Ana Başlık Mi Note 10 Lite Ana Konu

Blacklight

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
MIUI 13 güncellemesinden sonra telefonu sıfırladım kasma takılma sorunu çözülür diye fakat başarısız oldu bile bile güncellemeyi yaptım yapmaz olaydım.

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Vallah şu an öyle çalışmıyor. Anlayamadım gitti.

12.5 Enhanced sürümünden beri mi vardı, yeni gördüm şaşkınım şimdi.

---

Troublesome kullanıcı adında bir üye var. O kişi MIUI 13 (Android 12) incelemesini yapar umarım, çok merak ediyorum. Android 10'daki performansı gerçekten unuttum. Hangisi iyise ona göre temiz kurulum yapacağım formatı çakıp. İşin enteresan yanı "Ok Google" hâlâ çalışmıyor ben de. Android 11'de de çalışmıyordu. Ancak menüden elinle açınca çalışıyordu, kilit ekranında zaten çalışmıyordu. Bir de MIUI 13'te Google arama ve mesaj uygulamaları kalkacak diye biliyordum, kalkmadı.
Detaylı incelemesini yapıp bilgilendiririm hocam. Şu an hali hazırda bana göre en stabil sürüm olan android 10 miui 12.0.3.0 sürümünü kullanıyorum. Pil, stabilite, kararlılık adına başka da bir rom görmedim bu telefon için üretilen. Pil performansı adına, mi note 10 lite ekran süresi konusunda çok çok detaylı incelemelerim var android 10,11 miui sürümleri arasında detaylı testler. İnceleyebilirsiniz. Ama ben android 12 miui 13 adına hiç bir şey beklemiyorum. Ama geldiği zaman deneyeceğim..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

MIUI 13 güncellemesinden sonra telefonu sıfırladım kasma takılma sorunu çözülür diye fakat başarısız oldu bile bile güncellemeyi yaptım yapmaz olaydım.
Şaşırtmadı hocam. Cihazın arb testini yapıp hemen dönüş yapın eziyet çekmeyin, ciddiyim.

xLapter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tayfun
Cihazım
MI Note 10 Lite
Konular
0
Eyvallah hocam. Telefonun BL kilidi 6 gün sonra açılacak. Eğer
Detaylı incelemesini yapıp bilgilendiririm hocam. Şu an hali hazırda bana göre en stabil sürüm olan android 10 miui 12.0.3.0 sürümünü kullanıyorum. Pil, stabilite, kararlılık adına başka da bir rom görmedim bu telefon için üretilen. Pil performansı adına, mi note 10 lite ekran süresi konusunda çok çok detaylı incelemelerim var android 10,11 miui sürümleri arasında detaylı testler. İnceleyebilirsiniz. Ama ben android 12 miui 13 adına hiç bir şey beklemiyorum. Ama geldiği zaman deneyeceğim.

Eyvallah hocam. Cihazın BAndroidL kilidi 6 gün sonra açılacak. Eğer Android 10'a dönüş yaparsam EEA rom olan 12.0.2.0 sürümü kuracağım. Mi Global 12.0.3.0 ile aynı anda çıkan sürüm. EAA rom öneriyor musunuz? 🤔

Blacklight

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
Detaylı incelemesini yapıp bilgilendiririm hocam. Şu an hali hazırda bana göre en stabil sürüm olan android 10 miui 12.0.3.0 sürümünü kullanıyorum. Pil, stabilite, kararlılık adına başka da bir rom görmedim bu telefon için üretilen. Pil performansı adına, mi note 10 lite ekran süresi konusunda çok çok detaylı incelemelerim var android 10,11 miui sürümleri arasında detaylı testler. İnceleyebilirsiniz. Ama ben android 12 miui 13 adına hiç bir şey beklemiyorum. Ama geldiği zaman deneyeceğim..

Şaşırtmadı hocam. Cihazın arb testini yapıp hemen dönüş yapın eziyet çekmeyin, ciddiyim.
Troublesome Hocam MIUI 13 sürümünü kurarsanız lütfen bizleride bilgilendirin.

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Troublesome Hocam MIUI 13 sürümünü kurarsanız lütfen bizleride bilgilendirin.
Bir kaç güne kurup, tüm detaylı testlerini yapıp yayınlarım hocam. Batarya, bekleme süresi, ekran süresi vesaire. Miui 12.0.3 ile kıyas ederiz.

