Rehber Mi 8 Lite Magisk ile Root (Bootlop Sorunsuz)

Elberra

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
mi 8 lite
Konular
3
Aleyküm Selam. Rootlama işleminde rom değişmez. Sadece kilit açma işleminden sonra telefonunuz sıfırlanır. Fabrika ayarlarına dönmüş olursunuz. İlk mesajdaki yönergeleri takip edin. En son Magisk Manager apk yı kurun tamamdır.

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Selamünaleyküm mi 8 lite kullaniciyim
Benim kilit surem doldu kilit açmayı yapmak istiyorum
Sonrasında root yapmak isyorum cihaz üzerindeki yüklü rom u değiştirmek istemiyorum room kalicak sadece root yetkisi olsa yeter hangi adımları yapmamgerekiyor yardımcı olurmusunuz ?
bl kilidini açacaksınız
magisk yükleyeceksiniz
custom rom yükleyeceksiniz miuipro, xiaomi.eu vs..

Hüseyin Aycelik

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi8 lite
Konular
5
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba arkadaşlar;

işlemler;

1. Cihaza twrp yükleyin konu; Rehber - Xiaomi Mi 8 Lite Twrp 3.2.3-1003 Otomatik Yükleme Aracı
2. Magisk dosyasını indirin;
3. DM verity disabler dosyasını indirin; Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip
4. Twrp üzerinden Magisk-v18.1.zip'i yükleyin geri gelip Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip'i yükleyin ve twrp içinden cihazı kapatın.
5. fastboot olarak cihazı başlatıp komut satırından sırasıyla aşağıdaki komutları girin
6. fastboot format userdata
7. fastboot reboot
8. Cihazın içinde her şey silinecek ve kurulum ekranı gelecek. Burada kurulum tamamlandıktan sonra bakarsanız cihazınızda kesinlikle root yüklü gelmez. Root işlemi için aşağıdaki adımlara devam etmek gerekiyor.
9. Magisk-v18.1.zip hafızaya atılıp cihaz recovery moda giriş yapılmalı. (Artık cihazda Twrp kalıcı olarak yüklü haldedir)
10. Son olarak Magisk-v18.1.zip'i yükleyin ve Reboot System'e basın.

Root işlemi tamamlanmıştır :)

Hocam merhaba. Kilit açtım ilk 3 dosyayı indirdim pcye telefonum mi 8 lite kilit açılırken herşey sıfırlandı şimdi tekrarı imı sıfırlancak 6. Adımı yapmasak olurmu birde 4. Adımı tamamını PC üzerindenmi yapıcaz ve 7 adımdan sonrası çok karışık geldi benim için yardımcı olabilir misiniz
Teşekkürler

Elberra

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
mi 8 lite
Konular
3
Hocam merhaba. Kilit açtım ilk 3 dosyayı indirdim pcye telefonum mi 8 lite kilit açılırken herşey sıfırlandı şimdi tekrarı imı sıfırlancak 6. Adımı yapmasak olurmu birde 4. Adımı tamamını PC üzerindenmi yapıcaz ve 7 adımdan sonrası çok karışık geldi benim için yardımcı olabilir misiniz
Teşekkürler
1. Adımı yanı twrp yi pc ile kuracaksın. Diğer dosyaları telefona atıp twrp üzerinden kuracaksın.

Ben ilk 5 adımdan sonrasını yapmadım. Bir problem yaşamadım. Yalnız magisk manager apk yüklemen gerekiyor.

Hüseyin Aycelik

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi8 lite
Konular
5
şimdi twrp yükleme aracını pc de çalıştırdım teli fasboot moduna aldım usb yi taktım otomatik yüklemeye başladı işlem tamamlandı dedi ama error yazdı : cannot load ' twrp.img ' no such file or directory
böyle bir dosya yada dizin yok bu hatayı aldım sorun nedir . yardımcı olurmusunuz

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
şimdi twrp yükleme aracını pc de çalıştırdım teli fasboot moduna aldım usb yi taktım otomatik yüklemeye başladı işlem tamamlandı dedi ama error yazdı : cannot load ' twrp.img ' no such file or directory
böyle bir dosya yada dizin yok bu hatayı aldım sorun nedir . yardımcı olurmusunuz
Rehber - XiaomiTool v2 ile Tüm Xiaomi Cihazlara Bootloader Unlock ve Rom Yükleme Resimli Anlatım bu program ile twrp ve magisk yükleyenilirsiniz.

Hüseyin Aycelik

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi8 lite
Konular
5

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
hocam çok teşekkürler benim kilit açık ben sadece twrp yükleyip magiskle root yapmak isstiyorrum room değiştirmek istemiyorum . biraz baktım bana çok karışık geldi başka yolu yokmudur. anlamadığım için biraz korktum açıkcası.
Hocam en kolay yolu bu program herşeyi otomatik kuruyor. Mods,root and twrp yazıyor ordan kuracaksınız.

Hüseyin Aycelik

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi8 lite
Konular
5
Hocam teşekkürler twrp yi kendisimi indiriyor yoksa kendi içeriainde varmı oraya tıkladığımızda direk kuracakmı . Bu işlemleri yaparken herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım

Hüseyin Aycelik

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi8 lite
Konular
5
Hocam en kolay yolu bu program herşeyi otomatik kuruyor. Mods,root and twrp yazıyor ordan kuracaksınız.
hocam denedim usb hata ayıklama açık olduğu halde görmüyor kapatıp tekrar açıyorum açık olduğunu görmüyor otomatik twrp yüklemede bu yüzden hata alıyor olabilirmiyim.

çözümü nedir yardımcı olurmusunuz.

Üst Alt