İnceleme Mi Box 3 Global Versiyon İzlenimler ve Tavsiyeler

More

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
N7100
Konular
0
Merhabalar,

Turkvod,bonanza ip tv gibi kodi eklentileri ile lig maçlarını izlerken donma yapıyor. İnternetim 16 Mbite kadar destekli. Cep telefonumun internetine bağladığım zaman bile daha iyi fakat yine takılma yapıyor. Tv'min smart özelliği var fakat ip tv uygulaması yok. Bu nedenle almıştım ama mesela smart tv'deki youtube üzerinden açmak istediğim videolar mi box tv üzerinden daha yavaş çalışıyor.Nedendir acaba?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Merhabalar,

Turkvod,bonanza ip tv gibi kodi eklentileri ile lig maçlarını izlerken donma yapıyor. İnternetim 16 Mbite kadar destekli. Cep telefonumun internetine bağladığım zaman bile daha iyi fakat yine takılma yapıyor. Tv'min smart özelliği var fakat ip tv uygulaması yok. Bu nedenle almıştım ama mesela smart tv'deki youtube üzerinden açmak istediğim videolar mi box tv üzerinden daha yavaş çalışıyor.Nedendir acaba?

Internet hızıyla alakalı hocam. Evde fiber var ve normal şartlarda mobilde Türk telekom hattının internetini kullanıyorum ancak takılma yaptığında Turkcell mobil ile bağlanıyorum ve son derece akıcı bir şekilde çalışıyor.

okeyy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samsung
Cihazım
samsung c650
Konular
2
Xiaomi Mi TV Box 3 4K Android Tv Box (Global Versiyon arkadaşlar bende bunu yeni aldım buna yeni uygulamalar yükleye bilirmiyim yenilik ne var bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

deakwood

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kıvanç
Cihazım
Mi Box 3
Konular
0
Bu mesajı gören olacak mı bilmiyorum ama cihazda herhangi bir browser'ı kullanamıyorum. sadece kumandayla kullanabileceğim bir browser var mı varsa nasıl yüklerim ?

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Bu mesajı gören olacak mı bilmiyorum ama cihazda herhangi bir browser'ı kullanamıyorum. sadece kumandayla kullanabileceğim bir browser var mı varsa nasıl yüklerim ?

Browser olarak cihazın Play Storede Puffin TV var fakat cihaz kumandası ile çok zor, işkence gibi birşey. Fare şart, kullanım açısından Opera'yı tavsiye ederim. Cihaz multimedya ağırlıklı olduğu için bir cep telefonu yada pc browseri kadar kullanışlı olmuyor.

samsun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Başlangıç
Cihazım
Mi box 3
Konular
0
Merhaba arkadaşlar. Mi box 3 yeni aldim fakat google playdeki uygunların 100 de 1 bile yok. Apk ları nerden bulabilirim. Teşekürler

okeyy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samsung
Cihazım
samsung c650
Konular
2
arkadaşlar lütfenen yardımcı olurmuende yeni aldım kodiyi yükledim ama türkce yapamadım benmi yanlış kodimi yükledim rıca etsem bilgisi olan lü

Son düzenleme:

kretos35

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
iskender
Cihazım
mi box 4k
Konular
0
merhaba bende yaklaşık 1 ay önce mi box 4k modelini aldım fakat hayal kırıklığı yaşadım evimdeki internet hızlı olmasına rağmen örneğin bir puhu tv dizilerini izleyemiyorum devamlı takılıyor youtube işkence kumanda devamlı kopuyor tekrar tekrar kalkıp eşleştirme yapıyorum geri planda çalışan uygulamalar nasıl kapanır onu bile bulamadım resmen işkence ya ben yanlış bir şeyler yapıyorum yada cihaz arızalı yardım edebilecek varsa çok memnun olurum

samsun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Başlangıç
Cihazım
Mi box 3
Konular
0
Merhaba arkadaşlar şok tan biltz marka(39,90tl) kulaklık aldım telefonla eşleştirdim fakat mi box 3 ile eşleştiremiyorum. benim bilmediğim bir şeymi var. yardımcı olursanız sevinirim .kolay gelsin.

nikosoft

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
N K
Cihazım
note 4
Konular
41
Merhaba arkadaşlar,

Sizlere biraz Mi Box 3 global versiyonun özelliklerinden ve kullanımından bahsetmek istiyorum. Ülkemizde şu anda Global versiyon satılmıyor ve satılan versiyonlar hep Çince. China versiyonu kullanmak ise cidden zor. Hem dil problemi var hem de ne yaparsanız yapın tam anlamıyla yerelleştirilemiyor. Ancak Global versiyon tamamen farklı. ben gerçekten çok beğendim. Şimdiye kadar evimde kullandığım 3. TV Box bu. Bunun dışında 5 farklı TV Box daha inceleme fırsatım oldu ve çok net bir şekilde Mi TV Box hepsinden çok daha iyi.

Öncelikle HiddeNKinG tarafından yapılan kutu açılışı ve içeriği...

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

chatin_62 hocam aşağıda yer alan videosunda ve konusunda zaten ürünün tanıtımını, ayarlarını, menülerini ve temel işlevlerini mükemmel bir şekilde göstermiş. Bunları yeniden anlatıp vaktinizden çalmak istemiyorum. Bunları izlemek isteyen, merak eden arkadaşlarımız aşağıdaki bağlantıda bulunan videoyu izleyebilirler. Telefonla bağlantı kurulması, ekran yansıtma, içeriklerin görüntülenmesi ve daha pek çok faydalı bilgi mevcut.

Benim ise cihaz hakkında ilk bahsetmek istediğim şey arayüz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Google’ın leanback adını verdiği ve televizyonlar için özelleştirmiş olduğu arayüz son derece şık ve kullanımı çok kolay. Özellikle üst tarafta yer alan sürekli değişen görüntüler son derece hoş bir hava katıyor. Leanback kullanılarak cihazda önyüklü olarak gelen veya Google Play store üzerinden indirdiğiniz uygulamalara, oyunlara ve ayarlara erişim son derece kolay.

Hatta çok hoş bir öneri bölümü de mevcut ama bu arayüz bana göre kullanıma etki eden çok ciddi eksiklikler barındırıyor. En büyük eksiklik google play üzerinden yüklenmemiş olan uygulamalı göremiyoruz. Zaten Google Play’de şu anda televizyonlar ile uyumlu uygulama ve oyun sayısı çok çok az. Dolayısıyla belli başlı uygulamalar haricinde yüklemek istediğimiz uygulamaların kurulum dosyalarını bir USB flash belleğe kaydedip bu belleği cihaza bağlamamız ve uygulamaları kurmamız gerekli.

Yani harici uygulamaların kurulumu son derece kolay ancak bu uygulamaları görüntülemek için farklı bir launcher yüklenmesi gerekli… Ben daha önceki TV boxlarımda da kullandığım TVLauncher uygulamasını yükledim. Varsayılan launcher olarak hala leanback görünüyor yani ev tuşuna bastığımda Leanback geliyor ama TVLauncher’a geçince dışarıdan yüklediğim uygulamalara da erişebiliyorum.

TV launcher dışında google play üzerinden mutlaka yüklenmesi gereken uygulamalar ise filmleri ve dizileri rahatça izleyebilmek için Kodi ile MX Player ve Flashbellekten alıncak kurulum dosyaları için ES Dosya yöneticisi.

İkinci olarak cihazın oyun performansından bahsetmek istiyorum. Örnek olarak Real Racing ve minyonlar oyunlarını yükledim. Her iki oyun da oldukça ağır ve cihazları zorlayan oyunlar ama sizlerin de görebileceği üzere bu cihaz hiç zorlanmadan ve takılmadan her ikisini de çalıştırıyor. Her ne kadar Play Store üzerinde televizyonlarla uyumlu çok fazla oyun olmasa da zaman içerisinde oyun sayısı artacaktır ve Mi TV Box yeni çıkan oyunları da rahatça kaldırabilecek kapasitede. Satın alabileceğiniz bir bluetooth oyun kolu ile televizyonunuza Playstation bağlamış gibi oluyorsunuz.

Adı üstünde TV box olunca benim elime alır almaz ilk yapmaya çalıştığım şey Dizi ve filmleri aramak oldu. Hemen google’a film izle yazıp gireyim dedim ama Box’la beraber gelen uygulamalar arasında tarayıcı bulunmuyor. Bu nedenle youtube üzerindeki videolar çıktı ve tabii ki bunlar benim aradıklarım değil. Google play store’da tarayıcıları aradım ve birkaç tane de yükledim ama bu tarayıcıların hem kullanımı çok zor hem de dahili video oynatıcıları olmadığı için film veya dizileri bulsam dahi oynatamıyorlar.

Bu nedenle mobil cihazlar için geliştirilen Chrome’un kurulum dosyasını flash belleğime kopyaladım ve Flash bellek vasıtasıyla TV Box’a yükledim. Leanback üzerinde görünmüyor fakat TV Launcher ile sorunsuz. Bilgisayardaki tarayıcıdan arama yapar gibi film veya dizimi bulup televizyonda çok rahat bir şekilde izleyebiliyorum. Tek sıkıntısı kumanda ile kullanımı çok zor. TV Box üzerinde yer alan USB girişine bir Mouse bağlamak gerekiyor.

Bir diğer bence olmazsa olmaz uygulama ise Seyirtürk. Türk geliştiriciler tarafından hazırlanan bu uygulama cidden çok güzel ve kullanımı çok kolay. Zaten uygulamayı açtığınızda IPTV, Film Kutusu, Dizi Kutusu, Portallar, Radyolar gibi ana başlıkları görüyoruz. Örneğin film izlemek istiyorum. Film kutusuna girip yeni eklenen filmlere giriyorum. İzlemek istediğim siteyi seçip filmimi beğeniyorum. Film üzerine tıkladığımda film açılıyor ve keyifle izliyorum. Pek çok film için çözünürlük seçme imkanı da mevcut. Bu uygulamanın sıkıntısı ise bir miktar yavaş çalışması. Umarım geliştiricileri bu sıkıntıyı bir an önce giderirler.

merhaba mi box kullanıcısıyım sizden ricam elnizdeki apkları bana gönderirmisiniz

Üst Alt