MIUI 12.5 Mi Note 10 / CC9 Pro - Global Kararlı Rom V12.5.4.0.RFDMIXM İndirme Bağlantıları

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam yukarıdaki mesaj gibi direk guncelleye bastim ve güncelledi magidisk var twrp yok ama önceki 12.5.3 sürümünü twrp ile yüklemiştim ama şimdi twrp ye giremiyorum nedense bende direk guncelledim IMEI gitmedi çok şükür inşallah da gitmez 🤪🤪
Stok romlarda root kalkarsa TWRP kaybolur. Sizde Magisk'in uygulaması duruyordur ancak root yetkisi yüklü değildir şu an. Güncelleme ile IMEI gitmez zaten.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Çok haklısınız abi tek umudumuz android 12 umarım eski performans yerine gelir her anlamda
Sanırım android 12yi almayacağız biz. xiaomi dahil diğer tüm firmalar 3 büyük sistem güncellemesi vermiyorlar. bizim cihazlar android 9 ile çıktı android 11 sondu. 2020'den sonraki bazı cihazlar için samsung 3 büyük sistem güncellemesi sözü verdi 2021den sonrada bazı markalar artık 3 büyük sistem güncellemesi vermeyi kabul ettiler ama bizim cihazlar bundan etkilenmez %90 bizim cihazlar android 12 almaz. zaten önemli olan android güncellemesi değil, Kamera, pil, hız gibi problemleri miui güncellemleri ile çözebilirler misal miui 13 ile. gerçi benim ondanda umudum yok. bilinçli düşürüyorlar performansları ki insanlar gidip yeni cihaz alsın. Yapılacak en mantıklı şey cihaza custom romlar yüklemek ve nerede sorun varsa oraya modül yüklemek. Misal kamera için farklı geliştiricilerin kamera modüllerini, pil için farklı modülleri, hız için farklı modüller gibi.

Yusuferoglu01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF EROĞLU
Cihazım
Cc9 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Hocam yukarıdaki mesaj gibi direk guncelleye bastim ve güncelledi magidisk var twrp yok ama önceki 12.5.3 sürümünü twrp ile yüklemiştim ama şimdi twrp ye giremiyorum nedense bende direk guncelledim IMEI gitmedi çok şükür inşallah da gitmez 🤪🤪
Hocam bizim bu modelde imei yalnızca şu şekilde gider bunu sakın yapmayın,

ayarlar, telefon hakkında, fabrika ayarlarına sıfırla

Bunu yaparsanız imei gider. Bunu yapmadıkça istediğiniz romu kurup deneyebilirsiniz ya da güncelleme geldikçe güncelleme yapabilirsiniz rahatlıkla
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sanırım android 12yi almayacağız biz. xiaomi dahil diğer tüm firmalar 3 büyük sistem güncellemesi vermiyorlar. bizim cihazlar android 9 ile çıktı android 11 sondu. 2020'den sonraki bazı cihazlar için samsung 3 büyük sistem güncellemesi sözü verdi 2021den sonrada bazı markalar artık 3 büyük sistem güncellemesi vermeyi kabul ettiler ama bizim cihazlar bundan etkilenmez %90 bizim cihazlar android 12 almaz. zaten önemli olan android güncellemesi değil, Kamera, pil, hız gibi problemleri miui güncellemleri ile çözebilirler misal miui 13 ile. gerçi benim ondanda umudum yok. bilinçli düşürüyorlar performansları ki insanlar gidip yeni cihaz alsın. Yapılacak en mantıklı şey cihaza custom romlar yüklemek ve nerede sorun varsa oraya modül yüklemek. Misal kamera için farklı geliştiricilerin kamera modüllerini, pil için farklı modülleri, hız için farklı modüller gibi.
Abi android 12 alacak telefonlar listesinde cc9 pro yani mi Note 10 pro ve pro olmayan modeli var çok şükür alacak yani, lakin söylediğiniz hepsinde haklısınız. Miui 11 deki kamera performansını yapabileceğimiz bir mod var mı sizin bildiğiniz?

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69

Bunu yaparsanız imei gider. Bunu yapmadıkça istediğiniz romu kurup deneyebilirsiniz ya da güncelleme geldikçe güncelleme yapabilirsiniz rahatlıkla

Abi android 12 alacak telefonlar listesinde cc9 pro yani mi Note 10 pro ve pro olmayan modeli var çok şükür alacak yani, lakin söylediğiniz hepsinde haklısınız. Miui 11 deki kamera performansını yapabileceğimiz bir mod var mı sizin bildiğiniz?
O listeyi bende gördüm. O liste kesin bir liste değil tavsiye babında paylaşılmış bir liste. İnşallah alır ama Android 12nin mi note 10a katacağı çok birşey olacağını sanmıyorum. İnşallah güzel olur herşey.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174

