Soru Mİ 8 SE Güncelleme problemi

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Oneplus 9 5G
Konular
188

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Minimal ADB and Fastboot ile Stabil Mi 8se Rom Dosyasını çalıştırdım gerekli kodları girdim telefonu görmedi , sanırım bootloader kilidi var :)
Vay arkadaş şimdi bootloader kilidini açamya uğraşacağız , nasıl bir yol izlemeliyim ?

ilk mesajda zaten bl kilit açmanız gerektiğini yazmıştım , sıra ile acele etmeden yapın telefonu kullanamaz hale getirmeyin düzeltmesi daha da zordur .

Serdar39

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
serdar
Cihazım
xaomi mi8 se
Konular
2
ilk mesajda zaten bl kilit açmanız gerektiğini yazmıştım , sıra ile acele etmeden yapın telefonu kullanamaz hale getirmeyin düzeltmesi daha da zordur .
Evet dikkatlice bakınca gözümden kaçmış sanırım
hakkında kısmından MIUI sürümüne 6-7 kez tıklayarak "Geliştirici Seçeneklerini" aktif ettim
cihazın kilidi açık gösteriyor "OEM Kilit Açma" butonu kullanılmıyor
Mi hesabı açtım , cihazlarımı bul sekmesinden eşleşen bir cihaz görünmüyor
Ne sıkıntılı bir işmiş arkadaş :)

Serdar39

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
serdar
Cihazım
xaomi mi8 se
Konular
2
Biraz uzun sürsede wipe bölmüne kadar geldim ( çıkan aksilikleri say say bitmez )
Bu bölümde çok hasas olan konu'nun ;
5- Dikkat Yüklenecek Rom Paketi Aynı Tabanda olmalı
Örnk: Miui Sürümünü sildiysek tekrar Miui Sürüm Rom Yüklemeliyiz.
Şuanda telefonumda yüklü olan rom'un ne olduğunu bilmiyorum
Yüklemek istediğim rom ( xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.2.2.0.PEBCNXM_v10-9 )
Zurna'nın zırt yeri galiba :) , yardımlarınızı bekliyorum

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

( MIUI GLOBEL 9.5 KARALI ) yazıyor bu yüklü olan rom'mu acaba?
Yüklemek istediğim rom ile aynı tabanlı mı ?

Son düzenleme:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Biraz uzun sürsede wipe bölmüne kadar geldim ( çıkan aksilikleri say say bitmez )
Bu bölümde çok hasas olan konu'nun ;
5- Dikkat Yüklenecek Rom Paketi Aynı Tabanda olmalı
Örnk: Miui Sürümünü sildiysek tekrar Miui Sürüm Rom Yüklemeliyiz.
Şuanda telefonumda yüklü olan rom'un ne olduğunu bilmiyorum
Yüklemek istediğim rom ( xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.2.2.0.PEBCNXM_v10-9 )
Zurna'nın zırt yeri galiba :) , yardımlarınızı bekliyorum

en son çin romu vardır muhtemelen ama öncelikle ilk yapacağınız şey wipe yapıp sonra masik x buradan indirerek telefona kopyalamak ve kurmak , sonra en güncel twrp kurarsınız tekrar

Serdar39

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
serdar
Cihazım
xaomi mi8 se
Konular
2
en son çin romu vardır muhtemelen ama öncelikle ilk yapacağınız şey wipe yapıp sonra masik x buradan indirerek telefona kopyalamak ve kurmak , sonra en güncel twrp kurarsınız tekrar

Wipe yapıp sonra masik x telefona kurmak olayını zahmet olmaz ise detaylı okumak isterim ( yada konusu varsa link de olabilir )
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dosya yı indiriyorum şuanda , sanırım buda rom dosyası , masik x ile ( xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.2.2.0.PEBCNXM_v10-9 ) arasında çok fark varmı acaba , diğerini indirmiştim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar wipe yapıtım , masik x indirdim , masik x telefon hafızasına kopayala dedim ama kopyalama ekranında kaldı ilerlemiyor

Son düzenleme:

Serdar39

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
serdar
Cihazım
xaomi mi8 se
Konular
2
Rehber - Mi 8 SE İlk Alım Ve İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Update ve Sıfırlama/Gcam/Volte/Netflix)

öncelikle bu konuyu okuyarak aklınızdaki tüm sorulara cevap bula bilirsiniz , güncellemeye gelince malesef el ile güncelleme yapmalısınız ,

öncelikle bl kilit açmalısınız genelde 72 saat süre bekletir ve açılır , daha sonra twrp kurmalısınız daha sonrada rom , konuda hepsi var ,sıfırdan sizin gibi yapan arkadaşlarda yorumlarda var , dikkatlice okursanız onlar gibi sizde güncelleme yapa bilirsiniz
Hocam merhaba , baya bir uğraştırsa'da format atıp ilk kurulum sayfasına geldim
Tavsiyeniz üzerine kurdum , ilk açılış sayfasın'da sanırım rusça yazılar çıktı ve wifi ekranın'da kaldım
Dil seçeneklerine veya başka bir menüye gidiş yok , yardımıcı olursanız sevinirim

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Hocam merhaba , baya bir uğraştırsa'da format atıp ilk kurulum sayfasına geldim
Tavsiyeniz üzerine kurdum , ilk açılış sayfasın'da sanırım rusça yazılar çıktı ve wifi ekranın'da kaldım
Dil seçeneklerine veya başka bir menüye gidiş yok , yardımıcı olursanız sevinirim

mi hesabını girmeni ister onu girdikden sonra dil seçebileceksiniz , masik rom kurmanızı istememin sebebi fastboot srounundan çıkmanın en kolay yolu , tekrar twrp kurup istediğiniz roma geçe bilirsiniz ,

Serdar39

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
serdar
Cihazım
xaomi mi8 se
Konular
2
mi hesabını girmeni ister onu girdikden sonra dil seçebileceksiniz , masik rom kurmanızı istememin sebebi fastboot srounundan çıkmanın en kolay yolu , tekrar twrp kurup istediğiniz roma geçe bilirsiniz ,
Evet şimdi daha iyi anladım , 2 gündür sayfaya girmedim ve cihaza gerekli herşeyi yükledim .
Masik rom güncelleyip devam etsem çok bir şey kaybetmiş olurmuyum .
Geçmem gereken diğer rom tercihi ne olmalı ?
Tekrar TWRP kurup sadece işletim sistemini silip rom kursam sağlıklı olurmu , yoksa kople cihazı sıfırlayıp kurmak daha mantıklımı olur ?
Çok soru sordum biliyorum , acamiliğime verin lütfen :)

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Evet şimdi daha iyi anladım , 2 gündür sayfaya girmedim ve cihaza gerekli herşeyi yükledim .
Masik rom güncelleyip devam etsem çok bir şey kaybetmiş olurmuyum .
Geçmem gereken diğer rom tercihi ne olmalı ?
Tekrar TWRP kurup sadece işletim sistemini silip rom kursam sağlıklı olurmu , yoksa kople cihazı sıfırlayıp kurmak daha mantıklımı olur ?
Çok soru sordum biliyorum , acamiliğime verin lütfen :)

masik rom güncelleme desteği bitti , artık güncellenmez , benim önerim mi room 10.3.1.0 kalısı sorunsuz bir rom , ki acemisiniz hep bunlarla uğraşmamak için stabil rom yüklemelisiniz ,

twrp den wipe girip and . wipe girip data store hariç seçip silin , sonra install kısmından romu yükleyin çalışacaktır başka bir şey yapmanıza gerek olmayacaktır.

Üst Alt