Sohbet Mi Note 10 Lite Pil-Ekran Süreleri

raptor187

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Raptor
Cihazım
GM DİSKAVRİ
Konular
0
Şarj isteyen 11.0.1 kullansın arkadaşlar bir telefonun en iyi sürümü telefonla beraber gelen sürümdür çünkü telefon ona göre ayarlanıyor

Numan2094

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Poco x3 pro ;)
Konular
29
Mi note 10 lite için kesinlikle bu romu indirmenizi tavsiye ederim

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Merhaba arkadaşlar. Ben dayanamadım BL kilidini açtım ve Stoya hocamızın 64 bit mi flash tool ile fastboot rom kurma adımlarını izleyerek birazda hocamızı delirterek;

Android 10 miui 12.0.3.0 sürümüne geçtim.

* Geç şarj olma sorunlarından.
* Şarj esnasında 98 de takılıp kalmasından.
* Batarya yüzdesinin %30 da takılıp, % 24 e atmasından.
* Chrome da kasılmalar ve sayfa takılmalarından.
*Android 11 ile sözde güvenlik adı altında gelen markette olmayan uygulamarın kurulum sıkıntısından.
* android /data /obb dosyaları kısıtlamasından.
*saçma sapan ve anlamsız şekilde Spotify, youtube un kilit ekranında kalmasından (bildirim sorunlarından)
*miui 12.1.1 güncellemesi ile başlayıp miui 12.5.2 sürümüne kadar taşınan kamera video kayıt titreşim ve görüntü kaymalarından.

Stoya hocam sayesinde kurtulmuş bulunmaktayım. Buradan da ona ayrıca teşekkür ederim. Benim gibi canı iyice yazılım ve güncellemeden sıkılan, kullandığı cihazdan zevk almayan birileri var ise ki muhakkak var,

Doğrudan Stoya hocamızın mi flash tool 64 ile fastboot rom yükleme konusuna girip işlemleri yapsın. Boşuna da güncelleme beklemeyin..

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Miui 12.0.3.0 QFNMIXM

Karanlık mod %50.
İki saat youtube gerisi Chrome 20 dakika call of duty. Parlaklık %40 Şarj performansım geriye döndü.. Allah xiaomi'nin güncellemelerinden korusun.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-10-10-21-28-36-837_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-10-10-21-28-36-837_com.miui.securitycenter.jpg
    227,6 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_2021-10-10-21-28-41-935_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-10-10-21-28-41-935_com.miui.securitycenter.jpg
    213,9 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_2021-10-10-21-33-19-955_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-10-10-21-33-19-955_com.android.settings.jpg
    222,3 KB · Görüntüleme: 25

raptor187

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Raptor
Cihazım
GM DİSKAVRİ
Konular
0
Miui 12.0.3.0 QFNMIXM

Karanlık mod %50.
İki saat youtube gerisi Chrome 20 dakika call of duty. Parlaklık %40 Şarj performansım geriye döndü.. Allah xiaomi'nin güncellemelerinden korusun.
Sen bi de MIUI 11e geç de gör şarjı haha--

raptor187

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Raptor
Cihazım
GM DİSKAVRİ
Konular
0
Hocam onda yeni kontrol merkezi olmadığı için istemedim 😃
Valla ben uzun süre 11.0.1 sürümünü kullandım hala eski kontrol merkezi kullanıyorum çünkü daha hızlı şarj resmen akıyordu artık güncel olsun dedim sıkılırsam yine sürüm değişecem aosp bile deneyebilirim ama tavsiyem çok sürüm değişme yine bataryaya zararı oluyor ben öyle şeyleri pek önemsemediğim için biraz yükleniyorum