O liste resmi değil. Hemen altına yazdım zaten bunu. Bir grubun görüşü sadece. Ki Xiaomi Mi 11T serisi dışında hiçbir cihazına 3 büyük güncelleme vermiyor. 9 ile geldi, 10 ve 11'i aldı cihaz. 12'yi almaz. Boşuna beklemeyin. Ancak MIUI 13'ü alacaktır. Onda bir fark olursa olur belki.

hard78

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
furkan
Cihazım
mi note 10
Konular
0
arkadaşlar bu 12.5.4 ü kurdum ama bugun şunu fark ettim kontrol panelinde el feneri kısmında su an kullanılabilir değil yazıyor başına gelen var mı dün de telefon kendini resetledi mi yazısında dondu kaldı reboot sistem yaptım recovery modunda ?

erdierol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
Mi Note 10
Konular
7
Bu güncellemeyi 12.0.3.0'dan yükseltebilir miyim ve imei gitme ihtimali var mı acaba ?

Mevcut sürümüm 12.0.3.0 ve twrp+magisk yüklü güncel magisk ve bu romu yüklediğimde imei uçar mı acaba ? direkt yükseltmemde problem var mı ?

Son düzenleme:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Bu güncellemeyi 12.0.3.0'dan yükseltebilir miyim ve imei gitme ihtimali var mı acaba ?

Mevcut sürümüm 12.0.3.0 ve twrp+magisk yüklü güncel magisk ve bu romu yüklediğimde imei uçar mı acaba ? direkt yükseltmemde problem var mı ?
Recovery bağlantısından indirip TWRP üzerinden direkt kurup ardından Magisk kurarsanız hem güncellemiş hem de Magisk vs. duruyorken hiçbir dosyanız silinmemiş olur. Tabi sizdeki de global kararlı rom olması gerek.

Ama biz büyük güncellemelerde sıfırdan kurulumu tavsiye ediyoruz. MIUI 12'den 12.5'e güncellemek de büyük güncelleme demek. Düz geçerseniz çok fazla hata ile karşılaşabilirsiniz.

erdierol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
Mi Note 10
Konular
7
Recovery bağlantısından indirip TWRP üzerinden direkt kurup ardından Magisk kurarsanız hem güncellemiş hem de Magisk vs. duruyorken hiçbir dosyanız silinmemiş olur. Tabi sizdeki de global kararlı rom olması gerek.

Ama biz büyük güncellemelerde sıfırdan kurulumu tavsiye ediyoruz. MIUI 12'den 12.5'e güncellemek de büyük güncelleme demek. Düz geçerseniz çok fazla hata ile karşılaşabilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam şimdi şöyle bir kaç sorum olacak. Android 11'e geçiş için sanırım önce twrp güncellemem gerekiyormuş. Bendeki sürüm 3.4.0-1 sürümü bunu güncelleyeceğim sonrasında telefona 12.5 romunu ve magiskin güncel sürümünü twrp üzerinden kuracağım bu işlemlerin sonucunda veri kaybı ve imei silinmesi yaşar mıyım ? Son olarak bütün bu işlemleri yaptıktan sonra formatlayarak yeniden başlayacağım. Benim için önemli olan imei uçmasın yeterli

Ayrıca şu an mevcut olan sürümleri eski twrp magisk ve android bunları güncellerken direkt son sürümlerine güncelleyeceğim. Bir problem yaratır mı ara sürümleri atlamış olmam

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Teşekkür ederim hocam şimdi şöyle bir kaç sorum olacak. Android 11'e geçiş için sanırım önce twrp güncellemem gerekiyormuş. Bendeki sürüm 3.4.0-1 sürümü bunu güncelleyeceğim sonrasında telefona 12.5 romunu ve magiskin güncel sürümünü twrp üzerinden kuracağım bu işlemlerin sonucunda veri kaybı ve imei silinmesi yaşar mıyım ? Son olarak bütün bu işlemleri yaptıktan sonra formatlayarak yeniden başlayacağım. Benim için önemli olan imei uçmasın yeterli

Ayrıca şu an mevcut olan sürümleri eski twrp magisk ve android bunları güncellerken direkt son sürümlerine güncelleyeceğim. Bir problem yaratır mı ara sürümleri atlamış olmam
Hocam yedeklerinizi alın, recovery bağlantısından indirin romu, hafıza kartı varsa ona atın yoksa bilgisayara. TWRP güncelleyin, wipe işlemlerini yapıp temiz kurun. Sonrasında Magisk'i de kurarsınız. Sorunsuz kullanırsınız. Temiz kurulum yapmış olursunuz ayrıca (format atmak gibi). IMEI de gitmez rom değiştirme işlemlerinde ve TWRP'den sıfırlama yapınca. :)

Üst Alt