Soru Mi 9 SE

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Merhaba arkadaşlar. Yeni telefon alma durumum ama kesin değil. Mi 8 SE düşünüyordum ama Global ROM yokmuş sanırım. Ben şahsen bu Custom ROM, TWRP, Boothloader, Root vs. gibi işlerle uğraşmak istemiyorum. Bu yüzden Mi 8 SE’den soğudum, hâlbuki işlemcisi yüzünden sıcak bakıyordum. Her neyse, bu Mi 9 SE’nin global olarak pazara çıktığı haberleri var, hâli hazırdaki Mi 9 SE’lerde Global ROM var mı?

Bir de link vermek doğru mu bilmiyorum ama (eğer yasaksa yönetici arkadaşlardan silmesini rica ediyorum. ) Sıfır Gri Xiaomi Mi 9 SE Cep Telefonu sahibinden.com'da - 688379891 buradaki satıcı “Global Versiyon” Mi 9 SE satıyor uygun fiyata. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
dostum

bende senin gibi çok fazla rom vs konusunda emin değilim
bakma usta üye yazdığına... sonuçda genç arkadaşlarımız çok daha güncel haberleri takip ediyor
özellikle cantara ve diğer yönetici konumundaki arkadaşlarımız daha bilgili.

ama genel olarak bilgim ("cantara ya sormuş idim, silinmez dedi") snapdragon işlemcilerde imei silinmesi çok extern ve teknik sorunlarda oluyor. misal.. cihazınız root ludur ve direk kernel a kadar erişim yapan apk lar vs olduğunda.. gibi örneği kötüleştirmek isterim...

DH de şuan soru ve sorun şu.. cihazın imei si yazıldıktan sonra volte si gidenler ve gitmeyenler arasında sorun var. voltesi kaybolanlar ve voltesi aktif olanlar arasında bir belirsizlik devam ediyor şu sıra...

bendeki belirsizlik ise.. halen imei yazamadım ve yazdıracak yakında birini bulamadım. uzaktaki arkadaşlara da cihazı göndermek gibi bir düşüncem yok...

maviş kızım uyurken bile baş ucumda duruyor... :)

Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
dostum

bende senin gibi çok fazla rom vs konusunda emin değilim
bakma usta üye yazdığına... sonuçda genç arkadaşlarımız çok daha güncel haberleri takip ediyor
özellikle cantara ve diğer yönetici konumundaki arkadaşlarımız daha bilgili.

ama genel olarak bilgim ("cantara ya sormuş idim, silinmez dedi") snapdragon işlemcilerde imei silinmesi çok extern ve teknik sorunlarda oluyor. misal.. cihazınız root ludur ve direk kernel a kadar erişim yapan apk lar vs olduğunda.. gibi örneği kötüleştirmek isterim...

DH de şuan soru ve sorun şu.. cihazın imei si yazıldıktan sonra volte si gidenler ve gitmeyenler arasında sorun var. voltesi kaybolanlar ve voltesi aktif olanlar arasında bir belirsizlik devam ediyor şu sıra...

bendeki belirsizlik ise.. halen imei yazamadım ve yazdıracak yakında birini bulamadım. uzaktaki arkadaşlara da cihazı göndermek gibi bir düşüncem yok...

maviş kızım uyurken bile baş ucumda duruyor... :)
hahah bende cok heveslendim net cevaplar bulabilirim umarım ona göre alıcam. yoksa note7 alıp aynı fiyata imei sıkıntı olmadan kullanıcam mecbur. şuan eu rom mu kullanıyorsun hocam? ben rootsuz saf rom ile kullanmak istiyorum twrp bl açık olması proplem değil

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
ben 22 nisan da aldım cihazımı. ve hemen sim taktım
akşam veya ertesi gün BL için açılış talebi yaptım ve 15 gün sonra açıldı ki bunun için yazılım ile yapılıyor.
akabine forumda anlatılan hazır twrp kurumu varki onun çalışması için xiaomi driver vs yüklüyorsunuz. fastboot dan euro rom a geçtim.. ama bu arada 10. gün gibi imei olayı gündem oldu ve ben henüz ne kendim yapamadığım gibi nede başkasına yaptırmadım. şimdilik sorunsuz volte filan.
volte bir yere kadar önemli olsa da sorunsuz band20 ve imei olayı daha önemli

note7 veya redmi7 gibi cihazlar da max işlemci SD675 dolayısı ile hem kamera olarak hemde cihazın grafik arabirimi olarak daha düşük
cihazın ekran kasa boyutları ve elde duruş rahatlığı ayrı bir olay.

