Soru Mi 9 SE

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Merhaba arkadaşlar. Yeni telefon alma durumum ama kesin değil. Mi 8 SE düşünüyordum ama Global ROM yokmuş sanırım. Ben şahsen bu Custom ROM, TWRP, Boothloader, Root vs. gibi işlerle uğraşmak istemiyorum. Bu yüzden Mi 8 SE’den soğudum, hâlbuki işlemcisi yüzünden sıcak bakıyordum. Her neyse, bu Mi 9 SE’nin global olarak pazara çıktığı haberleri var, hâli hazırdaki Mi 9 SE’lerde Global ROM var mı?

Bir de link vermek doğru mu bilmiyorum ama (eğer yasaksa yönetici arkadaşlardan silmesini rica ediyorum. ) Sıfır Gri Xiaomi Mi 9 SE Cep Telefonu sahibinden.com'da - 688379891 buradaki satıcı “Global Versiyon” Mi 9 SE satıyor uygun fiyata. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
bu sabah saksıdaki çilekleri bakileştirmek istedim

mi9se ile şipşak çekimdir

şimdi soru şu..... resimdeki çileklerden hangisi daha tatlıdır ?

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

extra bir bilgi...
evdeki meyva sebze artıkları ufak parçalar haline getirilerek saksıya gübre olarak konulmuştur.
evdeki pişmemiş yiyecek artıklarını sizlerde çok ufak parçalara, mümkün ise sıvı hale getirerek bahçeniz - saksılarınıza organik gübre olarak kullanabilirsiniz
resimdeki badem kabukları kasdi olarak iri parçalar halinde bırakılmıştır. ama onları da toz haline veya ufak parçalara getirip toprağa vermenizde oldukça fayda göreceksiniz.

nanelerdeki yanma izleri ise.. saksı etrafına sıkılan sirkeli sudur. maksad karıcaların sirke kokusunda kaçması için idi... ben evde sirke kokusundan boğuldum, karıncalar umursamadı bile.... ve olan nane yapraklarına oldu.

selamlar

Oyla:

colins

Sch
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Colins
Cihazım
Mi 9se
Konular
4
bu sabah saksıdaki çilekleri bakileştirmek istedim

mi9se ile şipşak çekimdir

şimdi soru şu..... resimdeki çileklerden hangisi daha tatlıdır ?

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

extra bir bilgi...
evdeki meyva sebze artıkları ufak parçalar haline getirilerek saksıya gübre olarak konulmuştur.
evdeki pişmemiş yiyecek artıklarını sizlerde çok ufak parçalara, mümkün ise sıvı hale getirerek bahçeniz - saksılarınıza organik gübre olarak kullanabilirsiniz
resimdeki badem kabukları kasdi olarak iri parçalar halinde bırakılmıştır. ama onları da toz haline veya ufak parçalara getirip toprağa vermenizde oldukça fayda göreceksiniz.

nanelerdeki yanma izleri ise.. saksı etrafına sıkılan sirkeli sudur. maksad karıcaların sirke kokusunda kaçması için idi... ben evde sirke kokusundan boğuldum, karıncalar umursamadı bile.... ve olan nane yapraklarına oldu.

selamlar

Karınca duası okuyun

Oyla:

colins

Sch
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Colins
Cihazım
Mi 9se
Konular
4
Karınca duası bereket içindir
Karıncalar bereketlenirse nolacak ))

2 kullanım alani vardır hocam. Bereket ve bolluk icin kullananlar da var, karıncalardan kurtulmak icin okuyanlar da.

Karıncalar bereketlenirse artık onlarla yaşamaya alışması lazım :)))

Oyla:

Fortulu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fethullah
Cihazım
Discovery 4g
Konular
3
Anlamadığım birşey var arkadaşlar bu mi 9 se de imei kayıtlı yada imei repair yapılınca atılan eski telefonda 4g olmadığı için mi 9 da da 4g açılmaz mi

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
Fortulu

şuan için sorduğun konu; ne ülkelerin teknoloji altyapısı nede ülkelerde kayıt altına alınan cihazlar için bu tip bir tanım yok
sonuçda imei nosuna göre cihazın tanımı sadece yapımcı firmada bulunuyor. ülkelere giren cihazların sadece yurt içi-dışı olup olmadığı için bir kayıt tipi var.. zaman içinde firmalar bu tür bilgileri paylaşıma açar ve ülkelerde bu kayıt yapısına göre, gsm firmalarından sinyal alan cihazları sınıflandırmaya başlar ise..............
işte orada yapısal olarak çok büyük bir server grubuna ek olarak;
her imei yapısında bulunduran cihazlara da uygun sinyal vermek veya alan dahilinde bulundurmak... diye uzar da uzar işlem
tabiki basit bir yapıda uygulanabilir ki ülkemizde umarım bu tür bir iş yapılmaz
imei kaydı bir anakart id sine bağlıdır. dolayısı ile imei kayıt edilirken firmalar bu anakart numaralarını da paylaşmadıkları sürece bahsettiğin işlem gerçekleşmez

hatta işi uzatmak gerekir ise
BT id
Wifi id
MainBoard id
sim1-2 id (imei de denebilir ama aslında değil.. .her cihaz ın kendine özel bir tanım id si var)
emmc id (yani dahili bellek id si.. eskiden harddisk id si ile program kopyalanmasına karşın önlem olarak kullanılır idi)

diye birçok farklı id .. (identification - kimlik) bir mana da TC kimlik nosu gibi düşünebiliriz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

sorduğum soru ile alakasız cevab yazmışsınız...

