MIUI 12.5 Mi Note 10 / CC9 Pro - Global Kararlı Rom V12.5.4.0.RFDMIXM İndirme Bağlantıları

erdierol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
Mi Note 10
Konular
7
Hocam yedeklerinizi alın, recovery bağlantısından indirin romu, hafıza kartı varsa ona atın yoksa bilgisayara. TWRP güncelleyin, wipe işlemlerini yapıp temiz kurun. Sonrasında Magisk'i de kurarsınız. Sorunsuz kullanırsınız. Temiz kurulum yapmış olursunuz ayrıca (format atmak gibi). IMEI de gitmez rom değiştirme işlemlerinde ve TWRP'den sıfırlama yapınca. :)
Hocam twrpyi dahili hafızaya atmak problem yaratır mı, ayrıca twrp güncellendikten sonra wipe işlemini yapıp sonra romu ondan sonra da magisk mi kuruyoruz doğru mu bu sıralama hocam

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam twrpyi dahili hafızaya atmak problem yaratır mı, ayrıca twrp güncellendikten sonra wipe işlemini yapıp sonra romu ondan sonra da magisk mi kuruyoruz doğru mu bu sıralama hocam
Dahili depolamaya atıp TWRP'yi güncellemekte sorun yok ancak hafıza kartı varsa ona atın. TWRP güncellerken sorun olmaz da wipe işlemleri sonrası dahili depolama silinecek. Romu vs. dahili depolamaya atarsanız kuracak bir şey kalmaz, hepsi silinir. Hafıza kartı takamıyorsanız da romu ve Magisk'i bilgisayara atın, wipe işlemlerinden sonra reboot recovery yapın ve telefonu bilgisayara kablo ile bağlayıp romu atın telefona, ardından kurduktan sonra format data yapın. Sonrasında yine reboot recovery yapıp bu sefer de Magisk'i atıp onu kurun. Sıralama doğru ama hafıza kartı yoksa reboot recovery yapmak gerekiyor arada.

erdierol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
Mi Note 10
Konular
7
Dahili depolamaya atıp TWRP'yi güncellemekte sorun yok ancak hafıza kartı varsa ona atın. TWRP güncellerken sorun olmaz da wipe işlemleri sonrası dahili depolama silinecek. Romu vs. dahili depolamaya atarsanız kuracak bir şey kalmaz, hepsi silinir. Hafıza kartı takamıyorsanız da romu ve Magisk'i bilgisayara atın, wipe işlemlerinden sonra reboot recovery yapın ve telefonu bilgisayara kablo ile bağlayıp romu atın telefona, ardından kurduktan sonra format data yapın. Sonrasında yine reboot recovery yapıp bu sefer de Magisk'i atıp onu kurun. Sıralama doğru ama hafıza kartı yoksa reboot recovery yapmak gerekiyor arada.

Hocam wipeı herşeyi kurduktan sonra yapmamın sakıncası var mı peki çok başınızı ağrıttım ama hafıza kartı yok, bilgisayarlada bir hata yapmaktan çekiniyorum telefonu görmeme vs olursa diye. İlk söylediğim yöntem oluyor mu peki ?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam wipeı herşeyi kurduktan sonra yapmamın sakıncası var mı peki çok başınızı ağrıttım ama hafıza kartı yok, bilgisayarlada bir hata yapmaktan çekiniyorum telefonu görmeme vs olursa diye. İlk söylediğim yöntem oluyor mu peki ?
Wipe'ı her şeyden sonra yapamazsınız. Yaparsanız cihaz çöker. Wipe zaten romu kurmak için temizliktir.

Internal Storage'ı silmeden wipe yapıp romu kurup format data yapabilirsiniz ama bu sefer de Magisk'i kuramazsınız (format data sonrası Magisk siliniyor, yeniden kurmanız gerekir). Şifrelenme de yapabilir sonrasında.

Her işte bir risk var tabi ki ama anlatılan yöntemler benim dediğim şekilde hocam. EU Rom konusundaki kurulum aşamasına göre anlattım ben. Buradan da bakabilirsiniz:

kubatlifaruk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
mi note 10
Konular
3
Hocam bizim bu modelde imei yalnızca şu şekilde gider bunu sakın yapmayın,

ayarlar, telefon hakkında, fabrika ayarlarına sıfırla

Bunu yaparsanız imei gider. Bunu yapmadıkça istediğiniz romu kurup deneyebilirsiniz ya da güncelleme geldikçe güncelleme yapabilirsiniz rahatlıkla
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Abi android 12 alacak telefonlar listesinde cc9 pro yani mi Note 10 pro ve pro olmayan modeli var çok şükür alacak yani, lakin söylediğiniz hepsinde haklısınız. Miui 11 deki kamera performansını yapabileceğimiz bir mod var mı sizin bildiğiniz?
şu kamera performansını miui 11 deki gibi yapamıyor muyuz gerçekten, yok mu şunun modülü vs miui 12 ile kamera çöp oldu

Yusuferoglu01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF EROĞLU
Cihazım
Cc9 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
şu kamera performansını miui 11 deki gibi yapamıyor muyuz gerçekten, yok mu şunun modülü vs miui 12 ile kamera çöp oldu
Aynen kamera berbat oldu.. Miui 11 de mükemmeldi. Çok araştırdım baktım ama modlar daha da bozuyor ne yazık ki...

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
üstelik 5X optik zoomda video çekmeyi kaldırdılar.
neden olan bir özelliği kaldırıyorsun ki ..

bugün çatlak olan kamera lesnlerini değiştirttim, aliexpressten aldım.

27 eylül 2021 tarihli stabil Romu deneyecegim.
olmazsa hangi sürüm bilmiyorum ama geriye döneceğim,siz hangi sürümü tavsiye ediyorsunuz? son Anmdroid 11li Stabil EU yu mu yuklesem en iyi foto ve video için..

Dev gibi sensörlü harika cameralı telefon aldık, miui12 ile bir garip oldu benim de, 5x zoom gitti ve ayrıca

Aynen kamera berbat oldu.. Miui 11 de mükemmeldi. Çok araştırdım baktım ama modlar daha da bozuyor ne yazık ki...
ayrıca miui 12de video ve bazen fotolarda degisik bir contrast ve gama ışık sorunu oluyor bazen.

kubatlifaruk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
mi note 10
Konular
3
üstelik 5X optik zoomda video çekmeyi kaldırdılar.
neden olan bir özelliği kaldırıyorsun ki ..

bugün çatlak olan kamera lesnlerini değiştirttim, aliexpressten aldım.

27 eylül 2021 tarihli stabil Romu deneyecegim.
olmazsa hangi sürüm bilmiyorum ama geriye döneceğim,siz hangi sürümü tavsiye ediyorsunuz? son Anmdroid 11li Stabil EU yu mu yuklesem en iyi foto ve video için..

Dev gibi sensörlü harika cameralı telefon aldık, miui12 ile bir garip oldu benim de, 5x zoom gitti ve ayrıca

ayrıca miui 12de video ve bazen fotolarda degisik bir contrast ve gama ışık sorunu oluyor bazen.
Kamera için bir ton rom değiştim bence en mükemmeli endonezya 11 romu kamerada

Kamera için bir ton rom değiştim bence en mükemmeli endonezya 11 romu kamerada
Miui 11 bu arada

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım