Ana Başlık Mi Note 10 Lite Ana Konu

profesorishere

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batu
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
Az önce geldi kararlı 2,9 gb.Bakayım dedim youtubedan herhangi bir kayda değer yenilik yok.Optimizasyonu geliştirdik diyor ekranda ama arkadaş kurmuş pişman olmuş.Şu anlık kurmayacağım.Duvar kağıtları gelmiş yeni ''kristalizasyon'' süper duvar kağıtları yazıyor ancak bizim telefon zaten bunları oynatmıyor diye biliyorum yine de yazmışlar.

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
Az önce geldi kararlı 2,9 gb.Bakayım dedim youtubedan herhangi bir kayda değer yenilik yok.Optimizasyonu geliştirdik diyor ekranda ama arkadaş kurmuş pişman olmuş.Şu anlık kurmayacağım.Duvar kağıtları gelmiş yeni ''kristalizasyon'' süper duvar kağıtları yazıyor ancak bizim telefon zaten bunları oynatmıyor diye biliyorum yine de yazmışlar.
kararlı yazıyor ama hikaye. animasyonlar falan aşırı gecikmeli ve yavaş çalışıyor. telefon sürekli ağır çekimde gibi

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Telefonun boatloader kilidini açtım. Bu yüzden her şey sıfırlandı. Sıfırlanmış iken cihazı tüm yedikleriyle geri yükledim. Gene performansı aynı bana göre. Bildirim sorunu cidden hâlâ aynı koyu renkli. Ana ekranda sağa kaydırınca açılan Google haberler (Discover) Android 12'de muazzam hızlı. Önceki sürümlerde telefonun kasan tek menüsü oydu bence. Bayağı kasıyordu Google. Şimdi gram kasmıyor, yağ gibi akıyor haber menüsü. Android 10'a geçeceğim, son kararımı verdim, sırf pil daha uzun gidiyor diye. Android 12'de bildirimler çok hoşuma gitti, Android 10'da o olmayacak ama olsun, performans en önemlisi. Bir de her zaman açık ekran daha akıllı çalışıyor bu sürümde sanki.
En çok ne gibi sıkıntılar yaşadınız miui 13 de? Çinliler bu yazılım konusunu yapamıyor hocam.

xLapter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tayfun
Cihazım
MI Note 10 Lite
Konular
0
En çok ne gibi sıkıntılar yaşadınız miui 13 de? Çinliler bu yazılım konusunu yapamıyor hocam.
Valla android 10 da nasıldı bilmem ama, her zaman açık ekran MIUI 13'te çok akıllı çalışıyor, pil tasarrufu tarzında. Karanlık ortamda kendini belli bir süre sonra tamamen kapatıyor. Ekranı dik konuma getirmeden ekranı çalıştırmıyor.

Ekleme: Bir bağlantıyı aç dediğimde Android 11'e kıyasla çok hızlı açılıyor.

Fastboot linki düşmüş. Denemek isterseniz bechmark testi yapmak isterseniz buyurun indirin:

Hem Android 10, hem Android 12 bechmark testi yapıp yayınlayan site var mı acaba? 🤔

Son düzenleme:

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
Valla android 10 da nasıldı bilmem ama, her zaman açık ekran MIUI 13'te çok akıllı çalışıyor, pil tasarrufu tarzında. Karanlık ortamda kendini belli bir süre sonra tamamen kapatıyor. Ekranı dik konuma getirmeden ekranı çalıştırmıyor.

