Uygulama Mi Flash [ Türkçe ] ve Fastboot Rom Kurulumu

kutluksad

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nasıf Ali
Cihazım
4G
Konular
0
merhabalar. şu anda miui 12 yüklü telefonuma bu yöntemle miui 11 yükleyip downgrade etmek istiyorum. bu yöntemle downgrade yapabiliriz telefonu değil mi?

leohyena

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
furkan
Cihazım
poco x3 nfc
Konular
0
Mi Flash [Türkçe]

Mi Flash 2018.5.28.0 sürümünü içermektedir
Uygulamanın kendim tarafımdan önemli kısımları Türkçe çevirisi yapılmış ve denenmiştir

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Miflash Türkçe ile Fastboot Rom Nasıl Kurulur

BOOTLOADER kilidi açık olmalıdır.
Windows 64 bit işletim sistemine ve Usb 2.0 usb portuna sahip Bilgisayara ihtiyacınız vardır.
Bu işlem Telefona Orjinal Rom yükleme adımlarıdır ve herşey silinecektir. Yedeklerinizi almayı unutmayın.
Bilgisayar'ınız da Adb ve Quallcom Driverları yüklü olması gerekmektedir.

Bilgisayar'a Driver kurulumu içindir. Kurulmazsa root ve rom işlemleri için bilgisayar telefonu görmez.
1 - 15 saniyede Adb driver programını indir.
Programı "Yönetici Olarak Çalıştır" ve gelen mavi ekranda klavyeden "Y" tuşuna bas enterla. Tekrardan "Y" tuşuna bas. 2-3 defa uyarı verecek ve "Y" tuşuna basacağız en son bir yükleme yapacak ileri deyip, Son butonuna tıklayacağız. Adb driveri yüklenmiştir.
Quallcom driver'ı açıp, bilgisayarda normal bir program yüklemesi yapar gibi yükleyebilirsiniz.

Mi Flash ile Rom Yükleme

Mi Flash Türkçe aracını indirip kurunuz.
Sol üstte Driver butonuna basıp Driverları yükleyiniz.
Yerel Disk C' de rom adında bir klasör oluşturunuz.( rom Küçük harfler ile )
Cihazınıza ait Global Fastboot Rom dosyasını indiriniz. İndirdiğiniz Fastboot rom .tgz uzantılıdır, bunu Rar programı ile açıp klasör şeklinde çıkacak vaziyette Rar'dan çıkarıp, (veya Rar, 7zip gibi program yüklüyse direk rom dosyasına sağ tuş yapıp "Buraya Çıkar" da diyebilirsiniz )
Çıkan romun klasörünün içindeki tüm dosyaları Yerel Disk C' de oluşturduğunuz rom klasörünün içine atınız.

Mi Flash Türkçe programını açınız " Dosya Seç " butonundan Yerel Disk C:\ nin içindeki rom dosyasını gösterip seçiniz.

Telefonu Fastboot moduna alıp Usb kablosu ile bilgisayara bağlayanız. ( Ses Kısma ve Güç tuşuna basılı tutarak Telefonu Fastboot moda alabilirsiniz)
Mi flash programında " Cihaz Ekle" butonuna tıklayınız. Program telefonunuzu seri numarası ile görecektir.

Alt kısım da " Temiz kurulum " seçeneğini seçiniz.

" Yükle " butonuna tıklayınız.

Yüklemenin bitmesini bekleyiniz. Yükleme bittiğinde Telefonunuza Fastboot rom yüklenmiş olacaktır.

NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir .​
Hocam ben aynı yolları izledim, fakat netice olarak 30dkdır rom yükleme tamamlanamadı. Ne gibi bir sorun olabilir? :(
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bukadar uzun sürüyor mu yoksa takıldı mı bu
sonra noldu hocam 2800slerde benim ki de...

Son düzenleme:

Dr.carperter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
0
beyler 1 saat oldu neredeyse hala kurmadı hata da vermedi nasıl yapabilirim bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi ?

Ekli dosyalar

• mi flash.png
    mi flash.png
    166,2 KB · Görüntüleme: 31

lckdora

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
s e r
Cihazım
Mi11 Lite 5G NE
Meslek
İşsiz
Konular
26
yaklaşık kaç dakıka suruyor ınternet kafedeyim suan flash kısmında ama hala beklıyorum mesai baslayacak telefonu cıkarsam sorun olur mu bitmedi daha 20 dk oldu

yaklaşık kaç dakıka suruyor ınternet kafedeyim suan flash kısmında ama hala beklıyorum mesai baslayacak telefonu cıkarsam sorun olur mu bitmedi daha 20 dk oldu
başarıyla tamamlandı ilk deneyımım elinize sağlık telefon acıldı turkiye romundan globale geçtim çok teşekkürler mustafaozkan1414 sana çooook teşekkür ederim allah razı olsun dun yardımın cok dokundu eyvallah reisim sayende turkey romdan globale geçiş sağladım üstelik 12.5 turkeyden , 13.0 globale. Var ol...

Son düzenleme:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377

başarıyla tamamlandı ilk deneyımım elinize sağlık telefon acıldı turkiye romundan globale geçtim çok teşekkürler mustafaozkan1414 sana çooook teşekkür ederim allah razı olsun dun yardımın cok dokundu eyvallah reisim sayende turkey romdan globale geçiş sağladım üstelik 12.5 turkeyden , 13.0 globale. Var ol...
Rica ederim hocam, yardımım dokunduysa ne mutlu. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377

isosafags

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail SAFA
Cihazım
OnePlus 6
Meslek
Öğrenci
Konular
63

Ekli dosyalar

• 1662328420626.png
    1662328420626.png
    155,5 KB · Görüntüleme: 20

lckdora

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
s e r
Cihazım
Mi11 Lite 5G NE
Meslek
İşsiz
Konular
26
transfer to failure hatası alıyorum yardımcı olabilr misiniz
Kanka ben internetten farklı bir flash sürümü ile yaptım. Buradaki anlatilanlarin tamamını uygulayarak farklı bir mi flash da yaptım. Sende yap düzelir. Eski versiyonlari dene

ByKayseriLi38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayserili
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
7
Mi Flash [Türkçe]

Mi Flash 2018.5.28.0 sürümünü içermektedir
Uygulamanın kendim tarafımdan önemli kısımları Türkçe çevirisi yapılmış ve denenmiştir

Miflash Türkçe ile Fastboot Rom Nasıl Kurulur

BOOTLOADER kilidi açık olmalıdır.
Windows 64 bit işletim sistemine ve Usb 2.0 usb portuna sahip Bilgisayara ihtiyacınız vardır.
Bu işlem Telefona Orjinal Rom yükleme adımlarıdır ve herşey silinecektir. Yedeklerinizi almayı unutmayın.
Bilgisayar'ınız da Adb ve Quallcom Driverları yüklü olması gerekmektedir.

Bilgisayar'a Driver kurulumu içindir. Kurulmazsa root ve rom işlemleri için bilgisayar telefonu görmez.
1 - 15 saniyede Adb driver programını indir.
Programı "Yönetici Olarak Çalıştır" ve gelen mavi ekranda klavyeden "Y" tuşuna bas enterla. Tekrardan "Y" tuşuna bas. 2-3 defa uyarı verecek ve "Y" tuşuna basacağız en son bir yükleme yapacak ileri deyip, Son butonuna tıklayacağız. Adb driveri yüklenmiştir.
Quallcom driver'ı açıp, bilgisayarda normal bir program yüklemesi yapar gibi yükleyebilirsiniz.

Mi Flash ile Rom Yükleme

Mi Flash Türkçe aracını indirip kurunuz.
Sol üstte Driver butonuna basıp Driverları yükleyiniz.
Yerel Disk C' de rom adında bir klasör oluşturunuz.( rom Küçük harfler ile )
Cihazınıza ait Global Fastboot Rom dosyasını indiriniz. İndirdiğiniz Fastboot rom .tgz uzantılıdır, bunu Rar programı ile açıp klasör şeklinde çıkacak vaziyette Rar'dan çıkarıp, (veya Rar, 7zip gibi program yüklüyse direk rom dosyasına sağ tuş yapıp "Buraya Çıkar" da diyebilirsiniz )
Çıkan romun klasörünün içindeki tüm dosyaları Yerel Disk C' de oluşturduğunuz rom klasörünün içine atınız.

Mi Flash Türkçe programını açınız " Dosya Seç " butonundan Yerel Disk C:\ nin içindeki rom dosyasını gösterip seçiniz.

Telefonu Fastboot moduna alıp Usb kablosu ile bilgisayara bağlayanız. ( Ses Kısma ve Güç tuşuna basılı tutarak Telefonu Fastboot moda alabilirsiniz)
Mi flash programında " Cihaz Ekle" butonuna tıklayınız. Program telefonunuzu seri numarası ile görecektir.

Alt kısım da " Temiz kurulum " seçeneğini seçiniz.

" Yükle " butonuna tıklayınız.

Yüklemenin bitmesini bekleyiniz. Yükleme bittiğinde Telefonunuza Fastboot rom yüklenmiş olacaktır.

NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir .​
Teşekkürler. Sayeniz de cihazıma sorunsuz bir şekilde rom kurabildim.

Üst Alt