Soru Mi 9 SE

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Merhaba arkadaşlar. Yeni telefon alma durumum ama kesin değil. Mi 8 SE düşünüyordum ama Global ROM yokmuş sanırım. Ben şahsen bu Custom ROM, TWRP, Boothloader, Root vs. gibi işlerle uğraşmak istemiyorum. Bu yüzden Mi 8 SE’den soğudum, hâlbuki işlemcisi yüzünden sıcak bakıyordum. Her neyse, bu Mi 9 SE’nin global olarak pazara çıktığı haberleri var, hâli hazırdaki Mi 9 SE’lerde Global ROM var mı?

Bir de link vermek doğru mu bilmiyorum ama (eğer yasaksa yönetici arkadaşlardan silmesini rica ediyorum. ) Sıfır Gri Xiaomi Mi 9 SE Cep Telefonu sahibinden.com'da - 688379891 buradaki satıcı “Global Versiyon” Mi 9 SE satıyor uygun fiyata. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

onat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onat
Cihazım
POCO F2 Pro
Konular
4
Arkadaşlar 3-4 haftadır kullanıyorum cihazım global rahat olun rom yayınlanır yakinda, bl kilidi kapalı en temiz bu drm L1, Netflix suanlik PL : 0 anlaşmak uzereler takipteyim, 1080p görüntü alabiliyorum Netflix te sadece şuan hdr yok, bir sene mi 8 kullanan biri olarak yazıyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-04-27-23-35-42-425_com.android.settings.png
    Screenshot_2019-04-27-23-35-42-425_com.android.settings.png
    157,8 KB · Görüntüleme: 50
Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Şimdi bu global olayını şöyle açıklayalım
Xiaomi telefon çıkarırken 2 farklı telefon çıkarıyor.Donanımsal özellikleri aynı ama içindeki yazılım farklı.Bir Çin bir Global versiyon.Çin versiyonlu olan telefon sadece Çin'e özel üretiliyor ve içinde Google uygulamaları bulunmuyor Çindeki hükümetin yasakları yüzünden.Sadece Çin'e özel uygulamalar,Çinde çalışan servisler yüklü geliyor ve 2 tane dil seçeneği bulunuyor İngilzce Çince başka yok.

Global telefon ise dünyanın geri kalanının kullanacağı,içinde bir sürü dil bulunan ve Google uygulamalarının olduğu telefon versiyonu yani telefonun bizim kullanabileceğimiz şekilde yazılım(Rom)yüklenmiş hali.

Globali anladıysak imei ile alakası olmadığını anladık demektir.Şimdi İmei konusunda 710'lu işlemcilere İmei atılıyor diye biliyorum.Muhtemelen buna da atılıyordur.İmei,yasal olmayan;başka bir cihazın imeisini bir telefona atmak demek.Yani elindeki herhangi bir telefonun TCsini yeni telefona vermek oluyor.Yasal değil ve çok ucuz maliyetlere yapılabiliyor.

Pasaport kaydı ise şu anda 618 Tl ve yasal.Adeta yeni bir TC oluşturup senin telefonuna veriyorlar.Ama pahalı.Pahalı olmasının yanında güvenli.İmei atmak ise sıkıntı.Eğer imei silinirse bir şey olursa(eğer imei attırdığın adam güvenilir değil ise) ortada kalırsın diyemeyeceğim,bir daha imei attırırsın vsvs.

Şimdi şöyle bir mantık yürütürsem telefonun fiyatı 300 dolar civarı 1800 Tl yapıyor.Kar marjı falan koymadığını varsayayım üstüne pasaport kayıt ettiriyor 1800+600:2400 yapar.Bence o telefon pasaport değilde imei kayıtlı.İmei kayıtlıda olsa çok iyi fiyat.Bence alın,kaçırmayın.Ama global olmasına bakıp alın Kutuda Global version yazar.