Fastboot linki düşmüş. Denemek isterseniz bechmark testi yapmak isterseniz buyurun indirin:

Hem Android 10, hem Android 12 bechmark testi yapıp yayınlayan site var mı acaba? 🤔
android sürümleri arasında benchmarkla ilgili fark olmuyor. tabi arka planda bi uygulama çalışmıyorsa. işlemci hızı belli çünkü

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Bizde dün Abimin cihaza gelince kurduk kurmaz olaydık. Çok yavaş ve bildiğin miui 12.5 13 diye kakalıyorlar. Değişen tek şey Android sürüm numarası ve miui sürüm numarası. Kurmaya değmez. Hele cihazı yavaşlatmaya değmez. Abim geri dönelim filan dedi yapardık ama boot kilidi aç cart curt böyle kullan dedim

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1

Ben geekbench ve antutu testlerini yapmıştım mi note 10 lite ekran süreleri konusunda bulunması lazım hocam. Ama tam nereye yazdım bilmiyorum. Android 10 ile 11 arasında 4 5 önemsiz bir rakam vardı. Ekran süreleri değişiyor tabi. Bende bu gün mi firm üzerinden fastboot linkini kontrol edeyim dedim düşmüş yükledim. Bakalım şimdi kurulum falan yapıyorum.

xLapter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tayfun
Cihazım
MI Note 10 Lite
Konular
0
Ben geekbench ve antutu testlerini yapmıştım mi note 10 lite ekran süreleri konusunda bulunması lazım hocam. Ama tam nereye yazdım bilmiyorum. Android 10 ile 11 arasında 4 5 önemsiz bir rakam vardı. Ekran süreleri değişiyor tabi. Bende bu gün mi firm üzerinden fastboot linkini kontrol edeyim dedim düşmüş yükledim. Bakalım şimdi kurulum falan yapıyorum.
Yüklendikten sonra ayarları ayarlayıp uygulamaları kurun. Kasma yaparsa normal olabilir. Sonra yeniden başlatın. Telefon kendine geliyor, tabii önbelleğe ne kadar veri alırsa aynı işlemleri çok hızlı yapıyor. Bu arada benimki fastboot değil, güncelleme üzerine kurup sıfırlama yaptım.

Bir de telefona çok format atıp kurulum yapmak da diskinin performansını düşürür bence, bu nedenle işlemci ve ram de etkilenir okuma hızından. Ama yeni donanımlarda nasıldır bilemem, eski telefonlar hep ondan yavaşlardı.

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Yüklendikten sonra ayarları ayarlayıp uygulamaları kurun. Kasma yaparsa normal olabilir. Sonra yeniden başlatın. Telefon kendine geliyor, tabii önbelleğe ne kadar veri alırsa aynı işlemleri çok hızlı yapıyor. Bu arada benimki fastboot değil, güncelleme üzerine kurup sıfırlama yaptım.

Bir de telefona çok format atıp kurulum yapmak da diskinin performansını düşürür bence, bu nedenle işlemci ve ram de etkilenir okuma hızından. Ama yeni donanımlarda nasıldır bilemem, eski telefonlar hep ondan yavaşlardı.
Bildirimler falan çok hoş. Hızı da gayet iyi gibi.. Ama şarj konusunu tam test edemedim. Özellikle miui 12.03 android 10 sonrası %100 den 90 a çok kısa bir sürede inme olayı yok ise kullanırım hocam. Bakacağız bakalım.. Ama o kadar lansman edildiği gibi de değil açıkçası. Miui 12.5 ile bir farkı yok görsel olarak.

xLapter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tayfun
Cihazım
MI Note 10 Lite
Konular
0
Bildirimler falan çok hoş. Hızı da gayet iyi gibi.. Ama şarj konusunu tam test edemedim. Özellikle miui 12.03 android 10 sonrası %100 den 90 a çok kısa bir sürede inme olayı yok ise kullanırım hocam. Bakacağız bakalım.. Ama o kadar lansman edildiği gibi de değil açıkçası. Miui 12.5 ile bir farkı yok görsel olarak.
Bu sürümü fastboot olarak kurunca daha mı sağlıklı oluyor? Yani Recovery kurup format atsan fastboot gibi temiz olmuş oluyor mu onu merak ediyorum. 🤔 Hız konusunda dediğim gibi daha akışkan, ilk başta çok kasmıştı, sistem belki kendine ayar çekiyordu o gün.

100'den 90'a inme olayı maalesef bunda da var.

Üst Alt