Yardım Mi10T Pro Şebeke/Sim Sorunu

Cumandroid

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cuma
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
0
Arkadaşlar bende Eu 13'den Miui 14 Endonezya'ya geçiş yaptım.
Şebeke sinyalim gitmiyor ama arayanlar telefon çalıyor çalıyor açmıyorsun diyorlar.
Bende aradım çağrı sesi bile gelmiyor.
Neden kaynaklanıyordur bu, çözümü var mıdır?

anolhw

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi10T Pro
Konular
1
Arkadaşlar bende Eu 13'den Miui 14 Endonezya'ya geçiş yaptım.
Şebeke sinyalim gitmiyor ama arayanlar telefon çalıyor çalıyor açmıyorsun diyorlar.
Bende aradım çağrı sesi bile gelmiyor.
Neden kaynaklanıyordur bu, çözümü var mıdır?
sizin sorunu bilemedim hocam bi fabrika ayarlarına döndürmek sorununuzu çözebilir. Hattıınız neydi ?

farkimizolmali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
8
Sorunun çözümünü buldunuz mu arkadaşlar? Ben de telefonumda aynı sorunu band 1i kapatarak çözmüştüm.

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
Sorunun çözümünü buldunuz mu arkadaşlar? Ben de telefonumda aynı sorunu band 1i kapatarak çözmüştüm.
Benim 10T Pro da da arayanlarda telefonun çaldığı, bende ise telefonun çalmadığı olmuştu. Şuna dikkat ettim sorunun neden kaynaklandığını bulmak için. Cihaz yeniden başladığından pin ekranına hızlıca pini yazdığımda pin doğruysa bile yanlış diyordu. o ekranı geçtiğimde cihazda şebeke yok görünüyordu. 10-15 saniye sonra ise tekrar pin soruyordu. Pini doğru girince de şebeke geliyor, internete erişebliyordum. Ama ne zaman biri arasa benim telefonum karşıda çaldığı halde çalmıyordu. Sorunu orjinal qcn dosyasını yükleyerek çözdüm. Benden önceki sahibi mi 10T'ninkini kullanmış. Ben benim cihazımla aynı model numarasında (M2007J3SG) ve aynı hafıza, renkte olan bir cihazın qcn dosyasını alarak yükledim. Şimdi hiç bir sorun yok.

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Arkadaşlar bu cihazın kronik sorunuymuş aldıktan sonra gruplardan öğrenmem ayrı bir 😅🥲, olayı size de anlatmak istiyorum bilginiz olsun. Cihaz ya darbeden kaynaklı ya da belli süre sonra cihaza göre değişiyor ilk olarak mic ya da sim sorunu ortaya çıkıyor sonrası kamera sapitiyormuş ve sonrası cihaz ölüyormuş . İşlemciye reballing yaptırıp bir süre hayata döndürenler var ama sonrası gene oluyormuş kesin çözüm değil bazilarindaysa cihaz bazen açılıp kapanınca açılmıyor ya da cihaz soğukken falan açılıyormuş değişik olaylar. Çin'deki xiaomi servisine göre sorunun çözümü sadece anakart değişimi ile oluyormuş çünkü cihaz bir süre sonra susuyor . Bu sorunu herkes yaşamıyor biraz şansa gibi bu dediğim cihaz sorunlarinida her telefonda olacak diye bir şey yok hiç sorun yaşamayip birden cihazı ölenleride duydum , uzun süre normal kullanan ya da arada yaşayıp kullanmaya devam edenlerde var. Bende aynı sorundan ara sıra muzdaribim. Genelde bende cihaz şarj olurken mobil veri ile bir şeyler yaparsam oluyor şebeke anlık gidiyor 5 10sn içinde geri geliyor ard arda birkaç defa olduğu da oluyor ya da hiç olmadığı değişik biraz onun dışında pek sorun yaşamadım 😔 . Bu sorunu anakart kaynaklı diyorlar bana saçma geldi diye biraz daha araştırdım nedenini cihazın modeminden kaynakli diyenlerde var. Modemi stabil değilmiş sanırım cihaz bir süre sonra sapıtıp ucuyormuş yabancı gruplardan bundan kaynaklı miui yerine aosp kullanin diyenler vardı ne kadar çözüm olur orasını bilmiyorum. Bana göre sorun şarj bordu ile sim yuvasının birlikte bağlı olmasından kaynakli gibi biri sapitinca diğerleride bozulmaya başlıyor. Umarim cihazlar uzun dayanır cihazdan memnundum 🥲. Olayın özeti bu şekilde arkadaşlar

Son düzenleme:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
33w yada 67w adaptör kullanmayın.cihaz şarda oyun oynamayın.

M2007J3SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
33w yada 67w adaptör kullanmayın.cihaz şarda oyun oynamayın.

M2007J3SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Doğru, yoksa cihaz zortluyor sebebi miui son sürümler diyende çok emin değilim halen

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
Benim 10T Pro da da arayanlarda telefonun çaldığı, bende ise telefonun çalmadığı olmuştu. Şuna dikkat ettim sorunun neden kaynaklandığını bulmak için. Cihaz yeniden başladığından pin ekranına hızlıca pini yazdığımda pin doğruysa bile yanlış diyordu. o ekranı geçtiğimde cihazda şebeke yok görünüyordu. 10-15 saniye sonra ise tekrar pin soruyordu. Pini doğru girince de şebeke geliyor, internete erişebliyordum. Ama ne zaman biri arasa benim telefonum karşıda çaldığı halde çalmıyordu. Sorunu orjinal qcn dosyasını yükleyerek çözdüm. Benden önceki sahibi mi 10T'ninkini kullanmış. Ben benim cihazımla aynı model numarasında (M2007J3SG) ve aynı hafıza, renkte olan bir cihazın qcn dosyasını alarak yükledim. Şimdi hiç bir sorun yok.

Aynı sorunu mi 10T de yaşıyorum.
Aynı model hafıza orijinal qcnsi bulsak tekrar repair yapsak kesin çözüm olur mu?

Netten Orjinal qcn ile yeni IMEI yazdim. Yine sorun var. Telefonu yeniden başlatinca, sebeke gec geliyorsa, anliyorum ki, telefon caliyor karsiya ama elimde çalmıyor

Son düzenleme:
Üst Alt