Sohbet Mi Note 10 Lite Pil-Ekran Süreleri

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Senden MIUI 13 testi bekliyoruz. 🙂👍
Tamamdır %100 den %0 a youtube, oyun sıcaklık vesaire testleri yakın zamanda yapıp paylaşırım. Testler çok uzun olduğu için zaman bulamadım hocam. Ama her harikulade android 10 miui 12.0.3.0 daha kararlı ve istikrarlı gibi.. Bakacağız bakalım.

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
@xLapter, miui 13 android 12 sürümünü bir haftadır kullanıyorum. Android 10 miui 12.0.3 e göre çok erken zamanlarda bitiyor. Gün sonu %45 - 50 civarı kalıyor iken, miui 13 sürümünde %20 - 25 arası şarj bırakıyor. Hatta fazla aktif kullanmadığım zamanlarda bile bekleme konumunda aşırı şarj yediği için her ne kadar pil menüsünde göstermese de anlaşılıyor. Ben size söz verdiğim gibi hafta sonu detaylı benchmark, antutu, batarya, ısınma gibi detaylı testlerini sunduktan sonra android 10 miui 12.0.3.0 sürümüne kalıcı olarak geçeceğim..

Ben % 5 şarj ile miui 12.0.3 de 40 dakika sosyal medyada çok takıldım. Daha 15 dakika takıldım, %5 şarj gitmiş %1 i de hücre beklemede. Bilinçli eskitme der susarım..

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-04-15-22-35-46-980_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-04-15-22-35-46-980_com.miui.securitycenter.jpg
    288,8 KB · Görüntüleme: 16

xLapter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tayfun
Cihazım
MI Note 10 Lite
Konular
0
Ben % 5 şarj ile miui 12.0.3 de 40 dakika sosyal medyada çok takıldım. Daha 15 dakika takıldım, %5 şarj gitmiş %1 i de hücre beklemede. Bilinçli eskitme der susarım..
Hacı o 12.0.3'te de öyle değil miydi? 🤔 %100'den 90'a hızlı düşüyor zaten. Bir de %5 kalmışken denemek lazım.

Bu arada 12.0.3'te %5 kalsa bile kasmazdı, güncelledikçe %5'in altına düştüğü zaman telefon çok kasıyor. MIUI 13'te çok değil de 12.5'te kullanılmayacak derecede kasıyordu.

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Hacı o 12.0.3'te de öyle değil miydi? 🤔 %100'den 90'a hızlı düşüyor zaten. Bir de %5 kalmışken denemek lazım.

Bu arada 12.0.3'te %5 kalsa bile kasmazdı, güncelledikçe %5'in altına düştüğü zaman telefon çok kasıyor. MIUI 13'te çok değil de 12.5'te kullanılmayacak derecede kasıyordu.
Yok bu çok daha kötü 12.03 de Chrome ve youtube da bir saati geçer %90 a düşmesi. Bu durduğu yerde gidiyor. Bak bir kaç mesaj üstte o rom ile ekran sürelerine bak. Aynı senaryo. Genel olarak youtube. Minimum %55 kalması gereken şarj seviyesine bak.. 7 küsür saat alınmış ekran süresi. Miui 12.03 e bak yukarıda aynı senaryo da 7 saat hangi şarj diliminde. Ulan eve gelince oyun falan oynuyordum %25 e kadar bir küsür saat Allah razı olsun xiaomi pek birşey bırakmadı bize. İyiki kilit açık, doğrudan geriye sonsuz olarak dönüyorum. Benim için güncelleme heyecanı ve olayı bitmiştir. Başka teste gerek bile duymuyorum saygılar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-04-16-09-46-46-816_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-04-16-09-46-46-816_com.miui.securitycenter.jpg
    274,3 KB · Görüntüleme: 17

xLapter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tayfun
Cihazım
MI Note 10 Lite
Konular
0
Yok bu çok daha kötü 12.03 de Chrome ve youtube da bir saati geçer %90 a düşmesi. Bu durduğu yerde gidiyor. Bak bir kaç mesaj üstte o rom ile ekran sürelerine bak. Aynı senaryo. Genel olarak youtube. Minimum %55 kalması gereken şarj seviyesine bak.. 7 küsür saat alınmış ekran süresi. Miui 12.03 e bak yukarıda aynı senaryo da 7 saat hangi şarj diliminde. Ulan eve gelince oyun falan oynuyordum %25 e kadar bir küsür saat Allah razı olsun xiaomi pek birşey bırakmadı bize. İyiki kilit açık, doğrudan geriye sonsuz olarak dönüyorum. Benim için güncelleme heyecanı ve olayı bitmiştir. Başka teste gerek bile duymuyorum saygılar.
Teşekkürler cevabın için. Ben bir anda MIUI 12.0.3'e geçmeye karar verdim sonra işlerim yoğun olduğu için yanlış işlem yapıp brick etmekten korktum. Flash_all.bat dosyası çalıştırılıp yapılacak işlem değil mi? Clean all and lock yapacağım sonra? Bl kilidi kapanıyor değil mi? 🤔 Sonra kurduktan sonra otomatik güncellemeleri kapatsam güncelleme konusu güncelle yazısına başladığın sürece sıkıntı olmuyor değil mi? Bir de Google play sistem güncellemeleri var, her ay onu yapsam sıkıntı olmaz heralde? Şimdilik sorularım bunlar. 🙂👍

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Teşekkürler cevabın için. Ben bir anda MIUI 12.0.3'e geçmeye karar verdim sonra işlerim yoğun olduğu için yanlış işlem yapıp brick etmekten korktum. Flash_all.bat dosyası çalıştırılıp yapılacak işlem değil mi? Clean all and lock yapacağım sonra? Bl kilidi kapanıyor değil mi? 🤔 Sonra kurduktan sonra otomatik güncellemeleri kapatsam güncelleme konusu güncelle yazısına başladığın sürece sıkıntı olmuyor değil mi? Bir de Google play sistem güncellemeleri var, her ay onu yapsam sıkıntı olmaz heralde? Şimdilik sorularım bunlar. 🙂👍
Geçmek istediğiniz zaman her türlü yardım ederim hocam sıfır sıkıntı. Mi flash tool ile yapıyorum ben. Flash.all dosyasını kurulumdan önce düzenliyorum hiçbir hata olmadan yükleniyor. Tabi bunları yapmadan önce ARB testi yapmayı da ihmal etmiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Geçmek istediğiniz zaman her türlü yardım ederim hocam sıfır sıkıntı. Mi flash tool ile yapıyorum ben. Flash.all dosyasını kurulumdan önce düzenliyorum hiçbir hata olmadan yükleniyor. Tabi bunları yapmadan önce ARB testi yapmayı da ihmal etmiyorum.
Orjinal rom yüklendiği için güncelleme yada herhangi bir sorun ile karşılaşma sorununuz sıfırdır.

Orjinal rom yüklendiği için güncelleme yada herhangi bir sorun ile karşılaşma sorununuz sıfırdır.
Kendinize güveniniz yok ise, uzak bağlantı ile de halledebiliriz sizin sorununuzu. Bir hafta evdeyim iş güç yok yaparız yani. Xiaomi telefonlarda sıkıntılı bir romu kullanmak ne demektir 17 aydır gayet iyi biliyorum.

12.0.3 sürümüne döndükten sonra güncelle desen bile güncel sürüme güncelleniyor cihaz yeniden. Güncelle desen de bir sıkıntı olmaz hocam. Sadece android ve miui sürümü değişir. Recovery, geliştirici rom olduğu için sorun yaşanır,mi flash tool ile fabrikasyon rom yüklendiği için bu tip sorunlar yaşanmaz. O dediğiniz problemler imei işlemi görmüş eu romlarda yada geliştirici romlarda twrp üzerinden kurulduğu için normal telefondan güncelleme yaptığınızda miui yazısında kalıyor twrp uçtuğu için. Benim söylediğim yöntem orjinal rom yükleme durumudur, Fabrikasyon rom.

