Soru Mi A1'de görülen genel hatalar

hariciyeci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
HARİCİYECİ
Cihazım
Mİ5S-4-128
Konular
1
Merhaba Arkadaşlar
Geçenlerde 4/64 Mi A1 satın aldım. Bu başlıkta ürünle ilgili karşılaştığım sorunları sıralayacağım. Varsa çözümlerini yazacağım.
1- Kamera sorunları
Çift kamera, fotoğraf telefonu vs. şeklinde reklamı yapılan bir üründen beklenen fotoğraf kalitesi maalesef yok. Çok yüksek ışıkta güzel fotoğraflar çekerken, hafif düşük ışıkta kalite ciddi anlamda bozuyor.
2- Ses sorunları
Görüntülü aramalarda ses yankılanması yapıyor. Görüşmeyi sonlandırmanıza sebebiyet verecek kadar yüksek bir ses. Oldukça rahatsız edici.
3- FM radyo sorunu
FM radyosu olduğu belirtilmiş olmasına rağmen buna uygun bi app. maalesef yok.
4- Yurtdışı cihazların malum yöntemlerle kaydedilmesi durumunda telefonun kullanılamaz duruma düşmesi (bu konuda farklı tecrübeler var.)
Sizin de yaşadığınız sorunlar var ise buradan paylaşabilirsiniz.
....

.
.
.

nikex

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mutlu
Cihazım
galaxy s4
Konular
1
Merhaba aynı sorun bende de var,rehberimdeki herkes çift kayıtlı,bayağı kurcaladım ama bir çözüm bulamadım.

Oyla:

€krem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ekol
Cihazım
Xiaomi mi A1
Konular
1
Bende mobil veri sorunu var mobil veri açık olmasına rağmen baglanti gidiyor telefonu açıp kapatınca duzeliyor.
Aynı şey benimde başıma geldi. 2 gün oldu alalı telefonu gelir gelmez 8.0 güncellemesini yaptım. ilk gün bu sorunu yaşadım. şimdi 2. gündeyim. tekrarlayacak mı diye sürekli kontrol ediyorum telefonu. bu sorun sizde hala devam ediyor mu . tekrarladı mı

Oyla:

Benzeyf

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Benzeyf
Cihazım
Mi A1
Konular
1
Yakınlık sensörü hassasiyetinde problem var. Görüşme yaparken ekranı kapatmadığı için konuşma sırasında kulağınıza, yanağınıza dokundukça bir bakmışsınız garip garip şeyler olmuş, menüler açılmış ekranda. Mesela Whatsapp sesli mesajı dinlemek için kulağınıza götürdüğünüzde sesi ahizeden verir ama bu sorundan dolayı hoparlörden vermeye devam ediyor. Tabi ortamda herkes duyuyor, sizde panik!! :D Belkide sensör kenar kısma yakın olduğu için kulağında olsa bile kapanmıyor algısı.

Oyla:

torik

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
8
Cihazım
xiaomi Mi A1
Konular
0
Mi A1 smart TV ye ekran yansıtma da sorun ses var görüntü yok , başka telefonlarla yansıtma işlemi gerçekleştirilmiş , telefon sıfırlanmış tekrar yanıstma yapılma denenmiş fakat bir değişiklik olmamış fikri olan var mı?

Oyla:

Benzeyf

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Benzeyf
Cihazım
Mi A1
Konular
1
Çok garip telefon aynı ama sorunlar farklı farklı. Bende ekran yansıtma ile ilgili bir sıkıntı olmadı hiç. Fakat şunu biliyor tahmin ediyorum.. normalde ekran yansıtma Nougat sürümü ile kaldırılmıştı. Xiaomi bu işi üçünü parti yazılım ile halletmiş olabilir! zaten uygulamanın simgesi bile bir garip oluyor bildirim çubuğunda. AndroidOne 'da olsa ÇİN işi işte!! herkes aldatıldı.
[doublepost=1520080189,1519970878][/doublepost]Yeni bir konu açamadığım ve ilgili konu bulamadığım için buraya yazıyorum.
Resimlerde gördüğünüz hatalar sizi sinirlendirmiyor mu?
[doublepost=1520080427][/doublepost]
Çok garip telefon aynı ama sorunlar farklı farklı. Bende ekran yansıtma ile ilgili bir sıkıntı olmadı hiç. Fakat şunu biliyor tahmin ediyorum.. normalde ekran yansıtma Nougat sürümü ile kaldırılmıştı. Xiaomi bu işi üçünü parti yazılım ile halletmiş olabilir! zaten uygulamanın simgesi bile bir garip oluyor bildirim çubuğunda. AndroidOne 'da olsa ÇİN işi işte!! herkes aldatıldı.
[doublepost=1520080189,1519970878][/doublepost]Yeni bir konu açamadığım ve ilgili konu bulamadığım için buraya yazıyorum.
Resimlerde gördüğünüz hatalar sizi sinirlendirmiyor mu?

