sıkıntısını görmediğim telefonumu sabah kalktığımda kapalı olarak buldum, güç tuşuna basıyorum açılmıyor, şarj olmadı galiba diye başka prize taktım bir süre beklememe rağmen yine açılmadı. Sıkıntının kaynağı sizce nedir? nasıl çözebilirim?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Ben telefonu ilk aldığım zamanlarda benzer birşey yaşamıştım. %100 iken yatıp sabah ekranı kapalı görüp telefonu da açamayınca korkmuştum. Şarja taktığımda da hiç hareket yoktu. Çünkü böyle cihazlarda pil tamamen biterse kendilerine gelmeleri oldukça uzun zaman alıyor. Tam hatırlamıyorum, yaklaşık 1 saat kadar sonra pil simgesi gelmişti. Sorunun kaynağı da alakasız bir uygulamanın sabaha kadar durmaksızın mobil kotamdan 3Gb'ı da iç etmesi sonucu pilin bitmeseydi.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Oyla:

axue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
oktay
Cihazım
mi4
Konular
0
Ben telefonu ilk aldığım zamanlarda benzer birşey yaşamıştım. %100 iken yatıp sabah ekranı kapalı görüp telefonu da açamayınca korkmuştum. Şarja taktığımda da hiç hareket yoktu. Çünkü böyle cihazlarda pil tamamen biterse kendilerine gelmeleri oldukça uzun zaman alıyor. Tam hatırlamıyorum, yaklaşık 1 saat kadar sonra pil simgesi gelmişti. Sorunun kaynağı da alakasız bir uygulamanın sabaha kadar durmaksızın mobil kotamdan 3Gb'ı da iç etmesi sonucu pilin bitmeseydi.

Sent from my MI PAD using Tapatalk
Hocam benim telefonun durumu bunu biraz aştı. Şöyle anlatayım %3'ken şarja taktım önce 2 priz görmedi şarjı. Ardında 3. prizde denedim şarj normal olmaya başladı ama 10 dakka sonra tekrar baktığımda ne led yanıyordu ne de telefon tepki veriyordu. Yani telefon kapanmıştı. Sonra bilgisayardan falan bi şekilde şarj ettim telefonu. Telefonu açıp herhangi bi uygulamaya girdiğimde telefon kendini kapatmaya başladı. Hatta en son uygulamalar çakışıyo olabilir diye müzik çalardan şarkı açtım. 2 kerede öyle denedim. Playe basmamla telefonun yine kapanması bir oldu. Format attım dil ve bölge seçerken, seçtiğim anda atmaya başladı. Bende 7.00.55 olan romu resmi siteden indirdiğim 7.1.2.0 yaptım flashboot aracılığıyla belki romdan kaynaklı bi sıkıntı vardır diye. Kurulumu sorunsuz yaptım fakat hiç bi şey değişmedi. Yine bölge veya dil falan seçerken telefon kendini kapatıyo fakat tuş takımına bastığımda telefon titriyo ekran kapalı olmasına rağmen. Bi süre sonra o da gidiyo. Bende sorunun yazılımsal değil donanım taraflı olduğunu düşünüyorum artık bilmem yanılıyor muyum? Büyük ihtimal servise yollayacağım burda bi çare bulamazsam. Bu durumla ilgili bi fikriniz var mı?

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam benim telefonun durumu bunu biraz aştı. Şöyle anlatayım %3'ken şarja taktım önce 2 priz görmedi şarjı. Ardında 3. prizde denedim şarj normal olmaya başladı ama 10 dakka sonra tekrar baktığımda ne led yanıyordu ne de telefon tepki veriyordu. Yani telefon kapanmıştı. Sonra bilgisayardan falan bi şekilde şarj ettim telefonu. Telefonu açıp herhangi bi uygulamaya girdiğimde telefon kendini kapatmaya başladı. Hatta en son uygulamalar çakışıyo olabilir diye müzik çalardan şarkı açtım. 2 kerede öyle denedim. Playe basmamla telefonun yine kapanması bir oldu. Format attım dil ve bölge seçerken, seçtiğim anda atmaya başladı. Bende 7.00.55 olan romu resmi siteden indirdiğim 7.1.2.0 yaptım flashboot aracılığıyla belki romdan kaynaklı bi sıkıntı vardır diye. Kurulumu sorunsuz yaptım fakat hiç bi şey değişmedi. Yine bölge veya dil falan seçerken telefon kendini kapatıyo fakat tuş takımına bastığımda telefon titriyo ekran kapalı olmasına rağmen. Bi süre sonra o da gidiyo. Bende sorunun yazılımsal değil donanım taraflı olduğunu düşünüyorum artık bilmem yanılıyor muyum? Büyük ihtimal servise yollayacağım burda bi çare bulamazsam. Bu durumla ilgili bi fikriniz var mı?
Mi Flash'ı Flash All seçeneği ile yüklediyseniz geriye donanım kalıyor. Farklı yüklediyseniz bunu deneyin. Tabi telefondaki herşey gidecek. Eğer alacağınız birşey varsa onları PC'ye yedekleyip yapın.
Butonlara basıldığında cihaz titriyorsa ekranda yada ekrana giden yollarda da problem olabilir.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

axue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
oktay
Cihazım
mi4
Konular
0
Mi Flash'ı Flash All seçeneği ile yüklediyseniz geriye donanım kalıyor. Farklı yüklediyseniz bunu deneyin. Tabi telefondaki herşey gidecek. Eğer alacağınız birşey varsa onları PC'ye yedekleyip yapın.
Butonlara basıldığında cihaz titriyorsa ekranda yada ekrana giden yollarda da problem olabilir.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Flash all ile yapmıştım hocam. En iyisi servise yollamak. Teşekkürler yanıt için

Oyla:

hyuga16

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
Mİ4 LTE
Konular
12
bu sorun son günlerde çok fazla söylenmeye başlandı garip pc ye takdınızmı telefonu takdıysanız durum nedir pc görüyormu yazılımsal yada donanımsal oldugunu anlamak lazım pil yada şarj girişi arızalanmış olabilir yada yazılımsal sıkıntı olabilir detay verebilirseniz forumdan bilgisi olan birileri yardımcı olacaktır geçmiş olsun
merhaba, malesef pc falan görmedi saatlerce durdu şarj olmadı garantiye gönderdim ana kart arızası varmış değişim yapılacak denildi bekliyorum bakalım

Oyla:

hyuga16

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
Mİ4 LTE
Konular
12
Merhaba arkadaşlar, forumda son günlerde gördüm ki mi4 modelinde ana kart problemleri yaşanmaya başlamış. kendi şahsi telefonumda hiç şarj almaması neticesinde ( daha önce bir kaç yere yazdım ) garantiye gönderdim. garantiden arandığımda anakart arızası oldugunu anakartın değişimi yapılacağı yönünde bilgi geldi. pek umutlu da değilim açıkcası sonucta parcası her yerde olan bir telefon değil.

Oyla:

moguz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
murat
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
2
Merhaba arkadaşlar, forumda son günlerde gördüm ki mi4 modelinde ana kart problemleri yaşanmaya başlamış. kendi şahsi telefonumda hiç şarj almaması neticesinde ( daha önce bir kaç yere yazdım ) garantiye gönderdim. garantiden arandığımda anakart arızası oldugunu anakartın değişimi yapılacağı yönünde bilgi geldi. pek umutlu da değilim açıkcası sonucta parcası her yerde olan bir telefon değil.
Hocam merhaba, aynı sorun bende de oldu. Garantiye gönderdim . Ayın 14'ünde ellerine geçmiş, hala tamir sürecinde beni aramadılar maalesef, siz nasıl bilgi aldınız, ne zaman göndermiştiniz? ne zaman tamir edilecekmiş?
bilgi verirseniz sevinirim
murat

Oyla:

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11

Hocam merhaba, aynı sorun bende de oldu. Garantiye gönderdim . Ayın 14'ünde ellerine geçmiş, hala tamir sürecinde beni aramadılar maalesef, siz nasıl bilgi aldınız, ne zaman göndermiştiniz? ne zaman tamir edilecekmiş?
bilgi verirseniz sevinirim
murat

her hangi bir bilgi varmı hocam cihazlarınızla ilgili bugun bnm de başıma geldi bu olay tel kapandı ve açılmıyor 1 saatten fazladır şarj takılı ama hiç bi hareket yok

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
mi4 LTE cihazlara bişeyler olmaya başladı bendede mi4 LTE modeli mevcut bende şaan tırsmaya başladım:(

Oyla:

mtnuyr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mtnuyr
Cihazım
mi 9t
Meslek
öğretmen
Konular
12
arkadaşlar dün kapalı ekilde mi 5 telefonumu şarj ettikten sonra açmaya çalıştım benim cihazda açıladı tekrar şarja taktım cihaz şarj almadı uyarı ışığı bile yanmadı bende ffastboot moda aldım o zaman açıldı, bu sorunun sın çıkan miui 8 beta sürümü ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

Oyla:
Üst Alt