Soru Mi 9 Se Pil

Unselfish

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
XİAOMİ Mİ 9 SE
Konular
11
Mi 9 Se pil ömrü nasıl artırılır, hiçbir sey yapmasam bile max 7-8 saat ekran süresi aliyorum.

kemalozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 12 Lite
Konular
0
Arkadaşlar mi5, mi6, mi8 ve mi8se kullandım ama bu kadar dandik bir batarya süresi görmedim kesinlikle bu telefonun bataryasınin 3000mah olması ile alakası yok sorunun tamamen ya donanımsal yada yazılım anlamında bir problem var. Çünkü telefonu aktif kullanmayı geçtim tüm uygulamaları kısıtlama ile bütün izinleri kaldırma ile ve gece her şeyi kapatıp 2g ye almama rağmen sabah 9.10 gibi uyandığım da %10.15 arası düşüş gördüm... Şu an global 10.3.3 yüklü güncelleme öncesi de aynıydı şimdi de aynı. Ciddi bir sorun var batarya yönünden.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar Google play hizmetler bu kadar fazla olması normal mi sizin nasıl.

yok hocam ancak bendede hücre bekleme, android sistemi ve telefon boşta aşırı güç tüketimi var.
bunun donanımla değil de yazılımla alakası var.

ama dediklerinizde haklısınız redmi 5 plusda 10-12 saat ekran süresi alırken bu cihazda daha düşük ekran süresi almak alışkın olmadığımız bir durum.

Oyla:

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
yok hocam ancak bendede hücre bekleme, android sistemi ve telefon boşta aşırı güç tüketimi var.
bunun donanımla değil de yazılımla alakası var.

ama dediklerinizde haklısınız redmi 5 plusda 10-12 saat ekran süresi alırken bu cihazda daha düşük ekran süresi almak alışkın olmadığımız bir durum.
Aynen hocam bu cihazı kullanan diğer arkadaşlar ile de sürekli bilgi alışverişi yapıyoruz da batarya yönünden hepsi sıkıntılı. Özellikle boşta iken tüketim insanın canını çok sıkıyor. En kötü ihtimal %5 gitse bile anlarım ama 15 çok fazla. İnş düzelir. Güzelim telefonun tek kusuru...

Oyla:

kemalozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 12 Lite
Konular
0
hic sormayın hocam sd maid kurdum cihaza önceden satın almıştım zaten.

gerekiz uygulamaları hep dondurdum. güncelleyici,temalar gibi gereksiz yere arka planda calisan uygulamalari dondurdum.

otomatik baslatmalari felan kapattim 7saate felan cikabildi ama su hucresel felan cok tuketmese bi 9-10 saate cikabilme ihtimali var.

Oyla:

fatih sins

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fatih özer
Cihazım
xiaomi mi 9 se
Konular
0
telefondan gayet menunun pil süresüde pil tasarrufınnda 1 günü çok güzel çıkarıyorr

Oyla:

Sinankerti01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orta düzey
Cihazım
Mi9SE
Konular
11
Büyük konuşmak istemiyorum fakat 9se ile 15 saat almanız imkansız. Pil kullanım ve grafik bölümünü eklerseniz daha net bilgi vermiş olursunuz.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Arkadaş genel anlamda o saatleri söylemiş o süreler de ekran alan hiç bir cihaz yok :)

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Arkadaş genel anlamda o saatleri söylemiş o süreler de ekran alan hiç bir cihaz yok :)

Arkadaşın asıl anlatmak istediği durum daha önceki mesajlarda açığa çıkmış zaten hocam dediğiniz gibi.

Oyla:
Üst Alt