yani cihazımdan memnunum. imei kayıtlı hazır cihaz alabilirsiniz ve aldığınız yerden rica edersiniz orjinal global rom u yüklerler veya almadan önce bu şekilde talebinizi iletirsiniz.

benim için twrp vs sorun olmadığı manuel yükleme aralığım da çok kısa olmadığı için dert etmiyorum. ama euro rom un google olarak yalın olması şahsi olarak tercihim.

sonuç olarak global stable veya haftalık rom sizin tercihiniz. bir sorun vs teşkil etmeyecek. sadece güncelleme de siz auto install rahatlığınız tabiki önemli bir sebeb

hayırlı olsun şimdiden

Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
ben 22 nisan da aldım cihazımı. ve hemen sim taktım
akşam veya ertesi gün BL için açılış talebi yaptım ve 15 gün sonra açıldı ki bunun için yazılım ile yapılıyor.
akabine forumda anlatılan hazır twrp kurumu varki onun çalışması için xiaomi driver vs yüklüyorsunuz. fastboot dan euro rom a geçtim.. ama bu arada 10. gün gibi imei olayı gündem oldu ve ben henüz ne kendim yapamadığım gibi nede başkasına yaptırmadım. şimdilik sorunsuz volte filan.
volte bir yere kadar önemli olsa da sorunsuz band20 ve imei olayı daha önemli

note7 veya redmi7 gibi cihazlar da max işlemci SD675 dolayısı ile hem kamera olarak hemde cihazın grafik arabirimi olarak daha düşük
cihazın ekran kasa boyutları ve elde duruş rahatlığı ayrı bir olay.

yani cihazımdan memnunum. imei kayıtlı hazır cihaz alabilirsiniz ve aldığınız yerden rica edersiniz orjinal global rom u yüklerler veya almadan önce bu şekilde talebinizi iletirsiniz.

benim için twrp vs sorun olmadığı manuel yükleme aralığım da çok kısa olmadığı için dert etmiyorum. ama euro rom un google olarak yalın olması şahsi olarak tercihim.

sonuç olarak global stable veya haftalık rom sizin tercihiniz. bir sorun vs teşkil etmeyecek. sadece güncelleme de siz auto install rahatlığınız tabiki önemli bir sebeb

hayırlı olsun şimdiden
teşekkür ederim. eu kötü diyorlar o yüzden yoksa eu ile devam etmek isterim bende hemde eu ve twrp ile imei yazılırsa başka roma geçişte de sorun olmuyor diyorlar euyu neden begenmemişler onu çözersem sipariş vericem

Oyla:

bseeek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir Efe
Cihazım
Mi MAX 2
Konular
16
DH forumundaki topic de; ŞAHSIM açısından bugün için İMEİ sorunu yok dedim. 1. imei kapanırken 2. ye geçeceğim. devletimiz yıl başlarında imei sürelerini sıfırlıyor diye biliyorum. dolayısı ile de benim imei ler de sıfırlanır düşüncesindeyim. olmadı biri ile ortak olup 1 er imei kayıt bedeli öderiz....
.

Her yıl sıfırlanıyoe demişsiniz? Doğrumudur bu bilgi?

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
kayıtsız bir tlf unuzu var ise...
misal turist siniz... ve Türkiye de 1-2 ay kalacaksınızç ve geldiniz... ......gsm firmasından sim aldınız. dolayısı ile tlf cihazınız ülkemiz için kayıtsız...
işiniz bitti döndünüz... ve ilerleyen dönemde yeniden geldiniz.. ne olacak ? tlf unuza taktığınız sim aynı ise bloke mi olacaksınız ?

bu tür saçma uygulamalar bizim gibi dev firmaları kazandırmak için geliştirilen uygulamalar
ama sene başında ne olursa olsun.. kayıtsız tlf ların geneli bloke listesinden çıkartılıyor. çıkartmazlar ise zaten sorun... Hiçbir turist in tlf u çalışmaz 2-3 yıl sonra

bir ihtimal de... 1-2 ay kullanılmayan tlf un da bloke listeden çıktığı yönünde... ama en garantisi sene başları.

çok önemli değil.. sorunsuz şekilde kayıt yapan kişiler mevcud...

Oyla:
Üst Alt