Son düzenleme:

xLapter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tayfun
Cihazım
MI Note 10 Lite
Konular
0

Kendinize güveniniz yok ise, uzak bağlantı ile de halledebiliriz sizin sorununuzu. Bir hafta evdeyim iş güç yok yaparız yani. Xiaomi telefonlarda sıkıntılı bir romu kullanmak ne demektir 17 aydır gayet iyi biliyorum.

12.0.3 sürümüne döndükten sonra güncelle desen bile güncel sürüme güncelleniyor cihaz yeniden. Güncelle desen de bir sıkıntı olmaz hocam. Sadece android ve miui sürümü değişir. Recovery, geliştirici rom olduğu için sorun yaşanır,mi flash tool ile fabrikasyon rom yüklendiği için bu tip sorunlar yaşanmaz. O dediğiniz problemler imei işlemi görmüş eu romlarda yada geliştirici romlarda twrp üzerinden kurulduğu için normal telefondan güncelleme yaptığınızda miui yazısında kalıyor twrp uçtuğu için. Benim söylediğim yöntem orjinal rom yükleme durumudur, Fabrikasyon rom.

Uzun ve detaylı cevabın için çok teşekkür ederim. ARB testini yaptım, bir sorun çıkmadı.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Şimdi buradaki ROM dosya içeriğinde ne değişikliği yapacağım? 🤔

Bir de MiFlash uygulaması driver yükle diyor da, install'a basınca hata veriyor hocam.

Belki yanlışlıkla olur diye yine de sorayım hocam, diyelim ki yanlışlıkka ayarlardan "Güncelle" yazısına bastım, güncellemeyi indirmemesi için sunuculardan engelleyebiliyor muyuz Xiaomi'yi? 🤔

Blacklight

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1

Troublesome Hocam 12.0.3 romunu nereden indiriniz bende kurayım diyorum

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Troublesome Hocam 12.0.3 romunu nereden indiriniz bende kurayım diyorum
Mi firm mi note 10 lite yazın Google a ilk çıkan sayfadan global olana gelip, 12.0.3 ü indirin hocam.
Tıklayın indirin.

Uzun ve detaylı cevabın için çok teşekkür ederim. ARB testini yaptım, bir sorun çıkmadı.

Bir de MiFlash uygulaması driver yükle diyor da, install'a basınca hata veriyor hocam.

Belki yanlışlıkla olur diye yine de sorayım hocam, diyelim ki yanlışlıkka ayarlardan "Güncelle" yazısına bastım, güncellemeyi indirmemesi için sunuculardan engelleyebiliyor muyuz Xiaomi'yi? 🤔
Cihazınız anti 2 çıkmış. Sürümü geriye yükleyebilirsiniz brick ihtimali sıfır. Mi flash tool un o sürümünü yüklemeyin, bilgisayarda sürücü imzalamayı devre dışı bırakın. Mi flash tool 64 bit 20160401 sürümünü yükleyin en hatasız sürümüdür. Sonrasında, bilgisayarınıza adb minimal fastboot yazılımını yükleyin, bunları yaptıktan sonra yine konuşalım yada uzak bağlantı ile halledelim. Hata yapma olasılığınıza karşı.

Bu sürümü yükledikten sonra yanlışlıkla yüklerseniz bile sorun olmaz hocam. Otomatik güncellemeleri kapatırsınız, olur biter. Yanlışlıkla yüklense bile cihazınız miui 13 olur tekrardan. Twrp gibi ana ekranda kalma sorunları bu rom yükleme sonrasında olmaz. Bu fabrikasyon rom yükleme durumu.

Son düzenleme:
Üst Alt