Sohbet Mi Note 10 Lite Pil-Ekran Süreleri

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Bir saat cod var ekran süresine bakınız. Sadece 9 saat önce şarj oldu. Telefonla uğraşılmadı bile. Böyle bir sürüm miui 47 android 35 olsa ne yazar. Ben her romu miui 12.03 e göre kıyas ettiğim için bana çok kötü geliyor. Ama bazı arkadaşlar miui 12.5 yada 12.5 enhanced den geldiği için mütemadiyen iyi diyorlar. Halbuki o romlar da iyi değil. Her neyse, benim için güncelleme konusu burada noktalandı denemedim demem en azından. Herkese iyi akşamlar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-04-18-01-25-10-071_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-04-18-01-25-10-071_com.miui.securitycenter.jpg
    277,9 KB · Görüntüleme: 19

Blacklight

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
Blacklight, xLapter ;

Yükleme adımlarını size adım adım anlatmak isterim öncelikle,

1 Bilgisayarınız 64 bit olması gerekir. Şüphe duyuyor iseniz bilgisayarınızın kaç bit olduğunu kontrol ediniz.

2 mi flash tool un farklı bir sürümü bilgisayarınızda yüklü ise kaldırdınız.

3 bilgisayardan cmd komutunu yönetici olarak çalıştırınız ve bcdedit.exe /set nointegritychecks on diyip enter layınız. İşlem başarı ile tamamlandı mesajından sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Mi flash tool un başarılı şekilde yüklenmesi için bu sürücü imzalamayı kapatmak zorundasınız.

4 minimal adb fastboot dosyasını kurunuz.

5 mi flash tool 64 bit sürümünü kurunuz. ( sürücü imzalaması doğrulanamıyor dese de devam ediniz kurulumu tamamlayınız).

6 kilidi açık telefonunuzun geliştirici seçeneklerine gelip, usb hata ayıklamayı aktif ediniz.

7 cihazı fastboot a alıp, bilgisayarın usb 2 Portuna bağlayınız. ( hızlı port yani 3 de sorun olabiliyor). Hızlı port bilgisayarlarda rengi genelde mavidir..

8 bilgisayardan aygıt yöneticisine geliniz, kameralar altında usb device yazısını görünüz orada ünlem var ise driver gerekecek. Ünlem yok ise sorun yoktur.. Bende çıkan, (keedom usb device).

9 indirdiğiniz rom dosyasını doğrudan c klasörüne çıkartın ve flash.all.bat dosyasını silin yukarıda upload ettiğim flash all.bat dosyasını klasöre kopyalayın. Klasör adını kısa bir isim ile değiştirin. Global, dosya, miui gibi vs.

10 kurduğunuz mi flash tool 64 ü yönetici olarak çalıştırın, refresh diyin. Cihaz seri numarası geldi ise sorun yoktur.

11 dosya seçme kısmından C klasörüne gelin ve klasörünüzü bulun üstüne bir defa tıklayıp seçin.

12 alt kısımda flash all lock, flash all, flash all lock and storage gibi seçenekler var. Kesinlikle flash all seçili olmalı. Diğer seçenekler bl kilidini kapatır ve yükleme esnasında herhangi bir sorun yaşanır ise cihaz brick olur.

13 flash all seçeneğini seçtikten sonra üst kısımda flash dediğinizde sorunsuz yüklenecek ve cihaz kendini yükleme bittikten sonra yeniden başlayacaktır. Yeniden başlayan cihazı pc den ayırabilirsiniz.

NOT: mi hesap şifresini bilmiyor iseniz, ayarlar kısmından mi hesap ayarlarına gelip, cihazı bul seçeneğini kapatıp mi hesabından çıkış yapınız. Mi hesabını bilmiyor iseniz, cihazı bul seçeneği açık ise, rom yükleme sonrasında sizden mi hesap şifrenizi ister.

Adımları bu şekilde yaptığınız sürece hiç bir sorun yaşamazsınız.

Gereken dosyalar ;

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yine de ben bunları yapamam cihazı brick ederim diyen varsa, uzak bağlantı ile yardımcı olabilirim. Hepinize iyi akşamlar. Allah hepinizi miui güncellemelerinden korusun diyelim.
Troublesome Hocam öncelikle teşekkür ettiğimi belirtmek isterim detaylı şekilde anlatımını yapmışsiniz,yönergeleri takip ederek sorunsuz rom atma işlemini tamamlamış bulunmaktayım 12.0.3 sürümüne geri döndüm telefonun rengi benzi değişti üzerinde ki o ağırlık kalktı diyebilirim 😉 hızı fark edebiliyorum, düzenlemiş olduğunuz flashallbat dosyası sayesinde tek seferde romu atabildim daha önceki denemelerimde problem yaşadığımı bilirim MIUI güncelleme defeteri benim için kapanmıştır 12.03 Android 10 da stabil ,Stabil takılırım 👍 Bu arada yeni güncelleme uyarısı veriyor oda bildirim çubuğunda duruyor onu silme şansımız var mı?

