Mı Max dokunmatik sapıtıyor

ilyashayri

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
İlyas
Cihazım
Mi Max
Arkadaşlar telefonun donanım testlerinde ve arayüzünde dokunmatikte hiçbir problem yok. Fakat uygulamalarda mesela Hepsiburada, sahibinden gibi menüleri sağa sola kaydirirken sapıtıyor tepki vermiyor. Parmağımı kaydırıyor um iki üç kez tepki vermiyor sonra farklı açılardan deniyorum tepki veriyor. Aynı problemi yaşayan var mı aranızda?

kemli

Bana bir yol ver hele !
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
abdullah
Cihazım
mi max 64
Bende mi max kullanıyorum öyle bir tepki ile karsilasmadim

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilyashayri

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
İlyas
Cihazım
Mi Max
Yazılımını da son sürüm olan 8.2.1 e güncellememe rağmen uygulamalardaki dokunmatik problemi devam ediyor maalesef. Genel kullanımda hiçbir problem yaşamıyorum ama. Çok saçma bir durum.

betlisli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
serkan kara
Cihazım
red mi 3s
Twrp yuklumu

lastreal55

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Cüneyt tan
Cihazım
mi max
Arkadaşlar telefonun donanım testlerinde ve arayüzünde dokunmatikte hiçbir problem yok. Fakat uygulamalarda mesela Hepsiburada, sahibinden gibi menüleri sağa sola kaydirirken sapıtıyor tepki vermiyor. Parmağımı kaydırıyor um iki üç kez tepki vermiyor sonra farklı açılardan deniyorum tepki veriyor. Aynı problemi yaşayan var mı aranızda?
Aynı problemi bende yaşıyorum kardeşim, arayüzde yağ gibi ama bazı internet sitelerinde ve facebook programında falan yukarı aşağı veya sağa sola gidişlerde donuyor, hareket etmiyor, nedenini de malesef çözemedim, şimdi servise göndersem eminim normal diye geri gönderirler.

lazye

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
394
Fatih
Cihazım
Nubia Z17
Sorun yaşayan arkadaşlar başka romlarda denesin arkadaşlar alternatif custom romları deneyin derim sorun devam edeceğini sanmıyorum bu sorunlar daha çok yazılımsal sıkıntılardan kaynaklanıyor.

lastreal55

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Cüneyt tan
Cihazım
mi max
Sorun yaşayan arkadaşlar başka romlarda denesin arkadaşlar alternatif custom romları deneyin derim sorun devam edeceğini sanmıyorum bu sorunlar daha çok yazılımsal sıkıntılardan kaynaklanıyor.
Kardeşim öncelikle bu işlerde çok acemiyim, şimdi sen haklı olarak forumda bu işin nasıl yapıldığı anlatılıyor diyeceksin ama bu anlattığım sorun dışında çok memnunum, hadi rom atma işini çözdüm ve becerdim diyelim, bu kezde diğer romlarda farklı problemler yaşayabilirim diye çekiniyorum

lazye

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
394
Fatih
Cihazım
Nubia Z17
Kardeşim öncelikle bu işlerde çok acemiyim, şimdi sen haklı olarak forumda bu işin nasıl yapıldığı anlatılıyor diyeceksin ama bu anlattığım sorun dışında çok memnunum, hadi rom atma işini çözdüm ve becerdim diyelim, bu kezde diğer romlarda farklı problemler yaşayabilirim diye çekiniyorum

hocam o zaman yapacak çok bişey kalmıyor garantiye verin derim cihazı sıfırlamayı veya fastboottan temiz rom kurmayı deneyebilirsin.Düzelme ihitimali %10 bence yazılımsal bişey olduğunu düşünüyorum ben çünkü ama denemekte fayda var.

lastreal55

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Cüneyt tan
Cihazım
mi max
hocam o zaman yapacak çok bişey kalmıyor garantiye verin derim cihazı sıfırlamayı veya fastboottan temiz rom kurmayı deneyebilirsin.Düzelme ihitimali %10 bence yazılımsal bişey olduğunu düşünüyorum ben çünkü ama denemekte fayda var.
Telefonumu hepsiburada dan aldım ve otomatik güncelleme almadığı için miui sitesinden 1,4 GB lık 8.2 sürümüne yükselten güncelleme zip dosyasını indirip güncelleme kısmından güncellemeyi yükselttim, ekran görüntüsünü paylaştım, şu anda kullandığım orijinal rom mu sence, son bir soru yukarıda anlattığım işlem rom yükleme olmuyor değilmi, teşekkürler.

