Çözüldü Mi 8 Brick Mevzusu (12.05.2019) --- (ÇÖZÜLDÜ)

mstyy35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
2
Arkadaşlar bende mi 9 cihazımı global versiyona çevirmek için flashlarken defaultta seçili olan kilitle seçeneği ile yanlışlıkla flashladım ve cihaz brick oldu. Recovery ekranında miui bulunamadı hatası ile karşılaşıyordum.
Kara kara düşünürken aklıma miflash_unlock geldi bu işlemleri yapmadan önce zaten bl kilidini kalldırmış ve cihazda mi hesabı giriliydi. Buraya girdim mi hesabının şifresini yazınca cihaz düzeldi.
Ve son flashlamaya çalıştığım global rom ile geldi. :) uçurumun eşiğinden döndüm.

onurgrsn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ONUR
Cihazım
Mİ 8
Konular
0
istanbulbalisi hocam mi8 brick olma sorunu ile ilgili olarak yardımcı olur musunuz? özel mesaj attım

MehmetNY

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
5
telefonu güncelledim, üstüne twrp'yi kurdum ve magisk'i flashladım.
telefonu açtıktan sonra magisk'te bu uyarı çıkıyor. Evet dersem telefon bootloop yapıp açılmıyor.
Wipe data yapınca açılıyor; ama magisk'te yine aynı hatayı veriyor ve onaylarsam tekrar açılmıyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ayrıca Magisk'i güncelleyince de açılmıyor.
Çözümü bilen arkadaşlar yardımcı olsun lütfen.

alperozd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci Adım
Cihazım
Mi8
Konular
4
Miflash kullanmayın bootloader rom yüklerken artık lütfen...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

telefonu güncelledim, üstüne twrp'yi kurdum ve magisk'i flashladım.
telefonu açtıktan sonra magisk'te bu uyarı çıkıyor. Evet dersem telefon bootloop yapıp açılmıyor.
Wipe data yapınca açılıyor; ama magisk'te yine aynı hatayı veriyor ve onaylarsam tekrar açılmıyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ayrıca Magisk'i güncelleyince de açılmıyor.
Çözümü bilen arkadaşlar yardımcı olsun lütfen.
İlginç bir sorun, temiz bir bootloader kurulumu ile os'a giriş yapıp kurulumu tamamladıktan sonra twrp yükleyin, os tekrar açıldıktan sonra magisk Flash.

adnn41

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
adnan
Cihazım
xiaomi mi8 se
Konular
0
iyi forumar yaklaşık9 aydır kullandığım mi8 se cihazıma güncel rom yüklemek istedim ve internette bulunan kaynaklardan yararlanarak önce pc ye romu indirdim sonra tlf. nu twrp moda açarak wipe işlemlerini yaptım romu pc den telfna attım fakat her defasında zip verification failed hatası verdi mi flash ile de denedim olmadı twrp uyumsuz olabilir şeklinde okuduğum yorumlara dayanarak yeni bir twrp yüklemek istedim bu seferde mevcut twrp de uçtu tlf şu an fastboot da açılıyor pc ye bağlayınca görüyor bunun dışında hiç bir hayat belirtisi yok cihazı kontrol ettim maalesef çin versiyonu fakat bana global rom yüklü ve bootloader açık olarak geldi tecrubeli arkadaşlardan ricam acaba bu telefon hayata geri döndürülebilir mi? şimdiden teşk.

istanbulbalisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
uyghur balis
Cihazım
xiami 5s
Konular
0
iyi forumar yaklaşık9 aydır kullandığım mi8 se cihazıma güncel rom yüklemek istedim ve internette bulunan kaynaklardan yararlanarak önce pc ye romu indirdim sonra tlf. nu twrp moda açarak wipe işlemlerini yaptım romu pc den telfna attım fakat her defasında zip verification failed hatası verdi mi flash ile de denedim olmadı twrp uyumsuz olabilir şeklinde okuduğum yorumlara dayanarak yeni bir twrp yüklemek istedim bu seferde mevcut twrp de uçtu tlf şu an fastboot da açılıyor pc ye bağlayınca görüyor bunun dışında hiç bir hayat belirtisi yok cihazı kontrol ettim maalesef çin versiyonu fakat bana global rom yüklü ve bootloader açık olarak geldi tecrubeli arkadaşlardan ricam acaba bu telefon hayata geri döndürülebilir mi? şimdiden teşk.
ilik once cin version 9.5.11 surumu mifilah ile yukle ondan sonra tekrar twrp kur en son EU global rom atarsin

adnn41

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
adnan
Cihazım
xiaomi mi8 se
Konular
0
hocam rom için birde link verseydiniz süper olurdu ben bir link buldum ama biri 1,7 gb diğeri 2,6 gb hangisini indirmeliyim..?

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
hocam rom için birde link verseydiniz süper olurdu ben bir link buldum ama biri 1,7 gb diğeri 2,6 gb hangisini indirmeliyim..?
Nerden kurmayı düşünüyorsunuz hocam

Üst Alt