Sohbet Mi Note 10/CC9 Pro Kullanıcı Yorumları

furkankorhan47

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Animator
Konular
3
malum yollarla aldım bende 3000 gibi bir fiyat söylendi 2900 TL'den aldım telefonu

Alır almaz buraya geldim :D angel~~

cptLevi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mix mi 2
Konular
19
malum yollarla aldım bende 3000 gibi bir fiyat söylendi 2900 TL'den aldım telefonu

Alır almaz buraya geldim :D angel~~
Kamera batarya Hk. Görüşlerinizi bekliyorum. Duruma göre 9t bin üstüne koyup note 10 veya k30 alacağım

furkankorhan47

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Animator
Konular
3
Kamera batarya Hk. Görüşlerinizi bekliyorum. Duruma göre 9t bin üstüne koyup note 10 veya k30 alacağım

hocam henüz deneme fırsatı bulamadım detaylı bir konu açmayı düşünüyorum bende 9t almayı düşünüyordum veya işte k20 pro sonra bunu gördüm çıkıtğından haberim yoktu.(k30 ne ara çıktı happy~~ bunuda burda öğrendim) note 10 için gcam modülü çıkmamış henüz oda çıksın güzel bir karşılaştırma yapacam ama ilk görüş olarak başarılı ve aldığım fiyata iyi bir telefon olduğunu söyliyebilirim şuana kadar mi 6 vardı bende oda hala sapasağlam bide yanında bu yedek olarak kulnacam

cptLevi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mix mi 2
Konular
19
hocam henüz deneme fırsatı bulamadım detaylı bir konu açmayı düşünüyorum bende 9t almayı düşünüyordum veya işte k20 pro sonra bunu gördüm çıkıtğından haberim yoktu.(k30 ne ara çıktı happy~~ bunuda burda öğrendim) note 10 için gcam modülü çıkmamış henüz oda çıksın güzel bir karşılaştırma yapacam ama ilk görüş olarak başarılı ve aldığım fiyata iyi bir telefon olduğunu söyliyebilirim şuana kadar mi 6 vardı bende oda hala sapasağlam bide yanında bu yedek olarak kulnacam
Çıkıcak hocam bu ay sonu onunda 120hz avantajı var arada kaldım

Zakynthos

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf
Cihazım
CC9Pro,Mix3,Mi9
Konular
5
Arkadaşlar cihazı hemen hemen 1 ay dır kullanıyorum ve Rom olarak kullandığım Romlar;

Eu Rom Stabil
Eu Rom Developer
Global EEA

ve son olarak Global Rom kurdum bakın EEA olanı değil düz Global Rom bence bariz iyi olan Rom bu kurarsanız eğer sizde farkı göreceksiniz hem açılış süresi hem performans hızı rom da güzel işler yapıyor denemenizi şiddetle tavsiye ederim yorumlarınızı banada yazarsanız sevinirim iyi günler

nediyonlasen

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi8 lite
Konular
58
Merhaba Bende Almanyadan aldım. Orada Mate30prola ve p30pro ile mukayese ettim. Açıkçası bizim Note10un iyi resim alması için uğraş vermek lazım. Huaweilerin 5çekimden 3ü güzel iken note10da 5de1i güzel.

ayrıca Normal çekimde cisime yakın olunca Profesyonel kamera efekti yapıyor. Bokeh gibi yakın cisime 108mpxde veya normal çekimde odaklamak imkansız gibi yarısı bulanıyor. Makro ise detay veriyor ama kalite olarak hiç alakası yok.

yine 2x kamera modu çok iyi iken. kapalı alanda 5x optik modu çok kötü. hiçbir detay yok gibi. grenli hatta.

yine 108mpx saf çekimlerde ister PCde ister telde yakınlaştırın. 12Mpxden 2 kat daha çözünürlüklü demek imkansız. bir tık daha ancak yakınlaşılıyor. acaba bende mi öyle dedim. ip11pro ile makeyese videosunda da aynı sonuçlar var.

Netice olarak; Xiaomiler içinde kamera olarak en iyisi olabilir. ama Pserisi-Mate serisi ile yarışıcak durumu yok bence.

Fakat fiyat/Performans olarak çok iyi yinede. gidip mate30a o parayı vericeğime Note10+DSLR giriş seviye kamera+lens alırım.
Almanyada hangi siteden aldiginizi ogrenebilirmiyim?

