Soru Mi 8 den One Plus 6t ye geçiş hakkında?

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Herkese iyi forumlar. Mi 8 cihazımdan sıkıldığım için yeni cihaz arayışına girdim.
Samsung note 8 alayım derken son anda vazgeçtim.
One Plus 6T almaya karar verdim. Malum yolla kayıtlı ikinci elleri 2600 civarına kadar bulunabiliyor. Mi 8 cihazım için ise 2400 tl den bir alıcı arkadaş var.
Bu geçiş hakkında ne düşünüyorsunuz? Geçmeye değer mi?

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
şimdi açtım ne kadar kolaymış :) xiaomide eziyet resmen :D
Hocam hayırlı olsun. Mi 5 ten op5 e geçtim. Yukarıdaki mesajlarda belirtildiği gibi arayüz miui den sonra çok yavan. Ancak stabilite, sürekli güncelleştime ( miui gibi problemli değil) geliştirici dostu (tek işlemde bl kilidi açılması, custom rom avantajı,-miui dahil- ), koloy kolay brick olmaması en büyük artıları. Mi5 in güncellemesi durdu (android 7.1) op3 mi 5 ten eski olmasına rağmen and.9 güncellemesi aldı.

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Benim de çok sevdiğim ve değer verdiğim bir Dostum/Kardeşim nedense MIUI yi terkedip, OnePlus 7 Pro aldı, sanırım onda da Oxygen OS var...bakalım,bende ne zaman sıkılıp, MIUI'ye geri dönecek diye beklemedeyim doğrusu...ama önce bu haftaki buluşmada cihazı detaylı bir şekilde inceleyeceğim, beğenirsem, Tu Kaka deyip, kanına girecem ve cihazı ondan alacam8=)haha--haha--

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk
Beğenmezsiniz :) çünkü sıkıntı şurada cihazla ilgili hiç paylaşım vs de yok. Xiaomi geliştirmeye çok müsait. Costom rom çok fazla. Oneplus öyle değil. Ben yarın miui rom portlamayi deneyeceğim inşallah başarılı olurum
Sayın Ctnnali , cihazınız hayırlı olsun, iyi günlerde kullanırsınız İnşallah

Çok teşekkür ederim hocam. Çok sağolun
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam hayırlı olsun. Mi 5 ten op5 e geçtim. Yukarıdaki mesajlarda belirtildiği gibi arayüz miui den sonra çok yavan. Ancak stabilite, sürekli güncelleştime ( miui gibi problemli değil) geliştirici dostu (tek işlemde bl kilidi açılması, custom rom avantajı,-miui dahil- ), koloy kolay brick olmaması en büyük artıları. Mi5 in güncellemesi durdu (android 7.1) op3 mi 5 ten eski olmasına rağmen and.9 güncellemesi aldı.
Xiaomi de kolay kolay brick olmuyordu hocam. Bende çok uğraştım xiaomi ile hiç brick olmadı sağolsun :)
One Plus inda keşke xiaomi gibi bir forumu olsa. O yüzden dezavantaj ülkemizde. Ama boatloder açtım dün tek tıklama ile açılınca ağzım açık kaldı. Dedim ne oluyoruz :)

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Benim de çok sevdiğim ve değer verdiğim bir Dostum/Kardeşim nedense MIUI yi terkedip, OnePlus 7 Pro aldı, sanırım onda da Oxygen OS var...bakalım,bende ne zaman sıkılıp, MIUI'ye geri dönecek diye beklemedeyim doğrusu...ama önce bu haftaki buluşmada cihazı detaylı bir şekilde inceleyeceğim, beğenirsem, Tu Kaka deyip, kanına girecem ve cihazı ondan alacam8=)haha--haha--

Dediğim gibi hocam,
Kısa vadede sıkılmaz ise Oneplus 7 Pro ve Oxygen Os a alışabilirse, devamlılığı olur gibime geliyor, aksi durumda kendisini Mıuı ve Xiaomi yi özleyip geri dönme çabaları içerisin de bulabiliceğinden şüphem yok.

Oyla:

sami karaca

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sami
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 3
Konular
24
sadece öneride bulunmak istiyorum. Eğer değişiklik arıyorsanız Vivo'nun üst segment modellerini deneyin one plus yanında tırt kalır.

Oyla:
Üst Alt