MIUI 12 Mi Note 10 / CC9 Pro - Global Endonezya Rom V12.0.2.0.QFDIDXM İndirme Bağlantıları

cadacad

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mustafa ölme
Cihazım
mi note 10 pro
Konular
0
bu konulara yabancıyım, arkadaşla beraber telefonun kilidini açtık şimdi room bulup yüklemek, asıl amacım görüşme kayıt yapabilmem onun için yapıcam, fakat telefonun tamemen çöp olma ihtimali varmı, yani room kurulum aşamasında hata verirse veya vb bir durumda telefon çöp oluyor mu teşekkürler

xboycan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Arkadaşlar selam, miui 12 olan bu romun stok kamera uygulamasında uzun pozlama modu var mı? Masik rom kurdum uzun pozlamalı miui 12 kamera var, herşey güzel ama bildirim gelmiyor derhal kaldırıcam.. Size zahmet cihazında bu rom kurulu olan varsa söyleyebilir mi?

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Arkadaşlar selam, miui 12 olan bu romun stok kamera uygulamasında uzun pozlama modu var mı? Masik rom kurdum uzun pozlamalı miui 12 kamera var, herşey güzel ama bildirim gelmiyor derhal kaldırıcam.. Size zahmet cihazında bu rom kurulu olan varsa söyleyebilir mi?

Merhaba uzun pozlama yok maalesef. Masik P roma geri döneceğim gece. Güncelleme olmuş ama kamerayı berbat etmişler. Portre modu düzgün çalışmıyor, arka plan blur işlemi berbat. Normal resim çekerken odaklanma sorunu var. Masik rom da 10x yakınlaştırma yaptığımda okuyabildiğim uzak mesafedeki yazılar bunda okunamayacak kadar kötü çıkıyor. Ay çekimi yaptığımda sanki ay değil de sokak lambası çekmiş gibiyim. Resim düzenleme içinde güzelleştirme seçeneği yok. Çok eksiği var çok. Şarj konusunda başarılı. Ancak şu kamera olayı beni çok üzdü. Güncelleme geldiğinde belki toparlanır, ama gelene kadar Masik roma devam.

Bu arada Masik premium rom da bildirim sıkıntısı çekmedim ben. Romu temiz şekilde yeniden kurun .

xboycan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Hocam cevap için teşekkürler, valla cevap gelmeyince miui 12 falan dinlemedim son 3 telefonumda kullandığım hatta artık desteğini kaldıran miroom andoid 9 miui 11 stabil sürümüne döndüm iyi ki de dönmüşüm.. Alalı 1 ay oldu hep miui 12 varyantlarını ( eaa, eu ve masik rom) kullandım meğer ne kadar kötüymüş miui 11 e dönünce telefon şahlandı resmen.. Hızı da stabilitesi de çok iyi geldi.. Büyük konuşmak istemiyorum çünkü rom yükleme hastalığı var :) ama miui 12 ye zor dönerim artık :)

sukru3838

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şükrü
Cihazım
Mi 6
Konular
0
benim cihazda normal global miui 12 kurulu ve kayıtlı cihaz bu roma hangi yöntem veya yolla gecebilirim birde kullanan arkadaslar globale göre artısı eksısını belli eder bilgi paylaşır ise çok sevinirim

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
benim cihazda normal global miui 12 kurulu ve kayıtlı cihaz bu roma hangi yöntem veya yolla gecebilirim birde kullanan arkadaslar globale göre artısı eksısını belli eder bilgi paylaşır ise çok sevinirim

Öncelikle Twrp yüklemeniz gerekmekte. Bu işlem için forumda bulunan mi tool aracını kullanabilirsiniz. Sorunsuz şekilde uyumlu olanı otomatik yükler. Sonrasında Twrp moda geçerek wipe data yapmanız gerekiyor. Bu işlemler sonrasında indirmiş olduğunuz zip uzantılı dosyayı flash yaparak yükleyebilirsiniz. Kurulum işlemlerini buradan detaylı anlatmıyorum forumda mevcut, onlara bakarak kolay bir şekilde bu işlemleri yapabilirsiniz. Bu anlattığım twrp üzerinden yükleme işlemi. Diğer işlem ise fastboot ile yükleme onunla ilgili de fastboot rom yükleme rehberinden destek alabilirsiniz.

Artı eksilerine gelince endonezya romlar ekseriyetle daha stabil oluyor. Daha geç güncelleme alır ama aldığında da stabil olur. İçinde mi arama ve mesaj uygulaması vardır. Arama kayıt özelliği aktiftir. Global de bildiğim kadarı ile google arma ve mesaj uygulaması var. Endonezya içinde gereksiz google uygulamaları yoktur. Bu sebepten batarya konusunda daha iyidir. Bunları her iki romu da kullanarak tecrübe etmenizi öneririm. Bu şekilde size hitap eden romu seçebilirsiniz. Kullanıcılar yorumları kendi tecrübeleri üzerinden yapar. O yüzden iyi yada kötü diyenlere aldırış etmeyin. Örnek olarak ben endonezya 12 kurdum ancak kamera dan memnun kalmadığım için Masik P roma geri döndüm. Birine kötü gelen size iyi gelebilir. Saygılar.

fastboot üzerinden yükleme

sukru3838

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şükrü
Cihazım
Mi 6
Konular
0
çok teşekkür ederim biligi için bende bulunan twrp ile direk normal rom kurulumlarında oldugu gibi kurulum yapa biliyorum ozaman romda özellikle mi uygulamalarını istiyorum kamera konusunda ne gibi sorun sıkıntı gördünüz acaba merak ettim çok büyük bi problem degil ise kullanmayı istiyorum bu romu teşekkür ederim

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
çok teşekkür ederim biligi için bende bulunan twrp ile direk normal rom kurulumlarında oldugu gibi kurulum yapa biliyorum ozaman romda özellikle mi uygulamalarını istiyorum kamera konusunda ne gibi sorun sıkıntı gördünüz acaba merak ettim çok büyük bi problem degil ise kullanmayı istiyorum bu romu teşekkür ederim

Kamera konusunda şöyle bir sıkıntı yaşadım ben. Masik p romda kamera odaklama konusunda daha başarılı ve içerisinde barındırdığı özellik açısından daha zengin. Örnek galeri içinden resim düzenleme seçeneğinde güzelleştirme yok, efekt seçenekleri sınırlı. Portre modunda çektiğim resimlerde ai açık haldeyken arka kısmı blurlama işlemi çok başarısız. Ay modu masik p roma göre çok kötü. Sokak lambası çeker gibi geldi bana. Ben kamerasını çok sık kullandığım için bu rom bana hitap etmedi. Masik ile çektiğim resimler tuhaf şekilde daha net çıkıyor. Uzun pozlama endonezya rom da yok. Son olarak birçok kısım özelleştirme içeriyor. Bence deneyip siz karar verin. Ama Masik p romu deneyip Endonezya roma geçerseniz farkı anlayacaksınız. Saygılar.

Üst Alt