HarunErdinç

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun072
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Elektronik
Konular
12
Geldi İki gözümün çiçeği
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar cihazı hemen hemen 1 ay dır kullanıyorum ve Rom olarak kullandığım Romlar;

Eu Rom Stabil
Eu Rom Developer
Global EEA

ve son olarak Global Rom kurdum bakın EEA olanı değil düz Global Rom bence bariz iyi olan Rom bu kurarsanız eğer sizde farkı göreceksiniz hem açılış süresi hem performans hızı rom da güzel işler yapıyor denemenizi şiddetle tavsiye ederim yorumlarınızı banada yazarsanız sevinirim iyi günler
Kutudan bu rom ile çıktı sizin dediğiniz rom demi bumu

Ekli dosyalar

• IMG_20191220_104440_674.jpg
    IMG_20191220_104440_674.jpg
    123,6 KB · Görüntüleme: 142
  • IMG_20191220_104435_104.jpg
    IMG_20191220_104435_104.jpg
    129,4 KB · Görüntüleme: 139
  • IMG_20191220_104355_337.jpg
    IMG_20191220_104355_337.jpg
    88,9 KB · Görüntüleme: 171
  • Screenshot_2019-12-20-09-41-47-284_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2019-12-20-09-41-47-284_com.android.settings.jpg
    306,5 KB · Görüntüleme: 169

ilyashayri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlyas
Cihazım
Mi Max
Konular
2
Arkadaşlar ben de çok sabırsızdım bu cihazla ilgili ve malum yollardan getiren bir arkadaştan aldım 3500TL ye. Üzerinde geliştirici sürümü yüklüydü. Sonraki güncellemeleri de yükleyemedim sorun çıkardı. Şu an üzerindeki sürümden kaynaklı olduğunu düşündüğüm ufak tefek takılmalar yaşıyorum zaman zaman. Ayrıca 5200'lük bataryanın da tam performansını veremediğini düşünüyorum. Bundan önce 4400 lük mate 10 P vardı 1.5 yıl kullandım yine de 35-36 saatleri rahat deviriyordu. Ama c9 pro o kapasiteye rağmen yoğun kullanımda (yoğun dediğim hiç oyun oynamam, telefon, internet, bol bol sahibinden de gezmek) bir günü ancak görüyor. Sakin kullanımda ise 30 saat falan gidiyor. Ama şarj olma süresi çok hızlı. 1 saatte yüzde 10 dan yüzde 100'e doluyor. Ama elinize alıyorsunuz cihazı 1-2 dakika kullanıyorsunuz ve bir anda 97 lere geriliyor. Bu da psikolojisini bozuyor adamın. Ama ben bunların hepsinin yüklü sürümden kaynaklandığını düşünüyorum. Global Rom'un fastboot versiyonu düşünce onu kuracağım. Kamerasına gelince gün ışığında muhteşem işler çıkarıyor. Işık azaldığında ise aynı performansı sergileyemiyor. Bazı kareler grenli olabiliyor. 108 mp lik kamerası efsane. Ama yine yazılımdan kaynaklı olduğunu düşündüğüm gece modunda fotoğraf çekmek istediğinizde etrafı yavaş yavaş aydınlatması gerekirken (mate 10 p de ölyeydi) simsiyah bir fotoğraf çekiyor. Zoom kamerası da gün ışığında çok başarılı. Macro kamera da öyle. Onun dışında telefon biraz ağır. Ekranı çok premium duruyor. Ama o ekranı koruyacak koruyucu bulmak bir dert. İnternetten buldum bir tane taktırdım dokunmatik mala bağladı, parmak izi çalışmaz oldu. Daha sonra p30 pro ile aynı olduğunu iddia eden bir mağazaya 60 TL karşılığı taktıdrım hissiyat falan düzeldi ama kenarlardan açma yaptı. Adam 10 gün sonra mi note 10 için olandan getirecekmiş. Ekrandan parmak izi çok seri çalışmıyor. Yüz tanıma ise gözlüklü anlar hariç muhteşem çalışıyor. Neredeyse her açıdan alıyor yüzünüzü. Ama gözlük varsa açmıyor genelde kilidi o gözleri görmek istiyorum diyor :) Şimdilik 10 günlük izlenimlerim bunlar arkadaşlar. Sormak istediğiniz bir şey olursa elimden geldiğince yanıt verebilirim. Ama her şeye rağmen bu paraya 7-8 binlik telefon kalitesini hissediyorsunuz.

