İnceleme Mi Box 3 Global Versiyon İzlenimler ve Tavsiyeler

samsun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Başlangıç
Cihazım
Mi box 3
Konular
0
hiç mi forumda bilen yok.

srtyzc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serhat
Cihazım
Mi box 3 mdz
Konular
0
öncelikle herkese selamün aleyküm . arkadaşlar benim şöyle bir sıkıntım var mi box3 mdz 16ab aldım ve android 7 ye yükselttim çok kötü hiç stabil çalışmıyor bunun nasıl ederimde tekrar android 6 ya geri döndürürüm wipe data/factory resette atıyorum sadece fabrika ayarlarına dönderiyor bilen varsa yardımcı olursa çok duacı olucam şimdiden teşekkürler

seuf

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
TAHİR
Cihazım
SAMSUNG
Konular
0
Merhaba arkadaşlar,

Sizlere biraz Mi Box 3 global versiyonun özelliklerinden ve kullanımından bahsetmek istiyorum. Ülkemizde şu anda Global versiyon satılmıyor ve satılan versiyonlar hep Çince. China versiyonu kullanmak ise cidden zor. Hem dil problemi var hem de ne yaparsanız yapın tam anlamıyla yerelleştirilemiyor. Ancak Global versiyon tamamen farklı. ben gerçekten çok beğendim. Şimdiye kadar evimde kullandığım 3. TV Box bu. Bunun dışında 5 farklı TV Box daha inceleme fırsatım oldu ve çok net bir şekilde Mi TV Box hepsinden çok daha iyi.

Öncelikle HiddeNKinG tarafından yapılan kutu açılışı ve içeriği...

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

chatin_62 hocam aşağıda yer alan videosunda ve konusunda zaten ürünün tanıtımını, ayarlarını, menülerini ve temel işlevlerini mükemmel bir şekilde göstermiş. Bunları yeniden anlatıp vaktinizden çalmak istemiyorum. Bunları izlemek isteyen, merak eden arkadaşlarımız aşağıdaki bağlantıda bulunan videoyu izleyebilirler. Telefonla bağlantı kurulması, ekran yansıtma, içeriklerin görüntülenmesi ve daha pek çok faydalı bilgi mevcut.

Benim ise cihaz hakkında ilk bahsetmek istediğim şey arayüz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Google’ın leanback adını verdiği ve televizyonlar için özelleştirmiş olduğu arayüz son derece şık ve kullanımı çok kolay. Özellikle üst tarafta yer alan sürekli değişen görüntüler son derece hoş bir hava katıyor. Leanback kullanılarak cihazda önyüklü olarak gelen veya Google Play store üzerinden indirdiğiniz uygulamalara, oyunlara ve ayarlara erişim son derece kolay.

Hatta çok hoş bir öneri bölümü de mevcut ama bu arayüz bana göre kullanıma etki eden çok ciddi eksiklikler barındırıyor. En büyük eksiklik google play üzerinden yüklenmemiş olan uygulamalı göremiyoruz. Zaten Google Play’de şu anda televizyonlar ile uyumlu uygulama ve oyun sayısı çok çok az. Dolayısıyla belli başlı uygulamalar haricinde yüklemek istediğimiz uygulamaların kurulum dosyalarını bir USB flash belleğe kaydedip bu belleği cihaza bağlamamız ve uygulamaları kurmamız gerekli.

Yani harici uygulamaların kurulumu son derece kolay ancak bu uygulamaları görüntülemek için farklı bir launcher yüklenmesi gerekli… Ben daha önceki TV boxlarımda da kullandığım TVLauncher uygulamasını yükledim. Varsayılan launcher olarak hala leanback görünüyor yani ev tuşuna bastığımda Leanback geliyor ama TVLauncher’a geçince dışarıdan yüklediğim uygulamalara da erişebiliyorum.

TV launcher dışında google play üzerinden mutlaka yüklenmesi gereken uygulamalar ise filmleri ve dizileri rahatça izleyebilmek için Kodi ile MX Player ve Flashbellekten alıncak kurulum dosyaları için ES Dosya yöneticisi.

İkinci olarak cihazın oyun performansından bahsetmek istiyorum. Örnek olarak Real Racing ve minyonlar oyunlarını yükledim. Her iki oyun da oldukça ağır ve cihazları zorlayan oyunlar ama sizlerin de görebileceği üzere bu cihaz hiç zorlanmadan ve takılmadan her ikisini de çalıştırıyor. Her ne kadar Play Store üzerinde televizyonlarla uyumlu çok fazla oyun olmasa da zaman içerisinde oyun sayısı artacaktır ve Mi TV Box yeni çıkan oyunları da rahatça kaldırabilecek kapasitede. Satın alabileceğiniz bir bluetooth oyun kolu ile televizyonunuza Playstation bağlamış gibi oluyorsunuz.

Adı üstünde TV box olunca benim elime alır almaz ilk yapmaya çalıştığım şey Dizi ve filmleri aramak oldu. Hemen google’a film izle yazıp gireyim dedim ama Box’la beraber gelen uygulamalar arasında tarayıcı bulunmuyor. Bu nedenle youtube üzerindeki videolar çıktı ve tabii ki bunlar benim aradıklarım değil. Google play store’da tarayıcıları aradım ve birkaç tane de yükledim ama bu tarayıcıların hem kullanımı çok zor hem de dahili video oynatıcıları olmadığı için film veya dizileri bulsam dahi oynatamıyorlar.

Bu nedenle mobil cihazlar için geliştirilen Chrome’un kurulum dosyasını flash belleğime kopyaladım ve Flash bellek vasıtasıyla TV Box’a yükledim. Leanback üzerinde görünmüyor fakat TV Launcher ile sorunsuz. Bilgisayardaki tarayıcıdan arama yapar gibi film veya dizimi bulup televizyonda çok rahat bir şekilde izleyebiliyorum. Tek sıkıntısı kumanda ile kullanımı çok zor. TV Box üzerinde yer alan USB girişine bir Mouse bağlamak gerekiyor.

Bir diğer bence olmazsa olmaz uygulama ise Seyirtürk. Türk geliştiriciler tarafından hazırlanan bu uygulama cidden çok güzel ve kullanımı çok kolay. Zaten uygulamayı açtığınızda IPTV, Film Kutusu, Dizi Kutusu, Portallar, Radyolar gibi ana başlıkları görüyoruz. Örneğin film izlemek istiyorum. Film kutusuna girip yeni eklenen filmlere giriyorum. İzlemek istediğim siteyi seçip filmimi beğeniyorum. Film üzerine tıkladığımda film açılıyor ve keyifle izliyorum. Pek çok film için çözünürlük seçme imkanı da mevcut. Bu uygulamanın sıkıntısı ise bir miktar yavaş çalışması. Umarım geliştiricileri bu sıkıntıyı bir an önce giderirler.

apk uzantılarını alabilirmiyim

nikosoft

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
N K
Cihazım
note 4
Konular
41

Ceramist

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Acemi
Cihazım
Mi box
Konular
0
Selamlar arkadaşlar bende mi box 3 var ama USB den hiçbir şey çalıştırmıyorum yardımcı olabilecek biri varmi

Savgatt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 2 aydır mi box 3 global versiyon kullaniyorum. Evimde hic çanak kullanmadan kodi uzerinden tvbox ile televizyon izliyorum. 35 mb hizda internet var ve hic takilmadan fullhd kanallarin hepsini aciyor. Oyun icin wireless kol aldim gayet iyi bir sekilde oynatiyor hic bir sikinti yasamadim. Bu arada apklar internette mevcut arkadaslar.

Ceramist

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Acemi
Cihazım
Mi box
Konular
0
Selamlar arkadaşlar bende mi box 3 var ama USB den hiçbir şey çalıştırmıyorum yardımcı olabilecek biri varmi
Öncelikle merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 2 aydır mi box 3 global versiyon kullaniyorum. Evimde hic çanak kullanmadan kodi uzerinden tvbox ile televizyon izliyorum. 35 mb hizda internet var ve hic takilmadan fullhd kanallarin hepsini aciyor. Oyun icin wireless kol aldim gayet iyi bir sekilde oynatiyor hic bir sikinti yasamadim. Bu arada apklar internette mevcut arkadaslar.
Selamlar üstadım oyun kollarını nasıl tanıttıniz benim cihaz USB gormuyor

Savgatt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
0
Es dosya yöneticisi kurulu mu sende? Eger kurarsan direk olarak usbyi orda aciyor. Oynatmak icinde mx player öneririm sikintisiz olarak her videoyu gösteriyor
[doublepost=1520844754,1520844631][/doublepost]

Selamlar üstadım oyun kollarını nasıl tanıttıniz benim cihaz USB gormuyor
Selamlar bluetooth oyun konsolu aldim.ayarlarda en altlarda bluetooth baglantilari gibi bisey var ordan yeni cihaz diyip ekleme yapiyorsunuz.

Ceramist

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Acemi
Cihazım
Mi box
Konular
0
Es dosya yöneticisi kurulu mu sende? Eger kurarsan direk olarak usbyi orda aciyor. Oynatmak icinde mx player öneririm sikintisiz olarak her videoyu gösteriyor
[doublepost=1520844754,1520844631][/doublepost]
Selamlar bluetooth oyun konsolu aldim.ayarlarda en altlarda bluetooth baglantilari gibi bisey var ordan yeni cihaz diyip ekleme yapiyorsunuz.
Selamlar oradan yeni cihaz bul dedim ama maalesef tanıyamadım.
[doublepost=1520845203][/doublepost]
Selamlar eş dosyası yüklü diyilim yüklediğim zaman sanırım oyun kollarını tanitabilecegim.dogrumudur.

Üst Alt