ben resmin kalitesini göstermek yanında...
resimde reyhan diktiğim saksıya gelip yumurta koyup, yavrusu çıkana kadar yatan bir kumruyu GÖRMENİZİ isterdim... ki yapraklar arasında kırmızı renkde çilek de var zaten... dolayısı ile sizlere cihazın resim çekme kalitesi ile bir ŞİRİN rahatsızlığımı göstermeye çalıştım

son dönemde sayısı çok belirgin şekilde azalan KUMRULARRRRRR
mesai saatlerim çok uzun. ilk fırsatta bu güzellikler için ahşap bir yuva bulup duvara çivileyeceğim

bu şirin kumru ben evde yokken pencereden girip çam iğneleri ile kendine kalorifer üzerinde yuva yapmaya niyetlenmiş idi.. daha önce da apartman önündeki tlf kutusu üzerine ki alan çok dar olmasına rağmen... YOKLUK ve ÇARESİZLİK

çevremizdeki bu tür güzellikler için alan imkan mekan bırakmayınca onlar da buldukları yere yumurta bırakıp üstüne yatmaya çalışıyorlar

bu güzellik maalesef çiçeklerimin yanına yumurtladı ve ben çiçekleri sularken çok çok rahatsız oluyorum. çünkü heran korkak bir şekilde duruyor. eğer yanlış bir hareket veya ses çıkartsam yumurtayı yavruyu bırakıp kaçacak kadar çaresizler.

herkes kedi köpek derdinde (onlar da çaresiz ve korunmasız - biliyorum) ama çevremizde artık serçe bile göremez olduk... aşırı derece de martı - karga - saksağan dolu... serçe göremez oldum.. güvercin ve kumru hak getire...

LEYLEK.... işte onlar en sefillerimizden. bu sene 2 adet görebildim.. yıllar önce İstanbul üzerinden geçerek yolculuk yapanlara denk gelirdim sıkca ama artık MAALESEF

kimyasal gübreleme ile tarla hayvanları da kalmadı.. sulak alanda kalmadı.. en sulak alan barajlar ama oralar LEYLEK için iskan alanı olmuyor maalesef

çevremizdeki bu tür şirinliklere ve güzelliklere imkan verelim ve koruyalım

Son düzenleme:
Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Fortulu

şuan için sorduğun konu; ne ülkelerin teknoloji altyapısı nede ülkelerde kayıt altına alınan cihazlar için bu tip bir tanım yok
sonuçda imei nosuna göre cihazın tanımı sadece yapımcı firmada bulunuyor. ülkelere giren cihazların sadece yurt içi-dışı olup olmadığı için bir kayıt tipi var.. zaman içinde firmalar bu tür bilgileri paylaşıma açar ve ülkelerde bu kayıt yapısına göre, gsm firmalarından sinyal alan cihazları sınıflandırmaya başlar ise..............
işte orada yapısal olarak çok büyük bir server grubuna ek olarak;
her imei yapısında bulunduran cihazlara da uygun sinyal vermek veya alan dahilinde bulundurmak... diye uzar da uzar işlem
tabiki basit bir yapıda uygulanabilir ki ülkemizde umarım bu tür bir iş yapılmaz
imei kaydı bir anakart id sine bağlıdır. dolayısı ile imei kayıt edilirken firmalar bu anakart numaralarını da paylaşmadıkları sürece bahsettiğin işlem gerçekleşmez

hatta işi uzatmak gerekir ise
BT id
Wifi id
MainBoard id
sim1-2 id (imei de denebilir ama aslında değil.. .her cihaz ın kendine özel bir tanım id si var)
emmc id (yani dahili bellek id si.. eskiden harddisk id si ile program kopyalanmasına karşın önlem olarak kullanılır idi)

diye birçok farklı id .. (identification - kimlik) bir mana da TC kimlik nosu gibi düşünebiliriz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

sorduğum soru ile alakasız cevab yazmışsınız...

ben resmin kalitesini göstermek yanında...
resimde reyhan diktiğim saksıya gelip yumurta koyup, yavrusu çıkana kadar yatan bir kumruyu GÖRMENİZİ isterdim... ki yapraklar arasında kırmızı renkde çilek de var zaten... dolayısı ile sizlere cihazın resim çekme kalitesi ile bir ŞİRİN rahatsızlığımı göstermeye çalıştım

son dönemde sayısı çok belirgin şekilde azalan KUMRULARRRRRR
mesai saatlerim çok uzun. ilk fırsatta bu güzellikler için ahşap bir yuva bulup duvara çivileyeceğim

bu şirin kumru ben evde yokken pencereden girip çam iğneleri ile kendine kalorifer üzerinde yuva yapmaya niyetlenmiş idi.. daha önce da apartman önündeki tlf kutusu üzerine ki alan çok dar olmasına rağmen... YOKLUK ve ÇARESİZLİK

