Mi Band 4 Teknik özellikler & Genel bilgiler

aliyurdakal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
k20 pro
Konular
2
Bugün dolmuşta kollarımı birbirine kenetler pozisyonda oturup gidiyorken birden bileklik titredi, birde ne göreyim 8000 adım attığım için bildirim gelmiş. Daha sonra her 5 saniyede bir kontrol ettim ve meğer kollarım her titrediğinde adım saymış. Saniyede 10 adım falan artıyordu oturduğum yerde. Soğudum bugün cihazdan :D
cihazın adım sayma, dolayısı ile tüm sensör güvenirlikleri sıfır benim için de, bu iş güncelleme ile çözülebilecek bir şey mi emin değilim

Beyaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Beyaz
Cihazım
NOTE 6 PRO
Konular
0
Merhaba, öğlen uykusu yaptığım zaman uyku olarak hiçbir şey göstermiyor bende. Uyumamışım gibi...
Sizde de durum aynı mı

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

sonergul

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Grafik Tasarımcı
Konular
11
Master for Mi Band kullanmanızı tavsiye ederim.
Çok daha doğru sonuçlar verdiğini göreceksiniz...

mtunc52

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
1
Bende mi band 4 aldım dün bileklik güzel ve şık şarjıda 1 günde ancak %2 gitti oda iyi... Mi fit uygulaması yükledim bazı sorunlar var mesela mi fit telefonun şarjını resmen sömürüyor 1 gün rahat giden cihazım günü çıkarmadı (Cihazım GM8 bu arada)..Muadil bir program olan Notifiy&Fitness for Mi Band (Ücretli) ise mi fit ten bağımsız çalışmıyor ama daha detaylı ve güzel özellikleri var.Şimdi ikisi birlikte çalışıncada telefonun pilinin canını çıkarıyor resmen...Bende ücretli aldığım programı kaldırıp mi fit ile devam ediyorum.Birde mesela minibüse binincede adım sayacı saymaya bir müddet devam ediyor :) bu sorununda çözülmesi lazım.Tamam mi band 4 şarjı iyi gidiyorda kardeşim bütün yükü telefona bindirirsen tabiki 20 gün 1 ay şarjın gider :)

DayDreamer01

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berk
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
32
Saatin üzerinde gps var mı yoksa telefondan mı aktifleştiriyor spor yaparken?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
İçinde gps olmayan bir cihazın adımları doğru saymasını beklemeyin arkadaşlar. Hareket algılayınca adım sayması normal. Bu özelliklere sahip tüm cihazlarda durum böyle.

Beyaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Beyaz
Cihazım
NOTE 6 PRO
Konular
0
GPS yok sanırım ama hareketi algılayan sensörler var.
Hareketi algıladığı için de GPS gerek yok zaten.
Telefon sadece monitörize ediyor. Ekran gibi düşün, detaylı verileri oradan görüyorsun.

Beyaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Beyaz
Cihazım
NOTE 6 PRO
Konular
0
İçinde gps olmayan bir cihazın adımları doğru saymasını beklemeyin arkadaşlar. Hareket algılayınca adım sayması normal. Bu özelliklere sahip tüm cihazlarda durum böyle.
Adımları doğru sayması için GPS olup olmaması önem arz etmez. GPS senin dünya üzerinde nerede olduğunu gösteren bir şey.
GPS olsa da arabayla giderken adım sayabilir. Dolayısıyla yazılımla ve donanımla alakalı.
He GPS hiç mi fayda sağlamaz, yok sağlayabilir tabi, hata payını düşürebilir ama hatayı ortadan kaldırmaz.

Peki mi band 4 iyi mi, eh işte.
Ne güldürür ne süründürür

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
Adımları doğru sayması için GPS olup olmaması önem arz etmez. GPS senin dünya üzerinde nerede olduğunu gösteren bir şey.
GPS olsa da arabayla giderken adım sayabilir. Dolayısıyla yazılımla ve donanımla alakalı.
He GPS hiç mi fayda sağlamaz, yok sağlayabilir tabi, hata payını düşürebilir ama hatayı ortadan kaldırmaz.

Peki mi band 4 iyi mi, eh işte.
Ne güldürür ne süründürür

Gps ile hareket sensörü birlikte çalıştığında doğruluk payı artar. Diğer türlü o sensörün adımı doğru saymasını beklemek zaten imkansız. Mantıken de öyle zaten. Gps önem arz etmez cümlesi işin teknik boyutuyla bire bir ters. Adım saymada gps + sensör olmadan doğruluk payı neredeyse yok. Hiçbir yazılım veya donanım size bu garantiyi veremez şu anki teknolojide.

EbrarAk55

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ebrarak55
Cihazım
Mİ A2 D2S 128GB
Konular
5
Arkadaşlar daha büyük sıkıntımız Türkçe dil desteği hâlâ yok karakterlerin soru işareti şeklinde çıkması iyice Can sıktı artık . Renkli ekran emoji desteği için birebir ama ondanda bı haber yok bilgisi olan var mı bu konu hakkında ?

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt