Soru MI telefonlarda kendiliğinden kapanma sorunu.

hsnkrnz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hasan
Cihazım
mi4 lte
Meslek
öğrenci
Konular
0
Ben telefonu 1-1,5 yıl önce burdan, alışveriş yerinden aldım bugüne kadar telefonumda herhangi bir sorun yoktu, ama bugün nolduysa telefon kendi kendine kapanmaya başladı, şarja bağlıyken ışık bile yanmıyor. Telefon şarja bağlıyken fastboota girip bir kaç saniye beklediğimde şarj oluyor gösteriyor ve telefonu o şekildeyken şarjdan çıkardığımda açma tuşuna bastığımda açılıyor, kilit ekranı geliyor ama anasayfayı açtığım vakit kapanıyor. fastboot tayken flashrom yükledim global beta kullanıcısıydım stabil 8.1 e geçtim sonra tekrar onu kurdum daha sonra tekrar global 7.5.4 sürümünü kurdum cihaz açılıyor, ama bir kaç saniye sonra kapanıyor. bunun çözümü var mı acaba ? https://market.miuiturkiye.net/ den aldığım kutu falan hepsi duruyor, garantiye göndersem sorun çözülür mü acaba ?
aynı sürümü iki defa kurma nedenim, recovery ekranında bir kaç saniyede kapandığı için bende 2. rom kurulumunda full flash seçeneğini seçip kurdum

akayhanlar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
2
aynı sürümü iki defa kurma nedenim, recovery ekranında bir kaç saniyede kapandığı için bende 2. rom kurulumunda full flash seçeneğini seçip kurdum
Hocam aynı sorun başıma geldi bi çözüm bulabildiniz mi? recovery mod açılıyor rom yüklüyorum ama fayda etmiyor

letranger2018

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
7
Cihazım
mi
Konular
0
XIAOMI Snapdragon işlemcili telefonlarda birçok kez görülen kendiliğinden kapanma sorununu burada konuşmak istedim...
Durup dururken hiçbir sebep " düşme , darbe , sıvı teması vs..." yok iken kendiliğinden telefon kapanıyor bir adaha da açılmıyor , brick oluyor...
Genelde 9008 oluyor yada bazen fastboot açılsa bile ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmiyor ...
Mi Flash QFill ile çoğu zaman Rom yüklenebiliyor ama telefon hiçbir şekilde ekran görüntüsü gelmiyor...
Tek çare anakart değiştirmek oluyor...
EMMC çip'lerinden yada hatalı anakart üretiminden diye tahmin ediyorum...
MI4 , MI5 , MI5S ve MI5S plus bu sorunun görüldüğü bazı modeller...
Sizce sorun nerede ve nasıl çözüm bulunabilir ?

We understand your concern that your Mi 5 was not turning on for which you have visited Service Centre and regret the inconvenience you have experienced. We would like to inform you that we are unable to guide you with the Service centre complains since for now we do not sell our devices in your region through our Global Official Website in your region and do not have information on service centres in your region. If your device is still not turning on then, please follow the below mentioned steps and check:

I would request you to press the power button for 15-20 sec and charge the device for at least 30 minutes, also try to charge with different standard (5V2A) charger. If the device turns on, then request you to kindly perform the below mentioned troubleshooting steps:

Sign Out from your Mi Account : -

1. Go to Settings
  2. Select Mi Account
  3. Then confirm to Sign Out

Create a Backup : -

1. Go to Settings
  2. Select Additional Settings
  3. Select Backup and Reset
  4. Select Local Backups
  5. Select Backup
  6. Select Accounts and Contacts & Deselect System
  7. Then select Backup so that a Backup file could be created

For Finding Backup File:-

1. Go to Internal Storage
  2. Select MIUI
  3. Select Backup
  4. Select All Backup

(Note:- Please save the backup file on your PC/ Laptop, so that your important data would be prevented)

Factory Data Reset :-

1. Go to Settings
  4. Tap on Factory Data Reset

MIUI Update:-

1. Go to the mentioned link:
  2. Click on Downloads
  3. Select your device
  4. Select device name>Global (If you are using Chinese Version then would request you to select "China")
  5. Select 'Download Full ROM'. (Stable ROM)
  6. Now after downloading Zip file, copy this file in the internal storage of your device in a folder named downloaded_rom which exists in File Explorer (If the particular folder is not there in internal storage of your device, then please create a new folder with the same name)
  7. Then go into Tools >> Updater
  8. Tap on '...' icon at the top right side/ long press menu button
  9. Choose update package
  10. Select the download package
  11. Click on OK

Restoring Data:-

1. Go to Settings
  4. Select Local Backups
  5. Select Backup File
  6. Select Restore in order to complete this process

If the issue persists then would request you to please get in touch with the point of purchase.