çevremizdeki bu tür güzellikler için alan imkan mekan bırakmayınca onlar da buldukları yere yumurta bırakıp üstüne yatmaya çalışıyorlar

bu güzellik maalesef çiçeklerimin yanına yumurtladı ve ben çiçekleri sularken çok çok rahatsız oluyorum. çünkü heran korkak bir şekilde duruyor. eğer yanlış bir hareket veya ses çıkartsam yumurtayı yavruyu bırakıp kaçacak kadar çaresizler.

herkes kedi köpek derdinde (onlar da çaresiz ve korunmasız - biliyorum) ama çevremizde artık serçe bile göremez olduk... aşırı derece de martı - karga - saksağan dolu... serçe göremez oldum.. güvercin ve kumru hak getire...

LEYLEK.... işte onlar en sefillerimizden. bu sene 2 adet görebildim.. yıllar önce İstanbul üzerinden geçerek yolculuk yapanlara denk gelirdim sıkca ama artık MAALESEF

kimyasal gübreleme ile tarla hayvanları da kalmadı.. sulak alanda kalmadı.. en sulak alan barajlar ama oralar LEYLEK için iskan alanı olmuyor maalesef

çevremizdeki bu tür şirinliklere ve güzelliklere imkan verelim ve koruyalım
hayırlı gunler yakın zamanda bu cihazı alıcam inş. bir kaç sorum olacak bilenler cevaplarlarsa sevinirim. bl açık twrp yüklü gelecek içinde eu rom olacakmış. ben twrpden format data dahil full wipe vs gibi işlemelr yaparsam imei gidiyor mu? önceki mesajlarda gitmiyor diyen bir arkadaş olmuş geçmişi okudum. kamera yalancı 48mp diyorlar sizin yorumlarınız nedir? ısınma batarya kullanımı nedir cihazın acaba? global rom ile kullanmak isterdim bu işlerden anlamadıgım için globalde imei gidebilir diyorlar

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
48mp konusuna biz cevab yazmayalım

adresinde ön - arka kamera ya ait tüm detay mevcud.. aslında cihaza ait ilk planda lazım olan tüm detay var... ki evet orda da 48mp yazıyor

benim açtığım bir topic var 23 nisan için. orada paylaştığım video ve resimler var. kadıköy-eminönü vapurunda çekilen.

mtk işlemci olsa idi twp sonrası imei gitmesi ???? bile soru işareti. snapdragon işlemcilerde çok özel durumlar haricinde imei gitmiyor diye biliyorum. marka/model mağımsız bahsettiğim sorun.

imei silinince silinmiştir.
global ile euro rom arasındaki fark içinde google yazılımları. euro rom daha sade ve nahiv olduğu gibi root yapmak olsun, extra kernel yüklemeleri gibi recovery üzerinden yapılacak işlemlere faydası oluyor
kısacası bu senin ihtiyacın ve paymayı hedeflediklerin ile ilgili

Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
48mp konusuna biz cevab yazmayalım

adresinde ön - arka kamera ya ait tüm detay mevcud.. aslında cihaza ait ilk planda lazım olan tüm detay var... ki evet orda da 48mp yazıyor

benim açtığım bir topic var 23 nisan için. orada paylaştığım video ve resimler var. kadıköy-eminönü vapurunda çekilen.

mtk işlemci olsa idi twp sonrası imei gitmesi ???? bile soru işareti. snapdragon işlemcilerde çok özel durumlar haricinde imei gitmiyor diye biliyorum. marka/model mağımsız bahsettiğim sorun.

imei silinince silinmiştir.
global ile euro rom arasındaki fark içinde google yazılımları. euro rom daha sade ve nahiv olduğu gibi root yapmak olsun, extra kernel yüklemeleri gibi recovery üzerinden yapılacak işlemlere faydası oluyor
kısacası bu senin ihtiyacın ve paymayı hedeflediklerin ile ilgili
teşekkürler cevap için. aslında yıllardır kullanıyorum özel rom xiaomi ilişkisi sıktı artık global romda kalıp o şekilde kullanmak istemiştim. eu kullanırım sorun yok benim tek derdim güncelleme yaparsam sorun olur mu? twrp ile olmazsa eu kullanmaya devam ederim. bir kısım format data yapma yeter diyor bir kısım twrp ile ne yaparsan yap bir şey olmaz diyor. kamera fiyatına gore cok iyi fakat işlemciyi araştırınca 36mp destekliyor diye biliyorum en fazla o yüzden sormak istedim

Oyla:
Üst Alt