Sohbet Mi Note 10/CC9 Pro Kullanıcı Yorumları

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular
12

altunkeser

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
atilla
Cihazım
mi mix
Konular
2
ne yapıcam bilmiyorum herseyi denedim

VIEMORTEM

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
note 10
Konular
2
Ben cihazdan çok memnunum. Pili inanılmaz iyi gidiyor 10 saat civarı ekran süresi alıyorum normal kullanımda.Pubg cod vs yoğun kullanimda 7 saat civarlarina düştüğü oluyor ama mi9 mi8 mi6 mi5 mi5s kullanan ve neredeyse her modeli deneyimleyen(arkadaş,akraba vs)biri olarak pil performansını ciddi anlamda beğendim.En çok beğendiğim kısım ise ekran ve kasa kalitesi.Evet telefon biraz kalın ama kenarlara doğru incelmesi kalınlığı absorve ediyor ve herhangi bir cihazdan çok da farklı gelmiyor ki düşük batarya yerine biraz kalın olması her zaman tercihimdir.Ekran 3d kavisli olmasından dolayı inanılmaz hoş görünüyor abartmak istemiyorum ama bu da sanırım Xiaomi de gördüğüm en göz alıcı ekran olabilir.İslemci 730g yerine 855 veya 855+ olsaydı daha iyi olurdu ama ben kendi adıma 855 ten geçince oyunlarda aman aman bir fark yaşamadım 1 2 saniye geç açılması benim açımdan çok da önemli değil.Şuan tek sıkıntı telefon fotoğrafları renderlar iken biraz uzun sürüyor 4 5 saniye kadar bazen.Bi da işlemciden kaynaklı düşünüyorum ama güncelleme ile belki biraz süreyi düşürürler.Hatta şunu diyeyim ben bu cihazı mi9 dan çok çok daha premium his veren kullanılması oldukça keyif verici buldum.Umarım daha da şahlandıracak performanslı güncellemeler verir Xiaomi...

VIEMORTEM

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
note 10
Konular
2
%100 den başlayıp durmadan uzun süre Netflix izlemem ve pil tüketimi sonucu:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ilyashayri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlyas
Cihazım
Mi Max
Konular
2
Kardeşim ekran koruyucu ne kullanıyorsun kavisli ekran sıkıntı oluyor ekran koruyucu ve kılıf sen kullanıyorsan yazarmisin
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ekran koruyucu ila ilgili ne yapacaksın benim bu konu canımı sıkıyor ekran koruyucusu yok sen hangilerini denedin link dekan varsa bilgi alalım ki o ürünlerden uzak duralım kardeşim
Arkadaşlar ekran koruyucu büyük dert. Ama yaşadıklarımı paylaşayım sizinle. İlk olarak internetten bulduğum kavisli cam koruyucuyu taktım. Fakat o koruyucu sadece kenarlara yapışıyormuş. Bu nedenle dokunmatik bildiğin tarih öncesine döndü. Parmak izi de 5-6 denemede okumaya başladı. Ben de eminönü'ndeki mopal e gittim. Onlar da bana p30 pro ile ekranın aynı olduğunu söylediler ve 60 TL karşılığında zarif, başarılı bir koruyucu taktılar. Fakat telefonun yanında gelen silikon kılıf o koruyucuyu baskıladı ve kenar kısımları 4 günde açıldı. Ben de yeniden Mopal ile iletişime geçtim. Onlar da Ailexpress'te de gömüşsünüzdür hidrojel kılıf ondan getirtmişler. Gittim taktıklarını çıkarıp yerine onu taktılar. Silikon kılıf onu da baskıladı ben de kılıfın baskı yapan kısımlarını falçata ile inceltmek zorunda kaldım. Ama bu hidrojel koruyucu bana hiç sağlam gelmedi. Sonuçta jelimsi bir materyal. Çizilmelere karşı iyi ama düşmelere karşı ne kadar iyi olur bilemem. Benim tavsiyem p30 pro ile uyumlu olan o koruyucudan taktırmanız yönünde. Umarım yardımcı olabilmişimdir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar cihazı alalı 1 ay oldu. Cihazı geliştirici sürümle almıştım fakat çok eksiği var ve batarya çok hızlı bitiyor diye Global 11.0.5 sürümünü kurdum. Fakat Xiaomi bir çok eksiğiyle çıkarmış sanki telefonu. Yazılımsal olarak çok garip eksikleri var. Mesela whatsapp tan arama geliyor sadece melodi geliyor bir yerde bildirim bulamıyorsunuz whatsapp ı açınca cağrıyı yanıtlayabiliyorsunuz. Batarya ömrü yine öyle hakkını verecek durumda değil. Kamera bazen takılıyor, 108 lik fotoğrafları işlerken bazen uzun sürüyor bazen kısa. Sürüm stabil ama stabil çalışmıyor :) Mesela google haritaları açık kullanırken başka bir uygulamaya geçtiğinizde haritalar ekranda küçülerek kalır ya bunda da küçülüyor ama görünmez oluyor. Olması gereken yerde bir görünmezlik oluşuyor. Arama menüsü çok kötü. Bazen gelen çağrılar için telefonu cebimden çıkarırken çağrı menüsü kayboluyor sonra yeniden geliyor. Bu ve benzeri ufak tefek sıkıntılar var. Daha stabil bir sürüm umuduyla bekliyorum. Ama telefondan memnun musun derseniz memnunum sanırım. Özellikle turbo şarj olayı muhteşem. Ekranı keza öyle ama bazen parmak izi okuyucuyla savaş verdiğim oluyor. Kameraları başarılı ama sanki elimizdeki kamera yazılımları daha stabil olsa kameralar bir tık daha iyi işler çıkaracak gibi.