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Valla ben uzun süre 11.0.1 sürümünü kullandım hala eski kontrol merkezi kullanıyorum çünkü daha hızlı şarj resmen akıyordu artık güncel olsun dedim sıkılırsam yine sürüm değişecem aosp bile deneyebilirim ama tavsiyem çok sürüm değişme yine bataryaya zararı oluyor ben öyle şeyleri pek önemsemediğim için biraz yükleniyorum
Zaten batarya dediğimiz şey doğası gereği zaman içerisinde performans kaybeden şey. Maksimum var olan ömrü ne kadar dikkat edersek edelim, tam randımanlı şekli 3 yıldır. Hafif kayıplar ile birlikte ilerler bu süreç. Sonrasında içerisinde barındırdığı kimyası gereği, belirli bir kimyasal tepkimeye girdikten sonra, süreç hızlanır ve hızlı bir şekilde ömrü tamamlanır. Amacım bu batarya randıman süresince cihazı adam akıllı kullanmak. Batarya gayet makul, iyi olduğu süreçte kalkıp % 70 yada 80 randıman alınca pek hoş olmuyor bir kullanıcı olarak. Adam o zaman kendine sorar ben bu cihazı takoz gibi 5260 mah aldım ama 3200 mah Samsung gibi dedikten sonra bir manası kalmıyor yarım kilo cihaz kullanmanın..

Dolayısı ile güncellemeler bir yana, bataryayı üzmeyen bir rom bulup, cihazı ona emanet etmek lazım.

Elimde tam tamına 4 küsür yıllık, sürekli aktif olarak kullandığım bir cihaz var. Lenovo Vibe P1 Pro 4900 mah bataryaya sahip. Bu telefonun bataryasına dikkat ettim. Dikkat ettiğim husus ise sadece sıcaklıktı. Hiç bir zaman 45 dereceleri geçirmedim ve sürekli de oyun halinde batarya hiç bir şekilde 45 dereceyi geçmiyordu Snapdragon 615 bu konuda mükemmeldi. Bir bataryayı öldürmek istiyor isen, sıfır batarya dahil, onu sürekli 45 derece üstü kullan. Ömrünü bir senede tamamlayacaktır. Şu an Lenovo Vibe P1 Pro cihazım, Full şarj ile, 10 saat video, 6 saat oyun, 12 saat GPS navigasyon, 8 saat ise sosyal medya Chrome performansı veriyor.

Android 6.01 var içerisinde. Android 6.01 yani marshmallow şarj konusunda, firma güzel bir şekilde oturtmuşsa romu, içerisine Samsung gibi, android den çok arayüzü şarj yemiyor ise ortaya çok güzel bir performans çıkıveriyor.

Bizim kullandığımız cihazlar da ikiye ayrılıyor bu şekilde.

Android 10 miui 11.01 - 12.0.3.0 arasındaki cihazlar.

Android 11 miui 12.1.1 - 12.5.2 arasındaki cihazlar.

12.0.3.0 ve öncesi sürümler kullanılabilir güzel sürümler. 12.1.1 ve sonrası tamamen cihazı eskitmeye yönelik güncellemeler. Bu sayfada hepsinin tarafımdan testleri var. Yeni kontrol merkezi takıntım olmasa idi, doğrudan miui 11.0.1 e geçerdim..

Lenovo Vibe P1 Pro'nun batarya ömründen 4 küsür yılda hala daha %17. Ama %20 ye ulaştığında süreç hızlanacak dolayısı ile bence bir senesi daha var tam randımana yakın performans şekli olarak. Sonra bir zahmet ölsün artık..

Ekli dosyalar

• IMG_20211011_180406.jpg
    IMG_20211011_180406.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 16

raptor187

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Raptor
Cihazım
GM DİSKAVRİ
Konular
0
Zaten batarya dediğimiz şey doğası gereği zaman içerisinde performans kaybeden şey. Maksimum var olan ömrü ne kadar dikkat edersek edelim, tam randımanlı şekli 3 yıldır. Hafif kayıplar ile birlikte ilerler bu süreç. Sonrasında içerisinde barındırdığı kimyası gereği, belirli bir kimyasal tepkimeye girdikten sonra, süreç hızlanır ve hızlı bir şekilde ömrü tamamlanır. Amacım bu batarya randıman süresince cihazı adam akıllı kullanmak. Batarya gayet makul, iyi olduğu süreçte kalkıp % 70 yada 80 randıman alınca pek hoş olmuyor bir kullanıcı olarak. Adam o zaman kendine sorar ben bu cihazı takoz gibi 5260 mah aldım ama 3200 mah Samsung gibi dedikten sonra bir manası kalmıyor yarım kilo cihaz kullanmanın..