Please note that Xiaomi does not provide any provision for International Warranty or warranty on products which are purchased from any unauthorized seller.

Kindly get in touch with us if you need any further assistance.

Thank you for being a valued customer. Have a great day ahead!

xrayman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
olcay
Cihazım
mi5 pro
Konular
0
mi 5 pro kullanıyorum. üç gün önce şarj yüzde 70 iken kapandı ve bi daha açılmadı. şarja taktığımda led yanmadı. ses kısma ve güç düğmesine bastım olmadı, ses açma güç düğmesi olmadı. ne yapsam hiç tepki vermedi makina. üç gün yedek telefonu kullandım. üç gün sonra tekrar güç düğmesine bastım ve kırmızı led çok sönük bir şekilde yanıp sönmeye başladı. hemen şarja taktım ve ekranda pil resmini gördüm. 5 dakika sonra telefonu açtım ve 24 saat oldu sorunsuz kullanıyorum. 3 gün boyunca burayı da okudum tabi. yorumlar arasında şarjın sıfırlanarak tekrar şarj edilmesinin işe yarayacağı yazıyordu. sanırım benim başıma gelen bu oldu. telefon kapalıyken şarj nasıl bitti bilmiyorum ama şu anda çalışıyor. tavsiyem telefon ile pilin bağlantısının kesilmesinin de işe yarayabileceği. kapağı açabiliyorsanız pili çıkarın 5 dakika bekleyin ve yeniden takın derim. yüzde yüz emin değilim ancak bence işe yarayabilir. bir arkadaşta telefonu bilgisayara takın ve bekleyin demiş. şrjın böyle biteceğini söylemiş ama bana pek mantıklı gelmedi. telefon bilgisayardan şarj olmuyor mu normalde nasıl pili bitirir anlamadım.

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
mi 5 pro kullanıyorum. üç gün önce şarj yüzde 70 iken kapandı ve bi daha açılmadı. şarja taktığımda led yanmadı. ses kısma ve güç düğmesine bastım olmadı, ses açma güç düğmesi olmadı. ne yapsam hiç tepki vermedi makina. üç gün yedek telefonu kullandım. üç gün sonra tekrar güç düğmesine bastım ve kırmızı led çok sönük bir şekilde yanıp sönmeye başladı. hemen şarja taktım ve ekranda pil resmini gördüm. 5 dakika sonra telefonu açtım ve 24 saat oldu sorunsuz kullanıyorum. 3 gün boyunca burayı da okudum tabi. yorumlar arasında şarjın sıfırlanarak tekrar şarj edilmesinin işe yarayacağı yazıyordu. sanırım benim başıma gelen bu oldu. telefon kapalıyken şarj nasıl bitti bilmiyorum ama şu anda çalışıyor. tavsiyem telefon ile pilin bağlantısının kesilmesinin de işe yarayabileceği. kapağı açabiliyorsanız pili çıkarın 5 dakika bekleyin ve yeniden takın derim. yüzde yüz emin değilim ancak bence işe yarayabilir. bir arkadaşta telefonu bilgisayara takın ve bekleyin demiş. şrjın böyle biteceğini söylemiş ama bana pek mantıklı gelmedi. telefon bilgisayardan şarj olmuyor mu normalde nasıl pili bitirir anlamadım.

Bilgisayar kapalı iken takarsan veya aynı şekilde şarj adaptörüne fişi takmadan takarsan bataryayı bitirir.

highgen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Fidan
Cihazım
Gm Discovery
Konular
0

Hocam durumun aynısını ben mi5 cihazımda yaşadım ilk batarya ölüyor sandım ama değilmiş kendi kendine %70 lerden kapanıyor bir daha da açılmıyor tek çözüm batarya bağlantısını kesmek oluyor ancak bu durumu 3uncu defa yaşıyorum ve nefret getirdi resmen kökten çözümünü bulamazsan ya sinirle telefonu paramparça edicem ya da saticam

vstrom

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
mi mix2
Konular
0
Arkadaşlar Satacağınız ürünün kusurlarını muhakkak söyleyin. Kul hakkına girersiniz. Ufak bir menfaat karşılığında çok büyük bedeller ödersiniz.

Firat0001

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fırat
Cihazım
Mi 5
Konular
0
Bende de mi 5 var 3 arkadaş aldık belli aralıkla 3 telefon da da aynı sorun var kapanıyor uzun süre geçince hard reset veya güç tuşu ile açılıyor sonra yine kapanıyor şarjda ayda youtube kapanmiyor ekran kazandığında kapanıyor yani telefon sicakken kapanmiyor anakartta sorun olsa bunu yapar mi yoksa bizde yeni telefona bakalım mı

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek