Uygulama Mi Flash [ Türkçe ] ve Fastboot Rom Kurulumu

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39

trafo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sedat
Cihazım
poco x3 nfc
Konular
0
Mi Flash [Türkçe]

Mi Flash 2018.5.28.0 sürümünü içermektedir
Uygulamanın kendim tarafımdan önemli kısımları Türkçe çevirisi yapılmış ve denenmiştir

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Miflash Türkçe ile Fastboot Rom Nasıl Kurulur

BOOTLOADER kilidi açık olmalıdır.
Windows 64 bit işletim sistemine ve Usb 2.0 usb portuna sahip Bilgisayara ihtiyacınız vardır.
Bu işlem Telefona Orjinal Rom yükleme adımlarıdır ve herşey silinecektir. Yedeklerinizi almayı unutmayın.
Bilgisayar'ınız da Adb ve Quallcom Driverları yüklü olması gerekmektedir.

Bilgisayar'a Driver kurulumu içindir. Kurulmazsa root ve rom işlemleri için bilgisayar telefonu görmez.
1 - 15 saniyede Adb driver programını indir.
Programı "Yönetici Olarak Çalıştır" ve gelen mavi ekranda klavyeden "Y" tuşuna bas enterla. Tekrardan "Y" tuşuna bas. 2-3 defa uyarı verecek ve "Y" tuşuna basacağız en son bir yükleme yapacak ileri deyip, Son butonuna tıklayacağız. Adb driveri yüklenmiştir.
Quallcom driver'ı açıp, bilgisayarda normal bir program yüklemesi yapar gibi yükleyebilirsiniz.

Mi Flash ile Rom Yükleme

Mi Flash Türkçe aracını indirip kurunuz.
Sol üstte Driver butonuna basıp Driverları yükleyiniz.
Yerel Disk C' de rom adında bir klasör oluşturunuz.( rom Küçük harfler ile )
Cihazınıza ait Global Fastboot Rom dosyasını indiriniz. İndirdiğiniz Fastboot rom .tgz uzantılıdır, bunu Rar programı ile açıp klasör şeklinde çıkacak vaziyette Rar'dan çıkarıp, (veya Rar, 7zip gibi program yüklüyse direk rom dosyasına sağ tuş yapıp "Buraya Çıkar" da diyebilirsiniz )
Çıkan romun klasörünün içindeki tüm dosyaları Yerel Disk C' de oluşturduğunuz rom klasörünün içine atınız.

Mi Flash Türkçe programını açınız " Dosya Seç " butonundan Yerel Disk C:\ nin içindeki rom dosyasını gösterip seçiniz.

Telefonu Fastboot moduna alıp Usb kablosu ile bilgisayara bağlayanız. ( Ses Kısma ve Güç tuşuna basılı tutarak Telefonu Fastboot moda alabilirsiniz)
Mi flash programında " Cihaz Ekle" butonuna tıklayınız. Program telefonunuzu seri numarası ile görecektir.

Alt kısım da " Temiz kurulum " seçeneğini seçiniz.

" Yükle " butonuna tıklayınız.

Yüklemenin bitmesini bekleyiniz. Yükleme bittiğinde Telefonunuza Fastboot rom yüklenmiş olacaktır.

Çok faydalı oldu. Eline Sağlık

NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir .​

diyaresen21

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar
Cihazım
Redmi note 11 P
Meslek
Serbest Meslek
Konular
3
Kullanıcı "Uygunsuz Metin Biçimlendirme - Kalın Harf Kullanımı" nedeni ile uyarı cezası almıştır
benim cihaz Redmi Note 10 telefoncuya götürdüm eu rom atmak için dedi bu rom fastboot olduğu için burdan atamıyorum recovery modu üzeri atmam lazım dedi ama cihaz açılması gerek diyor kapağı şimdi ben kendim atsam cihaz çöker mi yanar mı bana bi yardımcı olur musunuz bi yol gösterin

Son düzenleme:

samirmt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mahmut sami
Cihazım
iphone se
Konular
2
direnç imei kaydı yapılmış note 9s cihazım güncelleme yapıldı fastoot da kaldı bu romu yüklesem açılır mı? imeı gider mi?

diyaresen21

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar
Cihazım
Redmi note 11 P
Meslek
Serbest Meslek
Konular
3
Allah rızası için biri bana yardımcı olsun uzman bilgili kaç gündür dm atıyorum kimse tam cevap vermiyor Eu rom hakkında biri yardımcı olur mu bide Edl Modu hakkında

dalii__8

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Dursun Ali
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
2
Bootloader kilidi açık olmadan yapma şansım var mı acaba? Telefonum Mi logosunda takılı kaldı ve hiçbir şey yapamıyorum. Recovery moduna da girmiyor

rastalgun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
25
Bootloader kilidi açık olmadan yapma şansım var mı acaba? Telefonum Mi logosunda takılı kaldı ve hiçbir şey yapamıyorum. Recovery moduna da girmiyor
Maalesef olmaz hocam BL kilidi açılmadan yazılım atmak mümkün değil ama sayın H.kadioglu hocam sizin sorununuzu çözebilir ücretli onarım kısmına yazabilirsiniz

Üst Alt