Ekli dosyalar

• screenshot0_1520080128749.jpg
    screenshot0_1520080128749.jpg
    53,8 KB · Görüntüleme: 84
  • screenshot0_1520080123332.jpg
    screenshot0_1520080123332.jpg
    40,2 KB · Görüntüleme: 84
  • screenshot0_1520080176881.jpg
    screenshot0_1520080176881.jpg
    27,3 KB · Görüntüleme: 85
Oyla:

Vusal777

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Vüsal
Cihazım
Xiaomi mi A1
Konular
1
Yakınlık sensörü hassasiyetinde problem var. Görüşme yaparken ekranı kapatmadığı için konuşma sırasında kulağınıza, yanağınıza dokundukça bir bakmışsınız garip garip şeyler olmuş, menüler açılmış ekranda. Mesela Whatsapp sesli mesajı dinlemek için kulağınıza götürdüğünüzde sesi ahizeden verir ama bu sorundan dolayı hoparlörden vermeye devam ediyor. Tabi ortamda herkes duyuyor, sizde panik!! :D Belkide sensör kenar kısma yakın olduğu için kulağında olsa bile kapanmıyor algısı.
Telefonun dizaynindaki yanlisliklardan dolay sanirim, bende yasadim o olayi defalarca )

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Oyla:

gkyzrl40

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
xiomi mi a1
Konular
14
1- telefon ile görüşme yaparken ses bazen karşı tarafa gitmiyor
2- gelen güncelleme yüklenmiyor hata veriyor
3- ekranda hafiften parlayıp tekrar karalma sorunu var elektirik birden gelip gidermiş gibi
4- kulaklık takınca cızırtı var
5- kişiler 1 den fazla gözüküyor
şuanlık bunlara rastladım.

Oyla:

haritasikayip

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan Atila
Cihazım
Xioami A1
Konular
0
2 günlük A1 kullanıcısıyım. Kamerasının bilmediğimiz ayarları mı var? 7 plusa falan benzeten arkadaşlar nerede? Video kalitesi de cok kötü. Instagram'da ki vs renk kalitesi tamamen dustu. Samsung note 3 kullanıyordum A1 note 3 e bile yetişemez bırakın 7 plusı. Aldığıma pişman olmak üzereyim.

Oyla:

felxIII

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kullanıcı
Cihazım
mi a1
Konular
3
2 günlük A1 kullanıcısıyım. Kamerasının bilmediğimiz ayarları mı var? 7 plusa falan benzeten arkadaşlar nerede? Video kalitesi de cok kötü. Instagram'da ki vs renk kalitesi tamamen dustu. Samsung note 3 kullanıyordum A1 note 3 e bile yetişemez bırakın 7 plusı. Aldığıma pişman olmak üzereyim.
google kamerayı bi yükle arada ki farkı gör
ön kamera da bile potre çekiyor

Oyla:

haritasikayip

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan Atila
Cihazım
Xioami A1
Konular
0
google kamerayı bi yükle arada ki farkı gör
ön kamera da bile potre çekiyor

Hocam ben sadece kameradan bahsetmiyorum internette herhangi bir sitede izlediğimiz video kalitesi asırı düşük.

Mesela Twitter videolarının kalitesini artırdım siteden ama yine yok. Samsung Note3u attı bana bu xhoaim a1

Oyla:
Üst Alt