Soru Mi 8 den One Plus 6t ye geçiş hakkında?

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Herkese iyi forumlar. Mi 8 cihazımdan sıkıldığım için yeni cihaz arayışına girdim.
Samsung note 8 alayım derken son anda vazgeçtim.
One Plus 6T almaya karar verdim. Malum yolla kayıtlı ikinci elleri 2600 civarına kadar bulunabiliyor. Mi 8 cihazım için ise 2400 tl den bir alıcı arkadaş var.
Bu geçiş hakkında ne düşünüyorsunuz? Geçmeye değer mi?

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
MIUI Can'dır, Mi ise Canan ama yine de neye karar verirseniz verin, şimdiden hayırlı olsun ve iyi günlerde kullanırsınız İnşallah

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk
Mix 3 ve mi 9 modelleri bütçemi fazlasıyla aşıyor hocam yoksa mi den vazgeçmeyi düşünmüyordum :)

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Herkese iyi forumlar. Mi 8 cihazımi 2350 tl ye satıp. 2750 tl ye 1 haftalık hatasız one plus 6t aldım.
Başlıca farklar.
-Ekran deneyimi one plus da çok iyi damla çentik gerçekten çok güzel.
-parmak izi ekranda olması güzel ama arkadaki fiziksel parmak izi kadar hızlı değil.
-yüz tanıma konusunda mi 8 daha iyi.
-Batarya dolum hızı konusunda op daha iyi
-Batarya performansı konusundada op daha iyi.
-Kamera performansi konusunda mi 8 bence daha iyi. Belki onun modlarina alışığım için öyledir.
-işletim sistemi konusunda op kesinlikle vasat ötesi. Hata yok denilebilir ama çok sade. Hiç tat vermiyor. Miui in kıymetini anladım.
-işletim sistemi sade olduğu için arayüz geçişlerinde op bariz daha hızlı.

Şimdilik ilk deneyimlerin bu kadar.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Hayırlısı olsun hocam, iyi günler de kullanmanız dileğimle.

Oxygen Os Saf Android in bi tık üstü, . Oxygen Os Yalın, Temiz, Hatalar yokdan da ötede.Stabil standart kullanıcılara hitap eden bir sistem. (Kamera için Google kamera kurmanızı tavsiye edebilirim.)

Mıuı artıları çok fazla. Ek olarak çok daha fazla özelliği/özelleştirmeyi barındırıyor, imkan sağlıyor.
Mıuı başlı başına bir farklı olduğunu kanıtlamış, kıyaslama yapılması doğru olmaz.

Kısa vadede sıkılmaz iseniz Op6t ve Oxygen Os a alışabilirsiniz aksi durumda kendinizi Mıuı ve Xiaomi yi özleyip geri dönme çabaları içerisin de bulabilirsiniz :D

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Hayırlısı olsun hocam, iyi günler de kullanmanız dileğimle.

Oxygen Os Saf Android in bi tık üstü, . Oxygen Os Yalın, Temiz, Hatalar yokdan da ötede.Stabil standart kullanıcılara hitap eden bir sistem. (Kamera için Google kamera kurmanızı tavsiye edebilirim.)

Mıuı artıları çok fazla. Ek olarak çok daha fazla özelliği/özelleştirmeyi barındırıyor, imkan sağlıyor.
Mıuı başlı başına bir farklı olduğunu kanıtlamış, kıyaslama yapılması doğru olmaz.

Kısa vadede sıkılmaz iseniz Op6t ve Oxygen Os a alışabilirsiniz aksi durumda kendinizi Mıuı ve Xiaomi yi özleyip geri dönme çabaları içerisin de bulabilirsiniz :D
Hocam aynen söylediğiniz gibi. Miui in yerini tutmaz.
Ama btk sağolsun pasaport kaydı konusunda yokuş yapınca mi 9 alamadım. Tr fiyatları zaten ateş pahasına. O yüzden ımei repair yapılan cihazlar tercih etmek zorunda kaldığım için op tercih ettim. Yoksa gönül ister ki xiaomi ile devam edelim.

Birde hocam op ile ilgili destek alabileceğimiz bizim ki gibi forumumuz yok değil mi?

Mi 5 yedek cihazım ile yine bu forumda kalacağım xsten:)

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Biraz sabırlı olmakda fayda var hocam, çözülemeyen sorun yoktur Xiaomi de 8=)

Forumunuz da oneplus ile ilgili bölüm var, Elimizden geldiğince de yardımcı olmaya çalışıyoruz hocam.

OnePlus

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Herkese iyi forumlar. Mi 8 cihazımi 2350 tl ye satıp. 2750 tl ye 1 haftalık hatasız one plus 6t aldım.
Başlıca farklar.
-parmak izi ekranda olması güzel ama arkadaki fiziksel parmak izi kadar hızlı değil.
-Kamera performansi konusunda mi 8 bence daha iyi. Belki onun modlarina alışığım için öyledir.
-işletim sistemi konusunda op kesinlikle vasat ötesi. Hata yok denilebilir ama çok sade. Hiç tat vermiyor. Miui in kıymetini anladım.

Hayırlı olsun hocam. OP 6t her yönüyle mi8 den üstün bir cihazdır. Dediğiniz gibi tek dezavantajı arayüzü... Eğer bir şekilde ( tabii o nasıl olacaksa) OP 6t ye miui arayüzü ekleyebilirseniz tadından yenmez. Aksi halde tatsız bir yemek ile karnınızı doyurmaya devam etmek mecburiyetindesiniz.
Xiaomi nin tek vazgeçilmezi galiba miui arayüzü..

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Hayırlı olsun hocam. OP 6t her yönüyle mi8 den üstün bir cihazdır. Dediğiniz gibi tek dezavantajı arayüzü... Eğer bir şekilde ( tabii o nasıl olacaksa) OP 6t ye miui arayüzü ekleyebilirseniz tadından yenmez. Aksi halde tatsız bir yemek ile karnınızı doyurmaya devam etmek mecburiyetindesiniz.
Çok zor ama bunu araştıracagim hocam öyle bir imkan varsa deneyeceğim.
Evet arayüz sıkıntı ama yukarıdada dediğim gibi muhteşem bir stabilite ve muhteşem bir batarya performansı sunuyor.

Oyla:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Başlıca farklar.

Hayırlı olsun hocam

Oyla:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188

Oyla:
Üst Alt