Rehber Mi 8 Lite Magisk ile Root (Bootlop Sorunsuz)

bysyx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bünyamin
Cihazım
Mi8Lite
Konular
25
SuperSu zipi twrpden direk yüklesem olur mu

metin55k

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
metin
Cihazım
mi 8
Konular
42
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba arkadaşlar;

işlemler;

4. Twrp üzerinden Magisk-v18.1.zip'i yükleyin geri gelip Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip'i yükleyin ve twrp içinden cihazı kapatın.
5. fastboot olarak cihazı başlatıp komut satırından sırasıyla aşağıdaki komutları girin
6. fastboot format userdata
7. fastboot reboot
8. Cihazın içinde her şey silinecek ve kurulum ekranı gelecek. Burada kurulum tamamlandıktan sonra bakarsanız cihazınızda kesinlikle root yüklü gelmez. Root işlemi için aşağıdaki adımlara devam etmek gerekiyor.
9. Magisk-v18.1.zip hafızaya atılıp cihaz recovery moda giriş yapılmalı. (Artık cihazda Twrp kalıcı olarak yüklü haldedir)
10. Son olarak Magisk-v18.1.zip'i yükleyin ve Reboot System'e basın.

Ağa ben 4 kısımdan sonrasını anlamadım bende hafıza kartı yok önce magisk v.18zipi ve disable dm programını bilgisayarımda gözüken mi8 lite kısmınamı atıcaz

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
hocam format userdata denildiği zaman hersey silinidr cihaz açılacak siz normal dahili hafızaya kopyalayacaksınız magisk'i. sonra twrp açıp yükleyeceksiniz
not: islemleri yapmadan önce mi ve google hesabınızı ve şifresini not edin açılışta soracak

metin55k

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
metin
Cihazım
mi 8
Konular
42
hocam format userdata denildiği zaman hersey silinidr cihaz açılacak siz normal dahili hafızaya kopyalayacaksınız magisk'i. sonra twrp açıp yükleyeceksiniz
not: islemleri yapmadan önce mi ve google hesabınızı ve şifresini not edin açılışta soracak
hocam global rom felandamı silinecek acaba yazılım silinecekmi yani bu işlerde bilgim yok kusura bakmayın twrp kurdum dün bu dosyalarıda mi 8 lite dosyasına attım usb bağlayıp bilgisayarımdaki twrpde gözüküyor suan
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Trabzonlu hocam sizin paylaştığınız bu dosya ile bendeki bu dosyalarıne ne farkı var acaba ben bunları direk sisteme atsam kursam sıkıntı olurmu? By.TRabZonLu™

Ekli dosyalar

• dsdsa.PNG
    dsdsa.PNG
    72,4 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:
Üst Alt