Soru Mi Max 2 için Pixel Experience 13 rom deneyen oldu mu?

Abdullah YILMAZ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi Max 2
Konular
2
Merhaba arkadaşlar. Cihazında Pixel Experience 13 rom deneyen oldu mu? Romu şuradan inceleye bilirsiniz:

Adem34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
7.1.1
Cihazım
Mi max 2
Konular
8
romlar abd ve çin tabanlı çalışma yapıldığı için türkiye de kullanıcılar problem yaşamakta....özellikle mobil veri bağlanmıyor,konuşmalarda ses kesintisi oluyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba arkadaşlar. Cihazında Pixel Experience 13 rom deneyen oldu mu? Romu şuradan inceleye bilirsiniz:

romlar abd ve çin tabanlı çalışma yapıldığı için türkiye de kullanıcılar problem yaşamakta....özellikle mobil veri bağlanmıyor,konuşmalarda ses kesintisi oluyor

Abdullah YILMAZ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi Max 2
Konular
2
Peki tavsiye edebileceğiniz kararlı bir rom var mı?

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben halen Official a13 Pixel Experience Plus kullanıyorum. Diğer diğer özelliklerinin yanısıra Mobil veri bağlanıyor, konuşmalarda ses kesintisi olmuyor. Çok güzel ve kaliteli bir Rom. Akıcı, kararlı ve stabil bir şekilde çalışıyor.

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Hatırladığım kadarı ile 2017 yılından beri Mi Max 2 telefonumu kullanıyorum. Telefonumda uzun bir süre LineageOS 14.1 sürümünü kullandım. Yıllar ilerledikçe Mi Max 2' ye olan Stock Rom desteği kesildi, kullanıcılar nezdinde telefonun çöpe atılma tehlikesi ve kanaati oluştu. Herkesin umudunu kestiği bir anda Custom Rom' lar adeta imdata yetişir gibi Mi Max 2 ' ye yeniden can verircesine ortaya peşpeşe çıkmaya ve çoğalmaya başladı. Böylece Xiaomi' nin efsane telefonu yeniden hayatının ikinci baharını yaşamaya başladı. İşte Mi Max 2' ye hayat veren custom romlardan biri de geliştirici mühendis Halib_W' nin sunduğu '' a13 Official Pixel Experience Plus '' versiyonu oldu. Mi Max 2 üzerinde bir çok custom rom denedim. En iyi, kararlı, hızlı ve akıcı çalışan a13 Official Pixel Experience Plus sayesinde efsane telefonum '' Mi Max 2 '' yaşıyor, digital dünyanın tüm güzelliklerini kullanıcılara yaşatıyor !

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Ben halen Official a13 Pixel Experience Plus kullanıyorum. Diğer diğer özelliklerinin yanısıra Mobil veri bağlanıyor, konuşmalarda ses kesintisi olmuyor. Çok güzel ve kaliteli bir Rom. Akıcı, kararlı ve stabil bir şekilde çalışıyor.
Not : Mobil veri simgesini tıklayınca yanıyor, yani hücresel ağ bağlantısı var gibi gözüküyor, ancak hücresel ağ üzerinden internete bağlanmak istediğinizde telefon '' bağlantı yok '' mesajı veriyor. Wifi düzgün çalışıyor, herhangi bir sorun yok, ancak hücresel ağ bağlantısında yazılımsal bir sorun, bir ''Bug'' var gibi gözüküyor, çare arıyorum.

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Not : Mobil veri simgesini tıklayınca yanıyor, yani hücresel ağ bağlantısı var gibi gözüküyor, ancak hücresel ağ üzerinden internete bağlanmak istediğinizde telefon '' bağlantı yok '' mesajı veriyor. Wifi düzgün çalışıyor, herhangi bir sorun yok, ancak hücresel ağ bağlantısında yazılımsal bir sorun, bir ''Bug'' var gibi gözüküyor, çare arıyorum.
Tesbit ettim. Sorun benim telefonun Simkart yuvasından kaynaklanıyormuş. Tamire gidecek. Rom' da hata veya bug gibi herhangi bir şey yok !

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Tesbit ettim. Sorun benim telefonun Simkart yuvasından kaynaklanıyormuş. Tamire gidecek. Rom' da hata veya bug gibi herhangi bir şey yok !
Son dakika : Aklıma Mi Max 2' nin orjinal Global Stock Rom' unu kurarak sim kartı ve hücresel ağ bağlantısını test etmek düşüncesi geldi. İyi ki kurdum test ettim. Simkart ve hücresel ağ çalışıyor, yani bir arıza yok. Sanırım deprem nedeniyle telekom' dan kaynaklanan bir sorundu.

Tarkan Gül

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
7
Cihazım
mi max2
Konular
0
Rom u kurdum herşey güzel basit ve hızlı Android 13 ama mobil veri bağlanmıyor

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Twrp 3.6.12 ile kurmayı dene. Ayrıca Mi Max 2' nin orjinal 11.02 versiyonlu Firmware' sini intetrnetten indirip kurman gerekebilir.
Rom u kurdum herşey güzel basit ve hızlı Android 13 ama mobil veri bağlanmıyor

Üst Alt