Yardım Mi 8 Ritzy Servis

yukselbulut

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yüksel
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Esnaf
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
global beta 10
Telefon Modeli
mi8
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar 26.04.2019 tarihinde telefonumu ritzy yetkili serviste kaydı açıldı.Telefonu alalı henüz 3 ay olmuştu.Kendi kendine kapandı bir kaç kere ve birdaha açılmadı.Telefonda herhangi bir darbe,herhangi bir çizik veya düşme yok.Olay kendi kendine gerçekleşti.ogün bugündür ritzy teknik servis sayfasında YÜKSEK ONARIMDA diye gözükmekte.Defalarca aramama rağmen sanki devlet sırrı gibi bana adam gibi bilgi vermediler.Bugün tekrar arayıp ısrarlı bir şekilde telefonuma ne olduğunu sordum,5 dakika hatta bekledikten sonra telefonumun Ana kartının onarımının yapıldığını henüz deneme aşamasında olduğunu söylediler.Henüz 3 aylık tek bir çiziği dahi olmayan telefonumu ne diye ana kart onarımını yaparlarki ? Müşteri hizmetlerine o telefonun ana kartı onarılıp gelirse Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapacağımı belirttim.Sonuçta elektronik bir cihaz ve herhangi bir kullanıcı hatası yok.Bu durumda ritzy servis haklımı ? Yani benim telefonum onarılmasımı gerekli.Cihazı sıfırıyla değiştirme gibi bir imkanları yokmu ?Eğer onarım mevcutsa Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapmam gereklimi ?Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Sercan bey aynı zamanda iphone kullanmaktayım.Ekranın altındaki tek bir nokta için Pupa bilişime yolladım.Sağolsunlar Geri dönüş olarak aynı model sıfır cihaz yolladılar.Üstüne üstelik garantimin bitmesine 7 ay vardı.Demekki neymiş telefon varmış telefoncuk varmış.Mi6 ardına mi 8 aldım almaz olsaydım.Garantisi bu kadar vasat olan bir telefon kullanmadım.Ha benim nazarımda iphone'a hız bakımından,sarj bakımından bin çeker.Lakin 3000 küsür lira bir telefona veripte hiç bir hata yokken kapanması ve bu cihazın onarımının mümkün denilmesi kabul edilebilir birşey değil.Sonuçta parayı yoldan toplamıyoruz.

Katılıyorum. Çevremde ses kısma tuşu basmıyor diye yollanan iPhone yerine sıfır gönderilenler bile oldu . Yakın zamanda aynı arkadaşın sorunu gibi aniden kapanan iPhone 6 nın yerinede anakart arıza yüzünden yine sıfır yolladılar. Adamlar tamir ile uğraşmıyorlar sanırım.

Oyla:

yukselbulut

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yüksel
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Esnaf
Konular
8
Ona telefon varmış telefoncuk varmış denmez servis varmış serviscik varmiş denir. Servisin burada hiçbir kusuru yok hiçbir servis tamiri olan birşeyi değiştirmek zorunda değil. Tamir oluyorsa tamir edilir olmuyorsa zaten değişmek zorundalar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Katılıyorum. Ben ev alırım sivasi dökülürse inşaat firmasından yeni yaptıkları evlerden sıfır ev isterim. Böyle birşey olabilir mi. İPhone servisi bir güzellik yapmış. Yapmak zorunda değiller
Anladığım kadarıyla sen bir teknik servis çalışanısın.Ne demek yapmak zorunda değil ?.Kardeşim telefon ne için kapanır,anakartta problem olursa,Açma kapama tuşu basılı kaldıysa,telefonda darbe yok,çizik yok ezik yok.Ne diye anakartı bozulmuş bir telefonu kullanmak zorunda kalayım birader.Buzdolabı bozuldu,nedir buzdolabını çalıştıran motor demi ? Motor komple sussa,dursa aaa bunun motoru komple arızalı değişmesi gerekmi denilecek.Evet diyenin aklından şüphem olur defalarca beyaz eşya değiştirdim hemde sıfırıyla.Ha ben bu şekilde kabul etmiyorum siz edersiniz eyvallah.Sadece danışmak istedim.Döver gibi konuşmaya lüzum yok abiciğim.

Oyla:

berkays07

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berkay
Cihazım
mi 8 lite
Konular
33
Anladığım kadarıyla sen bir teknik servis çalışanısın.Ne demek yapmak zorunda değil ?.Kardeşim telefon ne için kapanır,anakartta problem olursa,Açma kapama tuşu basılı kaldıysa,telefonda darbe yok,çizik yok ezik yok.Ne diye anakartı bozulmuş bir telefonu kullanmak zorunda kalayım birader.Buzdolabı bozuldu,nedir buzdolabını çalıştıran motor demi ? Motor komple sussa,dursa aaa bunun motoru komple arızalı değişmesi gerekmi denilecek.Evet diyenin aklından şüphem olur defalarca beyaz eşya değiştirdim hemde sıfırıyla.Ha ben bu şekilde kabul etmiyorum siz edersiniz eyvallah.Sadece danışmak istedim.Döver gibi konuşmaya lüzum yok abiciğim.
bu forum böyle oldu maalesef. azarlarlar saygısızca konuşurlar dalga geçerler. defalarca başıma geldi. sırf farklı düşünüyorum diye herkesin üstüme geldiği de oldu xiaomi nin hatasını söylediğimde de. o yüzden elimden geldikçe konu açmamaya çalışıyorum. iphone övücülere fanboy diyolardı. çoğu kişi onların yerini aldı burda.