kemli

Bana bir yol ver hele !
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
abdullah
Cihazım
mi max 64
bende hb den almıştım, senin gibi yaptım. durmak yok yola devam

knnsz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
Lg g2
Yazilim ile alakali miui romlarda var bu

lineageos rom yuklemistim bi ara bole bi sıkıntı yoktu

mert.kpck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mert
Cihazım
Mi5 Prime
Meslek
Öğrenci
Android 7.0 kullanıyorum böyle bir sıkıntı yok. Miui 8.2.2.0 cihaz ise mi5

ilyashayri

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
İlyas
Cihazım
Mi Max
Yabancı forumlardan da araştırdım. Bu dokunmatik problemini yaşayan bir çok kişi var. Miui nin global sürümünden kaynaklı olduğu yazılıyor. Yazılımsal bir sıkıntı yani. Bende de son sürüm yüklü hatta bugün bir güncelleme daha aldı cihaz ama hiçbir düzelme olmadı. Forumlarda okuduğum kadarıyla başka romlarda böyle sıkıntılar ortadan kalkıyormuş.

osos11

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Alperen
Cihazım
Oneplus 5
Mi4s ve Mi4c de aynı şekilde. Dokunmatik sapıtıyor. İllegal olarak dokunmatik sürücüsünü modifiye ediyorlar. Karmaşık.

MI 4S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hakayd

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
hakan
Cihazım
xiaomi mi ma
Yazılımını da son sürüm olan 8.2.1 e güncellememe rağmen uygulamalardaki dokunmatik problemi devam ediyor maalesef. Genel kullanımda hiçbir problem yaşamıyorum ama. Çok saçma bir durum.
cok sukur aynı sorunu yasayan birini gördüm..bende forumda aynen yardım almak için bunu yazmıstım;

merhaba mi max var bende ve hepsıburada com dan aldım ıkı hafta once dokunmatik sorunu oldu kendı kendıne uygulamalara giriyor whatsaptan yaxarken kendı kendıne farklı kelimeler atıyor bazen parmak okoyucu calışmıyor bunlara sebep servise verdım 6.0 versiyonu yenıden yukleyıp geri verdiler ama sorun bi kac gun sonra devam etmeye basladı dokunmatık resmen sapıtıyor cok canımı sıktı bu durum..bugun 8.2.3.0 otomatık geldi yukledim amaaynı sorun devam ediyor lüften yardım bekliyorum

hakayd

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
hakan
Cihazım
xiaomi mi ma
Yabancı forumlardan da araştırdım. Bu dokunmatik problemini yaşayan bir çok kişi var. Miui nin global sürümünden kaynaklı olduğu yazılıyor. Yazılımsal bir sıkıntı yani. Bende de son sürüm yüklü hatta bugün bir güncelleme daha aldı cihaz ama hiçbir düzelme olmadı. Forumlarda okuduğum kadarıyla başka romlarda böyle sıkıntılar ortadan kalkıyormuş.
merhaba kardes sorunu cozdunmu? 3 aydır mi max var bende ve hepsıburada com dan aldım ıkı hafta once dokunmatik sorunu oldu kendı kendıne uygulamalara giriyor whatsaptan yaxarken kendı kendıne farklı kelimeler atıyor bazen parmak okoyucu calışmıyor bunlara sebep servise verdım 6.0 versiyonu yenıden yukleyıp geri verdiler ama sorun bi kac gun sonra devam etmeye basladı dokunmatık resmen sapıtıyor cok canımı sıktı bu durum..bugun 8.2.3.0 otomatık geldi yukledim ama aynı sorun devam ediyor yenıden gerzek servisemı versek acaba?

ozgrcvdr

Premium Üye
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Ayarlar/telefon hakkinda ya girip cekirdek surumunun ustune birkac kez tiklayin.telefon teste girer.ekran dokunmatigini test edebilirsin hocam

Üst Alt