Shaguj

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ufuk
Cihazım
mi cc9 Pro Prem
Konular
0
Arkadaşlar ben de çok sabırsızdım bu cihazla ilgili ve malum yollardan getiren bir arkadaştan aldım 3500TL ye. Üzerinde geliştirici sürümü yüklüydü. Sonraki güncellemeleri de yükleyemedim sorun çıkardı. Şu an üzerindeki sürümden kaynaklı olduğunu düşündüğüm ufak tefek takılmalar yaşıyorum zaman zaman. Ayrıca 5200'lük bataryanın da tam performansını veremediğini düşünüyorum. Bundan önce 4400 lük mate 10 P vardı 1.5 yıl kullandım yine de 35-36 saatleri rahat deviriyordu. Ama c9 pro o kapasiteye rağmen yoğun kullanımda (yoğun dediğim hiç oyun oynamam, telefon, internet, bol bol sahibinden de gezmek) bir günü ancak görüyor. Sakin kullanımda ise 30 saat falan gidiyor. Ama şarj olma süresi çok hızlı. 1 saatte yüzde 10 dan yüzde 100'e doluyor. Ama elinize alıyorsunuz cihazı 1-2 dakika kullanıyorsunuz ve bir anda 97 lere geriliyor. Bu da psikolojisini bozuyor adamın. Ama ben bunların hepsinin yüklü sürümden kaynaklandığını düşünüyorum. Global Rom'un fastboot versiyonu düşünce onu kuracağım. Kamerasına gelince gün ışığında muhteşem işler çıkarıyor. Işık azaldığında ise aynı performansı sergileyemiyor. Bazı kareler grenli olabiliyor. 108 mp lik kamerası efsane. Ama yine yazılımdan kaynaklı olduğunu düşündüğüm gece modunda fotoğraf çekmek istediğinizde etrafı yavaş yavaş aydınlatması gerekirken (mate 10 p de ölyeydi) simsiyah bir fotoğraf çekiyor. Zoom kamerası da gün ışığında çok başarılı. Macro kamera da öyle. Onun dışında telefon biraz ağır. Ekranı çok premium duruyor. Ama o ekranı koruyacak koruyucu bulmak bir dert. İnternetten buldum bir tane taktırdım dokunmatik mala bağladı, parmak izi çalışmaz oldu. Daha sonra p30 pro ile aynı olduğunu iddia eden bir mağazaya 60 TL karşılığı taktıdrım hissiyat falan düzeldi ama kenarlardan açma yaptı. Adam 10 gün sonra mi note 10 için olandan getirecekmiş. Ekrandan parmak izi çok seri çalışmıyor. Yüz tanıma ise gözlüklü anlar hariç muhteşem çalışıyor. Neredeyse her açıdan alıyor yüzünüzü. Ama gözlük varsa açmıyor genelde kilidi o gözleri görmek istiyorum diyor :) Şimdilik 10 günlük izlenimlerim bunlar arkadaşlar. Sormak istediğiniz bir şey olursa elimden geldiğince yanıt verebilirim. Ama her şeye rağmen bu paraya 7-8 binlik telefon kalitesini hissediyorsunuz.
Kesinlikle katılıyorum. Mate 20 lite vardi bende oyun oynadigim halde 1.5 gun rahat gidiyordu sarj. Bunda daha az oynuyorum oyun ama 1 gün şarj.

Mi Note 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eren15935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Oneplus 10 pro
Konular
11
Resim çektikten sonra kaydetme esnasında takıldığı söyleniyordu. Doğru mudur?

Tutup da 108le çekecek halimiz yok resimleri. Biz yaptık oldu desinler diye reklamının yapıldığını düşünüyorum. Normal resimleri kaç mp ile çekiyor acaba?

İşlemci sizce yeterli mi?

Kart takilamiyor malum. 128lik hafıza yeterli mi?

Şimdilik başka sorum yok. Şimdiden teşekkür ederim

Üst Alt