Rom Mi 8 Global Kararlı Miui V10.2.1.0 Fastboot İndirme Bağlantısı

holokus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
Beta romu 8.11.29 kullanıyorum. Mantıken android 8.1 diye 10.0.2.0'e geçemiyorum değil mi?

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Telefonun kendi yükleyicisi üzerinde geçemezsiniz. Çünkü beta zaten android 9 şu an.

Fastboot olaylarına tam hakim değilim. O konuda başlığı açan kişi daha detaylı bilgilendirebilir.

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498

eyver

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
necdet
Cihazım
mi8
Konular
3
Basitçe anlatmaya çalışayım ortalık toz duman olmuş konuda şöyle bir güncelleme sistemi var Xiaominin

Global Beta : Kullanıcılar kendi isteği ile denek olurlar.

Global Beta Stabil : Xiaomi kendi deneklerini kendi seçer random olarak seçtiği imeilere gönderir 1 hafta civarı test ettirir.

Global Stabil : Sürüm resmen yayınlanır 48 saat içerisinde tüm kullanıcılara gönderilir.

Yani kısacası ben şu sürümdeyim eskiye dönmeye beni zorluyor gibi düşünmeyin güncelleme tam olarak dağıtıldığında tüm cihazlara sürüm ne olursa olsun ulaşacaktır extra bir işlem gerekmeksizin.
Hocam, İlk okunduğunda mantıklı bir açıklama gibi görünüyor ama güncellemenin bir alt sürüme verilmiş olması garip gelmiyor mu size? Üstelik onca Mi8 kullanıcısı içinde eski sürümde dahi olsa sadece bir kişi OTA üzerinden güncelleme alabilmiş. Sadece Türkiye'de değil global forumda da aynı şekilde başka dünyada güncelleme alabilen yok. Bu nedenle fake olduğuna dair spekülasyon yapılıyor. Xiaomi bir tane mi denek seçmiş yani? Esas garip bulunması gereken konu bu olmalı bence.

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Hocam, İlk okunduğunda mantıklı bir açıklama gibi görünüyor ama güncellemenin bir alt sürüme verilmiş olması garip gelmiyor mu size? Üstelik onca Mi8 kullanıcısı içinde eski sürümde dahi olsa sadece bir kişi OTA üzerinden güncelleme alabilmiş. Sadece Türkiye'de değil global forumda da aynı şekilde başka dünyada güncelleme alabilen yok. Bu nedenle fake olduğuna dair spekülasyon yapılıyor. Xiaomi bir tane mi denek seçmiş yani? Esas garip bulunması gereken konu bu olmalı bence.

Resmi forumdaki insanların fake olma ihtimalini düşünmeleri normal tanımıyorlar sonuçta ama bigotadan çekildi bu recovery. Ortada bi link var sonuçta. Kimse herhangi bir yerden link atmadı ki? Hatta gecenin 1inde herkes iligili arkadaşa tarif ederek bu reocvery'e ulaştılar. Artı yükleyenler de oldu ve herhangi bir sıkıntı yok şimdilik.

Benim anlam veremediğim nokta neden 10.0.2.0 ? Ve neden sadece az sayıda insan. Hatta şu ana kadar 1 kişi ?

holokus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250

Xiaomi cihazların kapalı beta süreçleride var yanlışlıkla kapalı betada ki bir IMEI ye tanımlarken arkadaşa gelmiş olabilir düşünürsek çok senaryo mevcut.Yazılım sahte olsa zaten altta attığım yerde gözükmez bug reportta mevcut o sürüm resmi sayfada.Geçen ay Xiaomi ceo'su 6 milyon ünite mi8 sattık dedi kaçına göndermiştir bu gönderilenlerin kaçı xiaomi forumda takılan biridir bileyemiz.Tek net olan şey yazılım resmi fake değil normalde resmi forumda sızdırılırdı birine gelince Miui Türkiyeye kısmet oldu bu sefer diyelim detayını bulamayız çünkü.

Edit : Çin sürümünede gelmiş zaten

Haber - Xiaomi Mi 8 Kullanıcılarına Müjde! | Mi Mix 3 Kamera Özelliklerini İçeren Güncelleme Geldi.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Merhaba hocam, dediğiniz gibi kontrolü gerçekleştirdim ama sonuç anti: 1 olarak çıktı. Attığınız rehberde anti:1'in bir karşılığını göremedim.
Bir sorun olacağını düşünmüyorum fakat , dediğim gibi net değilim.. Daha önce denedim fakat anti kaç olduğuna hiç bakmadım ;)
işlem için sorumluluk size aittir.
Düzenleme : resmi sitesinde böyle yazıyor

If you get a number as 1, 2 and 3 then your device is not yet supported with anti-rollback protection.
If you get a number as 4, 5 and ... then your device has anti-rollback protection enabled.

drdivx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
armagan
Cihazım
mi note 3
Konular
1
10.0.3.0 sürümüyle geçiş yapamayanlar, bir önceki sürüm olan 10.0.2.0 sürümünü güncelleyici üzerinden yükleyerek ardından konudaki Pie sürümüne geçiş yapabilirler. (Mi ve Google hesabınızın sifrelerini not alın, herşey silinebilir)

Mi 8 10.0.2.0 Güncelleme:
bootloader kilitli olanlar bu şekilde dönebiliyormu?

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Üst Alt