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Servis çalışanı değilim. Telefon emmc çipi bozulduğu için durduk yere kapanır genelde. Bu da Anakart üzerinde bulunur. Bu bozulursa ya emmc çipi değişir değişmiyorsa da Anakart değişir ve tamirat tamamlanmış olur. Kamera çalısıyor, şarj soketi çalısıyor, ekran çalısıyor, flash çalısıyor neden komple değişsin bozulan yer değiştirilir olay biter. Evet buzdolabı bozulursa sorun motorda ise motoru komple değişir. Araba bozulursa arabanın bozulan yeri değiştirilir. Araba çöpe atılmaz yada yenisi talep edilemez. Baskı balata değişir, kapı kolları bozulduysa kapı kolu değişir, motor bozulduysa motor tamir edilir yada motor değişimi yapılır benim soylediklerimde aklınızın almadığı yer nedir anlamıyorum. Döver gibi de konuşmuyorum yanlış anlıyorsunuz

Oyla:

Çuvaldız

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Tamir ediyorsalar problem yok gibi bütün servisler iPhone servisi gibi değil malesef

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
bu forum böyle oldu maalesef. azarlarlar saygısızca konuşurlar dalga geçerler. defalarca başıma geldi. sırf farklı düşünüyorum diye herkesin üstüme geldiği de oldu xiaomi nin hatasını söylediğimde de. o yüzden elimden geldikçe konu açmamaya çalışıyorum. iphone övücülere fanboy diyolardı. çoğu kişi onların yerini aldı burda.
Fanboyluk da saygısızlık da yapmıyorum. Azarlamadim da. Beni baz alarak forumda ki kişilerden örnek göstererek saygısızlık eden sensin. Varsa bir saygısızlığım alıntı yap göster forum da görsün

Oyla:

berkays07

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berkay
Cihazım
mi 8 lite
Konular
33
Fanboyluk da saygısızlık da yapmıyorum. Azarlamadim da. Beni baz alarak forumda ki kişilerden örnek göstererek saygısızlık eden sensin. Varsa bir saygısızlığım alıntı yap göster forum da görsün
sözlerim geneldi ama azarlar gibi konuşuyorsunuz arkadaşında dediği gibi. karşıt görüşe (yanlışta olsa) düzgünce cevap vermek gerekiyor.

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Arkadaşlar konu dışına çıkmayalım lütfen. Forum kurallarımızı hatırlatmakta fayda var sanırım.

2.2. Üslup : Kullanılan dilin saldırgan öğeler içermemesi ve üyelerin birbirlerine “siz” diyerek hitap etmesi esastır. Sizin için sorun olmayacak herhangi bir kelimenin, bir başkası için kırıcı olabileceğini düşünerek yazın. Sinirlerinize hâkim olamayacaksanız yazmayınız. Bir başka üyeye veya gruba hakaret/küfür edilmesi kabul edilebilir bir davranış değildir.

2.3. Genel Ahlak Kuralları : Sitemizde her hangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Üyelerimiz arasında yaş olarak küçüklerin de bulunduğunu göz önünde bulundurarak yazın.

Oyla:

yukselbulut

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yüksel
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Esnaf
Konular
8
Kardeşim burası sorular ve yardım talep başlığı.Ben bir soru sordum cevabımı aldım.Gereksiz ve boş yere tartışmaya lüzum yok.Benim gözümde Mi servisleri Türkeyedeki en kalitesiz servis ağına sahiptir.Daha öncesinden aynı sorunu delta ilede yaşadık.O sevmediğimiz samsung bile telefonun dış yüzeyi soyuluyor diye yenisini gönderdi bana,yada sizin tabirinizce ben şanslıydım.Arkadaşım bu cihaz elektronik.Elektronik eşyalarda kullanıcı hataları olmadığı zaman bire bir aynı ürünle değişim yapmak zorundalar.Otomobil ayrı,buzdolabı ayrıdır.Otomobilin immobilizer'i elektroniktir,bozulduğu vakit genelde tamir yerine garantiliyse sıfırıyla değiştiriyorlar.Ev ise bir muammadır.Evi aldın herşeyi tam takır çalışıyor.Yağmur yağdı evin içini su aldı.Ne olacak şimdi? Sen yaptıracaksın o bambaşka bir konu.Bu şekilde uzar gider.Elektronik eşyalarla,Diğer günlük kullandığımız eşyaları karşılaştırma yaparsak olmaz.

Oyla:

ankarag3lü

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
elvin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
11
karderş benim sana tavsiu-yem telefona gözün gibi bak düşürme etme aynı sorunda tekrar yolla telefonun herhabgi bir yerinde darbe olursa garabti dışına çıkarıyor nservis. bven deltada yaşadım. bu arada bende de mi 5 var bende de aynı sorun oldu valla iyice soğudum xiaomi den bu sorunda bu forumda 100lerce kişi vardır eminim. hep sorun yaşayanlar yazıyor da kapanıp açılmama sorunundan sonra tamnir ettirip sorun yaşamayanlar hiç yazmıyor

Oyla:
Üst Alt