Soru MI telefonlarda kendiliğinden kapanma sorunu.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62

byduke555

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi 6
Konular
19
Gerçekten bıktım bu sorundan yetti artık ya tam 3 defadır aynı sorun geliyor bu başıma zaten çoğu xiaomilerde genel sorunmuş bu hata düzgün telefon yapamıyorlar sonrada ucuz yaparak hatalı olarak satıyorlar bu nedir ya

Metehan77

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Metehan
Cihazım
Mi5
Konular
2
Hocam merhaba, benim de telefonum yaklaşık 8-9 ay önce kapandı açılmadı, 1 ay önce servise yolladım anakart değiştirilicek dediler 1400 lira istediler(delta servis). Size de yollarsam bakabilir misin?

S

Silinen üye 107783

Guest
Ben 2 aydır kullanıyorum böyle bir sorunla karşılaşmadım henüz.

gunes01

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi5Prm MiA2Lit
Konular
1
Kıymetli arkadaşlar. Bu sorun benim cihazda da oldu. mi5 ve mi note 3.
Cihazların her ikisi de 1,5 yılı dolunca kendi kendine kapandı.
Önce mi 5 in başına bu olay geldi.

Açıkçası ben soğudum Mi lerden. Ailemden ve okul çevremden 12 kişiye mi farklı modeller aldırdım.
Korkarım onlar da 2. yılın sonlarına doğru gider. :(

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
Aynı şeyi dün Mi4'ümde yaşadım... Ama rastgele olmadı zaten açıp kurcalarken oldu. Bendeki hatanın nedeni görüntü konnektörü. Mi4'lerde pilin sağ tarafından geçen flex kablonun bağlandığı yerden bahsediyorum. İşte şu parça :

Bataryayı sökerken dişlerden bir tanesine çok hafif şekilde temas ettim. Her hangi bir sorun görünmüyordu. Ancak bataryayı sökmeden telefonu açmaya çalışınca bahsedildiği şekilde 9008'e düştü ve görüntü gelmedi. Yani sorun sanki anakartın tamamından değil de bu parçadan kaynaklanıyor gibi Benim cihazın durumu ise şu an içler acısı, düzelteyim derken parça tamamen gitti. Namık hocam, Baki hocam eğer elinize böyle bir cihaz varsa anakart değiştirmek yerine düzgün görünüyor olsa dahi sadece şu parçayı değiştirmeyi bir deneyebilir misiniz?

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
bende Mi 4 cihaz var Sayın Yöneticim. Ama nasıl yardımım dokunur orasını bilemedim. :)

mami2275

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muhammed ÖRS
Cihazım
redmi note5 pro
Meslek
Bilişim Teknisyeni
Konular
0
Merhaba,
elimde şu anda redmi note 5 pro var . Cihazımı cebime koyar koymaz kapanıyor sorun ne anlamadım. Yardımcı olur musunuz?

Crtll32

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cengiz
Cihazım
Xiaomi Resmi 5
Konular
1
Hocam benim şu sorunum var ana ekrana gelince sadece ekran 5 saniyede bir siyah oluyor. Sonra geri uygulamalar görünüyor ekranı yan sayfaya geçmek için kaydırıyorum olmuyor. Ama uygulamalara sürekli basınca açılıyor. Uygulama dayken ekran kapanmıyor. Çözümü var mıdır?

Basri

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Basri
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
0
Tamiri mümkün hocam. Çip değişimi ile canlanıyorlar.
benimde kenarda duran telefonum var bu şekilde mi yazısında kalıyor,çok nadiren açılıp hemen kapanıyor. tamiri ne kadar olur

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
01.11.2017'de alınan Redmi 4X.. 2 ay sonra 3.yılını tamamlayacak 4'e girecek inşallah.. hiç kapanmadı (bol bol düştü)

01.06.2018'de alınan MI 6 keza kapanmadı (bir iki kez düştü)

Bence su teması, rutubetli ortam, kılıfsız kullanma belki de başka bir sebeple amatör tamir amaçlı kapağını açma vb vs sebeplerle bozuluyorlar..

Custom Rom yüklenmesi ve cihaz hızlansın diye işlemci frekansının değiştirilmesi de anakart yanmasında rol oynayabilir..

Üst Alt