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Troublesome Hocam öncelikle teşekkür ettiğimi belirtmek isterim detaylı şekilde anlatımını yapmışsiniz,yönergeleri takip ederek sorunsuz rom atma işlemini tamamlamış bulunmaktayım 12.0.3 sürümüne geri döndüm telefonun rengi benzi değişti üzerinde ki o ağırlık kalktı diyebilirim 😉 hızı fark edebiliyorum, düzenlemiş olduğunuz flashallbat dosyası sayesinde tek seferde romu atabildim daha önceki denemelerimde problem yaşadığımı bilirim MIUI güncelleme defeteri benim için kapanmıştır 12.03 Android 10 da stabil ,Stabil takılırım 👍 Bu arada yeni güncelleme uyarısı veriyor oda bildirim çubuğunda duruyor onu silme şansımız var mı?
Adınıza çok sevindim hocam güle güle kullanın en yakın zamanda bende geçeceğim Musait olduğum ilk an.. Otomatik güncellemeleri kapattıktan sonra, ilk seferde bir kaç kez çıkıp rahatsız ediyor, sonra gelmiyor artık. Ama sizi çok rahatsız ederse bildirime basılı tutun bildirimi engelle diyin, kalıcı engellenmiş olur..

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Buradan Stoya hocamıza tekrardan teşekkür ediyoruz.

xLapter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tayfun
Cihazım
MI Note 10 Lite
Konular
0
Gerçekten çok iyi gidiyor şarjı. Bir de 1 sene boyunca Android 11 var iken ne kastı, her gün sıfır bataryayı şarj ediyordum; 1 sene bataryayı zorlamama rağmen yine iyi iş çıkarıyor. Keşke daha önceden 12.0.3'e geçseymisim, ama garantisi bozulacak diye geçmemiştim. 😀 27 Temmuz'da bitiyor garantisi, bozdum 3 hafta önceden daha da beklemek istemedim.

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Gerçekten çok iyi gidiyor şarjı. Bir de 1 sene boyunca Android 11 var iken ne kastı, her gün sıfır bataryayı şarj ediyordum; 1 sene bataryayı zorlamama rağmen yine iyi iş çıkarıyor. Keşke daha önceden 12.0.3'e geçseymisim, ama garantisi bozulacak diye geçmemiştim. 😀 27 Temmuz'da bitiyor garantisi, bozdum 3 hafta önceden daha da beklemek istemedim.
Ben daha sanıyorum 8 aylıkken bozmuştum garantisini sanırım. Valla hocam bu konuyu ilk sayfadan itibaren okur iseniz, benim denemediğim romun yapmadığım testin kalmadığını görürsünüz. Benim anladığım tek şey hiç bir rom global miui 12.03 kadar stabil değil. Şarj konusu zaten başlı başına sıkıntı. Yani bakma o romunda bir kaç sıkıntısı var ama genel olarak hepsinden iyidir. Mesela o roma geçince beni rahatsız eden ilk sıkıntı Google discover in kasmasıdır. Ama problem değil benim için. Güle güle kullanın inşallah. Xiaomi yazılım konusunda maalesef diyorum..

Blacklight

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
Ben daha sanıyorum 8 aylıkken bozmuştum garantisini sanırım. Valla hocam bu konuyu ilk sayfadan itibaren okur iseniz, benim denemediğim romun yapmadığım testin kalmadığını görürsünüz. Benim anladığım tek şey hiç bir rom global miui 12.03 kadar stabil değil. Şarj konusu zaten başlı başına sıkıntı. Yani bakma o romunda bir kaç sıkıntısı var ama genel olarak hepsinden iyidir. Mesela o roma geçince beni rahatsız eden ilk sıkıntı Google discover in kasmasıdır. Ama problem değil benim için. Güle güle kullanın inşallah. Xiaomi yazılım konusunda maalesef diyorum..
Hocam siz hangi romdaydiniz?

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Hocam siz hangi romdaydiniz?
Ben android 10 miui 12.0.3.0 sürümünde idim. Miui 13 e yükselttim denemek için memnun kalmadım. Fırsatını bulup geri dönmek için zaman kovalıyorum hocam. Yine android 10 miui 12.0.3.0 sürümüne kalıcı olarak geçeceğim. Bir umut yükledik miui 13 ü ama nafile.

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Android 12 miui 13 testlerini yine merakımdan dolayı yapıyorum. Android 10 miui 12.0.3 ile karşılaştırma yapacağım. Sonrasında buraya eklerim. Merak ediyorum bakalım o kadar stabilite ve şarj düzeltmeleri adına aylarca lansman yaptılar sonuç pratikte nedir ne değildir birlikte görelim.

sungurhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ünal
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
2
Mİ13 yükselttım arkasına hard reset atıp denedım sarj süresi bir tık daha iyi olmuş şimdi . sadece sol üst köşedeki kamera simgesi gelip gitmesi gözümü alıyor

Üst Alt