Mı Max dokunmatik sapıtıyor

ilyashayri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlyas
Cihazım
Mi Max
Konular
2
Arkadaşlar telefonun donanım testlerinde ve arayüzünde dokunmatikte hiçbir problem yok. Fakat uygulamalarda mesela Hepsiburada, sahibinden gibi menüleri sağa sola kaydirirken sapıtıyor tepki vermiyor. Parmağımı kaydırıyor um iki üç kez tepki vermiyor sonra farklı açılardan deniyorum tepki veriyor. Aynı problemi yaşayan var mı aranızda?

kemli

Bana bir yol ver hele !
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
abdullah
Cihazım
mi max 64
Konular
16
Bende mi max kullanıyorum öyle bir tepki ile karsilasmadim

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilyashayri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlyas
Cihazım
Mi Max
Konular
2
Yazılımını da son sürüm olan 8.2.1 e güncellememe rağmen uygulamalardaki dokunmatik problemi devam ediyor maalesef. Genel kullanımda hiçbir problem yaşamıyorum ama. Çok saçma bir durum.

betlisli

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan kara
Cihazım
red mi 3s
Konular
24
Twrp yuklumu

lastreal55

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt tan
Cihazım
mi max
Konular
24
Arkadaşlar telefonun donanım testlerinde ve arayüzünde dokunmatikte hiçbir problem yok. Fakat uygulamalarda mesela Hepsiburada, sahibinden gibi menüleri sağa sola kaydirirken sapıtıyor tepki vermiyor. Parmağımı kaydırıyor um iki üç kez tepki vermiyor sonra farklı açılardan deniyorum tepki veriyor. Aynı problemi yaşayan var mı aranızda?
Aynı problemi bende yaşıyorum kardeşim, arayüzde yağ gibi ama bazı internet sitelerinde ve facebook programında falan yukarı aşağı veya sağa sola gidişlerde donuyor, hareket etmiyor, nedenini de malesef çözemedim, şimdi servise göndersem eminim normal diye geri gönderirler.

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Sorun yaşayan arkadaşlar başka romlarda denesin arkadaşlar alternatif custom romları deneyin derim sorun devam edeceğini sanmıyorum bu sorunlar daha çok yazılımsal sıkıntılardan kaynaklanıyor.

lastreal55

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt tan
Cihazım
mi max
Konular
24
Sorun yaşayan arkadaşlar başka romlarda denesin arkadaşlar alternatif custom romları deneyin derim sorun devam edeceğini sanmıyorum bu sorunlar daha çok yazılımsal sıkıntılardan kaynaklanıyor.
Kardeşim öncelikle bu işlerde çok acemiyim, şimdi sen haklı olarak forumda bu işin nasıl yapıldığı anlatılıyor diyeceksin ama bu anlattığım sorun dışında çok memnunum, hadi rom atma işini çözdüm ve becerdim diyelim, bu kezde diğer romlarda farklı problemler yaşayabilirim diye çekiniyorum

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Kardeşim öncelikle bu işlerde çok acemiyim, şimdi sen haklı olarak forumda bu işin nasıl yapıldığı anlatılıyor diyeceksin ama bu anlattığım sorun dışında çok memnunum, hadi rom atma işini çözdüm ve becerdim diyelim, bu kezde diğer romlarda farklı problemler yaşayabilirim diye çekiniyorum

hocam o zaman yapacak çok bişey kalmıyor garantiye verin derim cihazı sıfırlamayı veya fastboottan temiz rom kurmayı deneyebilirsin.Düzelme ihitimali %10 bence yazılımsal bişey olduğunu düşünüyorum ben çünkü ama denemekte fayda var.

lastreal55

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt tan
Cihazım
mi max
Konular
24
hocam o zaman yapacak çok bişey kalmıyor garantiye verin derim cihazı sıfırlamayı veya fastboottan temiz rom kurmayı deneyebilirsin.Düzelme ihitimali %10 bence yazılımsal bişey olduğunu düşünüyorum ben çünkü ama denemekte fayda var.
Telefonumu hepsiburada dan aldım ve otomatik güncelleme almadığı için miui sitesinden 1,4 GB lık 8.2 sürümüne yükselten güncelleme zip dosyasını indirip güncelleme kısmından güncellemeyi yükselttim, ekran görüntüsünü paylaştım, şu anda kullandığım orijinal rom mu sence, son bir soru yukarıda anlattığım işlem rom yükleme olmuyor değilmi, teşekkürler.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

kemli

Bana bir yol ver hele !
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
abdullah
Cihazım
mi max 64
Konular