Eyvallah hocam. Telefonun BL kilidi 6 gün sonra açılacak. Eğer

Eyvallah hocam. Cihazın BAndroidL kilidi 6 gün sonra açılacak. Eğer Android 10'a dönüş yaparsam EEA rom olan 12.0.2.0 sürümü kuracağım. Mi Global 12.0.3.0 ile aynı anda çıkan sürüm. EAA rom öneriyor musunuz? 🤔
O romu hiç kullanmadım ama global 12.02 kullandım hocam. Bir çok bug vardı. Ama ekran süresi olarak 12.03 ile birebir diyebilirim fakat, 12.03 daha istikrarlı ve bir çok konuda daha tutarlı.

xLapter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tayfun
Cihazım
MI Note 10 Lite
Konular
0
Bir kaç güne kurup, tüm detaylı testlerini yapıp yayınlarım hocam. Batarya, bekleme süresi, ekran süresi vesaire. Miui 12.0.3 ile kıyas ederiz.

O romu hiç kullanmadım ama global 12.02 kullandım hocam. Bir çok bug vardı. Ama ekran süresi olarak 12.03 ile birebir diyebilirim fakat, 12.03 daha istikrarlı ve bir çok konuda daha tutarlı.
xiaomifirmwareupdater.com sitesinde versiyon Stable Beta olarak geçiyor, onun da Recovery dosyası var. Bir de Eu global olan da var, o da Fastboot olarak var, tam anlamadım. Mi Pilot'a üye oldum diye mi bana geldi güncelleme, yoksa genele mi geldi çözemedim hocam. Diğer arkadaşların dediği gibi koyu temada bildirimlerde gri yazı sorunu var. Ve bu arada koyu temada Bluetooth bildirimi düzeltilmiş, yazılar okunuyor.

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
xiaomifirmwareupdater.com sitesinde versiyon Stable Beta olarak geçiyor, onun da Recovery dosyası var. Bir de Eu global olan da var, o da Fastboot olarak var, tam anlamadım. Mi Pilot'a üye oldum diye mi bana geldi güncelleme, yoksa genele mi geldi çözemedim hocam. Diğer arkadaşların dediği gibi koyu temada bildirimlerde gri yazı sorunu var. Ve bu arada koyu temada Bluetooth bildirimi düzeltilmiş, yazılar okunuyor.
Mi pilot üyesi olduğunuz için gelmiştir. Şu an Türkiye de, redmi note 10 pro ve mi note 10 lite ile birlikte belirli cihazlara kararlı miui 13 veriliyor. Bu gün yarın gelir, Fastboot linkleri de düştü düşecek.

piperka106

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
mi 6
Konular
0
Selamlar.
Gcam kurmak istiyorum telefona nasıl yapabilirim yardımcı olacak var mıdır ?
Birde miui 13 ten sonra telefon optimizasyon yapmıyor. Yarıda kesip kalıyor sürekli.

xLapter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tayfun
Cihazım
MI Note 10 Lite
Konular
0

13.5'i beklemedeyiz. 😁😁😁 Gittikçe kötü oluyor telefon haha. Şaka bir yana bu kasma olayı yeniden başlatınca düzeldi bende daha da olmadı. Ama inanın Android 11 (MIUI 12.5.x)'e göre daha hızlı telefon şu an. Önceki ağır çekim gibiymiş, hızlanınca fark ettim. Bir hafta detaylı bir kullandım, şimdi yorum yapıyorum. Pil performansı çok olmasa da bir tık daha iyi.

xLapter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tayfun
Cihazım
MI Note 10 Lite
Konular
0
Telefonun boatloader kilidini açtım. Bu yüzden her şey sıfırlandı. Sıfırlanmış iken cihazı tüm yedikleriyle geri yükledim. Gene performansı aynı bana göre. Bildirim sorunu cidden hâlâ aynı koyu renkli. Ana ekranda sağa kaydırınca açılan Google haberler (Discover) Android 12'de muazzam hızlı. Önceki sürümlerde telefonun kasan tek menüsü oydu bence. Bayağı kasıyordu Google. Şimdi gram kasmıyor, yağ gibi akıyor haber menüsü. Android 10'a geçeceğim, son kararımı verdim, sırf pil daha uzun gidiyor diye. Android 12'de bildirimler çok hoşuma gitti, Android 10'da o olmayacak ama olsun, performans en önemlisi. Bir de her zaman açık ekran daha akıllı çalışıyor bu sürümde sanki.

Üst Alt