Dolayısı ile güncellemeler bir yana, bataryayı üzmeyen bir rom bulup, cihazı ona emanet etmek lazım.

Elimde tam tamına 4 küsür yıllık, sürekli aktif olarak kullandığım bir cihaz var. Lenovo Vibe P1 Pro 4900 mah bataryaya sahip. Bu telefonun bataryasına dikkat ettim. Dikkat ettiğim husus ise sadece sıcaklıktı. Hiç bir zaman 45 dereceleri geçirmedim ve sürekli de oyun halinde batarya hiç bir şekilde 45 dereceyi geçmiyordu Snapdragon 615 bu konuda mükemmeldi. Bir bataryayı öldürmek istiyor isen, sıfır batarya dahil, onu sürekli 45 derece üstü kullan. Ömrünü bir senede tamamlayacaktır. Şu an Lenovo Vibe P1 Pro cihazım, Full şarj ile, 10 saat video, 6 saat oyun, 12 saat GPS navigasyon, 8 saat ise sosyal medya Chrome performansı veriyor.

Android 6.01 var içerisinde. Android 6.01 yani marshmallow şarj konusunda, firma güzel bir şekilde oturtmuşsa romu, içerisine Samsung gibi, android den çok arayüzü şarj yemiyor ise ortaya çok güzel bir performans çıkıveriyor.

Bizim kullandığımız cihazlar da ikiye ayrılıyor bu şekilde.

Android 10 miui 11.01 - 12.0.3.0 arasındaki cihazlar.

Android 11 miui 12.1.1 - 12.5.2 arasındaki cihazlar.

12.0.3.0 ve öncesi sürümler kullanılabilir güzel sürümler. 12.1.1 ve sonrası tamamen cihazı eskitmeye yönelik güncellemeler. Bu sayfada hepsinin tarafımdan testleri var. Yeni kontrol merkezi takıntım olmasa idi, doğrudan miui 11.0.1 e geçerdim..

Lenovo Vibe P1 Pro'nun batarya ömründen 4 küsür yılda hala daha %17. Ama %20 ye ulaştığında süreç hızlanacak dolayısı ile bence bir senesi daha var tam randımana yakın performans şekli olarak. Sonra bir zahmet ölsün artık..
Ben android 11den hiçbir şey anlamadım MIUI 12den de sadece kontrol paneli değişti onu da belki üçüncü parti temalarla hallederdim ki onu kullanmıyorum aşırı stabil çalışmıyor eski tarz kontrol merkezi çok daha hızlı

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Ben android 11den hiçbir şey anlamadım MIUI 12den de sadece kontrol paneli değişti onu da belki üçüncü parti temalarla hallederdim ki onu kullanmıyorum aşırı stabil çalışmıyor eski tarz kontrol merkezi çok daha hızlı
Kesinlikle öyle. Android 11 de cihazı gece 0 da şarjdan tam dolmuş şekilde şarjdan çekiyorum. Sabah, 8.30 da, %6 - 7 kayıp var. Üstelik uçak modu açık. Bu normal mi? İnsanı sinir ediyorlar. Yapmayın arkadaşım güncelleme böyle yapacaksanız. Adamlar bildiğin İPhone gibi cihazları eskitme yolunda ilerliyorlar. Böyle devam ederse bir gün xiaomi, meizu yada iqoo gibi firmalar tarafından manipüle edilir ve ben buna hiç üzülmem. Samsung gibi can çekişir sonra pazarda.

Üst Alt