İyi forumlar!
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim hocam. Herhangi bir kayıt yokmuş, ilana koyabilmek için öyle yazmak gerekiyormuş, öyle dedi satıcı. Eğer alırsan 8 ay kadar IMEI olmadan kullanabilirsin, o zamana kadar da kayıt yaptırırsın, dedi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hoc
Arkadaşlar 3-4 haftadır kullanıyorum cihazım global rahat olun rom yayınlanır yakinda, bl kilidi kapalı en temiz bu drm L1, Netflix suanlik PL : 0 anlaşmak uzereler takipteyim, 1080p görüntü alabiliyorum Netflix te sadece şuan hdr yok, bir sene mi 8 kullanan biri olarak yazıyorum.
Hocam Global versiyon arıyoruz, Global Versiyon bulursak Global ROM elbette çıkar.

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
telefonu kullanan arkadaşlar telefonun kaç günlük olduğunu ve bir ekran kullanım süresi ss ini atabilir mi? yani telefonun bataryası düşük test sonuçları iyi tmm ama gün içinde ne kadar ekran süresi veriyor bu telefon bi bilgi sahibi olsak :?

TosunPASA

Oyla:

Xkalibur

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre k
Cihazım
Mi 9 se
Meslek
Turizm
Konular
1
Hali hazırda mi 8 kullanıyorum bu aralar gözüme büyük geliyor biraz daha küçük olsun diye mi 9 u bekliyorum malum sitede en düşük 2200 e felan bulunuyor kayıt felan derken hiç mantıklı bir fiyat olmuyor tahminim 3000 cıvarı ithalatçı fiyatıyla piyasaya çıkabilir

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
sahibinden deki ilanlarda hakan isimli arkadaşdan aldım. fiyatda 50 lira artış yapmış ama kendisi ile birlikte jilatini söküp açtım ve karşılıklı tlf araması yaparak cihaz kontrolünü yapıp helalleştik. sonuçda oda kutudaki cihazın sorunsuzluğunu bilsin ki ilerde 2 tarafda madur olmasın

ve cihazı anında kullanmaya başlayacaksanız lütfen kılıf ve koruyucu konusunda acele edin
n11 de öğleden önce sipariş verirseniz ertesi gün öğleden sonra elinizde (İstanbul içi için) veyahut kadıköy deki pasaja girip Alaca mıydı neydi ordaki arkadaşlarda var. kılıf koruyucu alarak kullanın.

açık paketler içinde Türkçe rom olsa bile onun çin/global olduğundan emin olmak zor. ama paketinde global yazıp, siz açıp içinden Türkçe dil desteğini gördüğünüzde zaten iş bellidir

global paket içindeki cihazlarda miui 10.2.2.0 versiyon ve A9 ile geliyorlar. yani benim aldığım parti öyle idi. ki güncelleme geçen hafta geldiği için kutularda aynıdır.

çin verisyona Türkçe destekli yüklemek vs... şahsen ben note3 pro da başka topic de bahsettiğim sorunlardan dolayı artık çok çok dikkat ediyorum.
metrobüs ile boğaz köprüsü dahil kesintisiz vodafon hat ile eski sorunlarımın hiçbirini mi9se de yaşamadım

benim batarya ekran süresi sizi aldatır.. çünkü adguard yazılımı ençok batarya tüketen yazılım. o dahil bir şekilde çok konuşmadığım ama işe gidiş gelişde radyo dinlemek vs yaklaşık 36 saat gibi. uyunlar vs ile düşüyor. tekrar belirtiyorum.. adguard yazılımı oldukça fazla batarya tüketiyor. kendince özel bir vpn mantığı ile. kaldırdığımda ise kullandığım program ve yazılımlardaki reklamlar baya üzüyor beni...

hayırlı olsun şimdiden

Oyla:

umut1432

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
UMUT
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
0
Biri beni aydınlatsın lütfen imei kaydı çıktı denen olay klon imei ile aynı şey midir ?

Oyla:

mfatihkurt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Mi9 SE
Konular
5
Biri beni aydınlatsın lütfen imei kaydı çıktı denen olay klon imei ile aynı şey midir ?

Evet. Eski bir cihazın imei numarası ile mi9se nin imei numarası değiştiriliyor bu şekilde cihaz kayıt altına girmiş oluyor.

Oyla:

onat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onat
Cihazım
POCO F2 Pro
Konular
4
IMEI atılmaya başlanmış, çok satar bu telefon...

Oyla:

umut1432

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
UMUT
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
0
Peki root veya factory reset yaptığımızda imei uçuyor mu