Son düzenleme:

lorenacras

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erol
Cihazım
Mi note 6 pro
Konular
0
Ben cihazdan çok memnunum. Pili inanılmaz iyi gidiyor 10 saat civarı ekran süresi alıyorum normal kullanımda.Pubg cod vs yoğun kullanimda 7 saat civarlarina düştüğü oluyor ama mi9 mi8 mi6 mi5 mi5s kullanan ve neredeyse her modeli deneyimleyen(arkadaş,akraba vs)biri olarak pil performansını ciddi anlamda beğendim.En çok beğendiğim kısım ise ekran ve kasa kalitesi.Evet telefon biraz kalın ama kenarlara doğru incelmesi kalınlığı absorve ediyor ve herhangi bir cihazdan çok da farklı gelmiyor ki düşük batarya yerine biraz kalın olması her zaman tercihimdir.Ekran 3d kavisli olmasından dolayı inanılmaz hoş görünüyor abartmak istemiyorum ama bu da sanırım Xiaomi de gördüğüm en göz alıcı ekran olabilir.İslemci 730g yerine 855 veya 855+ olsaydı daha iyi olurdu ama ben kendi adıma 855 ten geçince oyunlarda aman aman bir fark yaşamadım 1 2 saniye geç açılması benim açımdan çok da önemli değil.Şuan tek sıkıntı telefon fotoğrafları renderlar iken biraz uzun sürüyor 4 5 saniye kadar bazen.Bi da işlemciden kaynaklı düşünüyorum ama güncelleme ile belki biraz süreyi düşürürler.Hatta şunu diyeyim ben bu cihazı mi9 dan çok çok daha premium his veren kullanılması oldukça keyif verici buldum.Umarım daha da şahlandıracak performanslı güncellemeler verir Xiaomi...
Merhaba hocam mi 9 kullaniyorum sizde kullanmissiniz galiba gecmeye degermi buna..

dark_guest

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi note 10 Pro
Meslek
Bilgisayar Prog.
Konular