Rehber Mi A1 Android 9.0'dan(Pie) Android 8.1'e(Oreo) Sürüm Düşürme Rehberi (Video Rehber)

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Hocam ben direk bootloader açıp mi flash ile android 7.1.2 veya 8.0 8.1 halini yüklüyorum sıkıntı olmuyor bu rehber niye böyle uzun

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Hocam ben direk bootloader açıp mi flash ile android 7.1.2 veya 8.0 8.1 halini yüklüyorum sıkıntı olmuyor bu rehber niye böyle uzun
Efs yedeğinizi kurmadan doğrudan sürüm düşürme yapamazsınız. Mi 5 için durum dediğiniz gibi olabilir fakat mi a1'de anti-rollback sadece efs backup yoluyla aşılabiliyor

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Efs yedeğinizi kurmadan doğrudan sürüm düşürme yapamazsınız. Mi 5 için durum dediğiniz gibi olabilir fakat mi a1'de anti-rollback sadece efs backup yoluyla aşılabiliyor

Yok hocam bende Mi A1 de var

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Ben bunu denediğimde telefon sim kartı görmüyordu. Niye bilmiyorum ama cihazdan cihaza farklılık gösterebiliyor.

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Yok hocam bende Mi A1 de var
Dediğim gibi Mi A1 varsa ve android 9.0 yüklüyse, EFS yedeğinizi flaşlamadan 8.1 veya önceki sürümleri düzgün bir şekilde yüklemeniz mümkün değil. İmkansız demiyorum, dediğiniz şekilde yükleme yapabilirsiniz fakat Efs yedeği olmazsa sim şebeke sorunları, imei'nin sıfır olması gibi sorunlarla baş etmek zorunda kalırsınız :)

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Dediğim gibi Mi A1 varsa ve android 9.0 yüklüyse, EFS yedeğinizi flaşlamadan 8.1 veya önceki sürümleri düzgün bir şekilde yüklemeniz mümkün değil. İmkansız demiyorum, dediğiniz şekilde yükleme yapabilirsiniz fakat Efs yedeği olmazsa sim şebeke sorunları, imei'nin sıfır olması gibi sorunlarla baş etmek zorunda kalırsınız :)

İşte bende öyle bir problem olmadı buda işime geliyor :)

fahri28

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fahri
Cihazım
iphone
Konular
0
emeğinize sağlık çok teşekkür ederim. bir sorun var cihaz sürekli açılıp kapanıyor ekranda bir kaç işlem yapoyorum hemen kapanıyor yardımcı olabilirmisiniz?

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
emeğinize sağlık çok teşekkür ederim. bir sorun var cihaz sürekli açılıp kapanıyor ekranda bir kaç işlem yapoyorum hemen kapanıyor yardımcı olabilirmisiniz?
Telefon açıkken ve kullanım esnasında aniden kapanıyorsa, donanımsal bir problem olabileceğini düşünüyorum. Mi flash tool ile stock Android 9.0 yükleyip sorunun yazılımsal olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

umutfs14

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
UMUT ÖZDEMİR
Cihazım
xiaomi mi a1
Konular
0
sonunda yapmayı başarabildim sadece google camera için 8.1 i istiyordum şebeke sorunu çıkıyordu hep dikkatli izleyince sorunu çözdüm sayenizde teşekkür ederim

mihritalia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
mi a1
Konular
0
arkadaslar merhabalar. mi a1 cihazimi oreo ya dondurmek istedim. oem kilidini pc ile actim. site uzerinden de acmam gerekiyormus ama onu yapmadim.
dosyalari indirdim. mart surumunu yuklerken hata verdi. no such file drectory diye bir hata. bunu asamiyorum. dosyalar butun her sey desktop da. cihaz su an acilmiyor. mi logosunda kaliyor. bana yardimci olabilir misiniz?

biraz uzun surdu ama videoyu adim adim saniye saniye takip ettim ve 8.1 e donusu yaptim. endisem imei null olmasiydi ama o da olmadi. emeginiz icin cok tesekkur ederim. pie ile ses gitmeme ve ulasilamama sorunu yasiyordum. umarim artik olmaz.

Son düzenleme:
Üst Alt