Soru Mi 8 den One Plus 6t ye geçiş hakkında?

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Herkese iyi forumlar. Mi 8 cihazımdan sıkıldığım için yeni cihaz arayışına girdim.
Samsung note 8 alayım derken son anda vazgeçtim.
One Plus 6T almaya karar verdim. Malum yolla kayıtlı ikinci elleri 2600 civarına kadar bulunabiliyor. Mi 8 cihazım için ise 2400 tl den bir alıcı arkadaş var.
Bu geçiş hakkında ne düşünüyorsunuz? Geçmeye değer mi?

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Açıkçası daha boatloder kilidi nasıl açılır onu bile bilmiyorum :) gerçi xiaomi ye de böyle başlamıştım. Zamanda olur bakalım. Konuyu favorilere ekledim kendimi geliştirince ordan portu denerim.
Ama şu an boatloder nasıl açılır twrp nasıl yüklenir onu bile bulamadım :)

Oyla:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Açıkçası daha boatloder kilidi nasıl açılır onu bile bilmiyorum :) gerçi xiaomi ye de böyle başlamıştım. Zamanda olur bakalım. Konuyu favorilere ekledim kendimi geliştirince ordan portu denerim.
Ama şu an boatloder nasıl açılır twrp nasıl yüklenir onu bile bulamadım :)
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
buyrun hocam

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Son olarak eklemek istiyorum.
Ekran parlaklığı konusunda çok kötü. Kalite güzel ama parlaklık yeterli değil. Güneş altında çok sıkıntı veriyor. Mi 8 de bu durum çok güzeldi.
İşletim sistemi konusunda fikrim aynı kötü ama hata yok. Bu kadar stabil olması şaşırttı.
Şarj konusunda ekran parlaklığı otomatikde yoğun kullanımda 10 saat ekran süresi veriyor. Bu en kötü değerler batarya konusunda muhteşem.
Mi 8 e göre daha hızlı şarj oluyor.

Son olarak kamera olarak her modu denedim. Google camera da indirdim. Mi 8 camera olarak op6t den bariz başarılı buldum.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hayırlısı olsun hocam, iyi günler de kullanmanız dileğimle.

Oxygen Os Saf Android in bi tık üstü, . Oxygen Os Yalın, Temiz, Hatalar yokdan da ötede.Stabil standart kullanıcılara hitap eden bir sistem. (Kamera için Google kamera kurmanızı tavsiye edebilirim.)

Mıuı artıları çok fazla. Ek olarak çok daha fazla özelliği/özelleştirmeyi barındırıyor, imkan sağlıyor.
Mıuı başlı başına bir farklı olduğunu kanıtlamış, kıyaslama yapılması doğru olmaz.

Kısa vadede sıkılmaz iseniz Op6t ve Oxygen Os a alışabilirsiniz aksi durumda kendinizi Mıuı ve Xiaomi yi özleyip geri dönme çabaları içerisin de bulabilirsiniz :D
Benim de çok sevdiğim ve değer verdiğim bir Dostum/Kardeşim nedense MIUI yi terkedip, OnePlus 7 Pro aldı, sanırım onda da Oxygen OS var...bakalım,bende ne zaman sıkılıp, MIUI'ye geri dönecek diye beklemedeyim doğrusu...ama önce bu haftaki buluşmada cihazı detaylı bir şekilde inceleyeceğim, beğenirsem, Tu Kaka deyip, kanına girecem ve cihazı ondan alacam8=)haha--haha--

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Son düzenleme:
Oyla:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Benim de çok sevdiğim ve değer verdiğim bir Dostum/Kardeşim nedense MIUI yi terkedip, OnePlus 7 Pro aldı, sanırım onda da Oxygen OS var...bakalım,bende ne zaman sıkılıp, MIUI'ye geri dönecek diye beklemedeyim doğrusu...ama önce bu haftaki buluşmada cihazı detaylı bir inceleyeceğim, beğenirsem, Tu Kaka deyip, kanına girecem ve cihazı ondan alacam8=)haha--haha--

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk
Oneplus xiaomi ile anlaşıp miui yi geliştirseler manyak bişey olur :D monkey~~

Oyla:
Üst Alt